hololens in iss

از زمان معرفی مایکروسافت هالولنز، این دستگاه واقعیت ترکیب شده توانست نظر های بسیاری را به سوی خود جلب کند و همچنین این دستگاه زمینه همکاری مایکروسافت با کمپانی ها و سازمان های مختلف را فراهم ساخت. در همین راستا و در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ بود که مایکروسافت و ناسا اعلام کردند بر روی توسعه پروژه جدیدی به نام Sidekick کار می کنند که هدف آن استفاده از تکنولوژی برای توانمند سازی فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی است.

 پروژه Sidekick از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول که تحت عنوان “Remote Expert Mode” شناخته می شود، اپراتور های ناسا بر روی کره ی زمین می توانند با استفاده از اسکایپ ببینند که فضانوردان دقیقاً در همان زمان، در حال دیدن چه چیزی هستند. اپراتور ها می توانند از این مشاهدات یادداشت برداری کنند و دقیقاً در همان میدان دید فضانوردان، طرح هایی را رسم کنند و به راهنمایی فضانوردان بپردازند. در بخش دوم که تحت عنوان “Procedure Mode” از آن یاد می شود، طراحی های هالوگرافیک متحرک کشیده شده را دقیقاً بر روی آن چیزی که فضانوردان در حال کار بر روی آن هستند قرار می دهد و همین موضوع می تواند به فرآیند آموزش دادن به فضانوردان تازه کار سرعت ببخشد و همچنین می تواند منبع ارزشمندی را برای ماموریت های مختلف فراهم سازد.

حال و در مراسم چشم انداز سال ۲۰۱۶، ناسا در رابطه با کاربرد هالولنز و پروژه Sidekick به سخن پرداخته است که در ادامه می توانید ویدیو مربوط به این موضوع را مشاهده کنید.

دانلود ویدیو با کیفیت ۳۶۰p | دانلود ویدیو با کیفیت ۷۲۰p HD


هالولنز تا کنون زمینه همکاری مایکروسافت با کمپانی های مختلفی از جمله اتودسک و ولوو را فراهم ساخته است و همچنین زمینه ساز پروژه هایی از جمله Sidekick شده است که ناسا نیز در انجام آن با مایکروسافت همکاری دارد. نظر شما در رابطه با آینده پیش روی این دستگاه وافعیت ترکیب شده چیست؟

منبع :

MICROSOFT NEWS

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
HOIIIIN
پاسخ دهید دوشنبه 26 بهمن 1394

…. but im sorry to say its not our future…..
🙂

علی
پاسخ دهید دوشنبه 26 بهمن 1394

با عرض سلام
additional language support

این پیام آپدیت تو phone update ویندوز ۱۰ موبایل چیه
چه معنی داره چکار میکنه؟

    لومیا 830
    پاسخ دهید دوشنبه 26 بهمن 1394

    هیچی فایل بروزرسانی برای زبانهایی هست که گوشیتون ازشون پشتیبانی میکنه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,