هالولنز هدست واقعیت افزوده مایکروسافت با آنکه هنوز به مرحله عرضه عمومی نرسیده است و در حال حاضر صرفا نسخه های مخصوص توسعه دهندگان آن وارد بازار شده، با استقبال خوب برنامه نویسان و توسعه دهندگان مواجه شده است. این شرایط نوید آینده ای درخشان را برای این محصول انقلابی مایکروسافت می‌دهد. برطبق اخبار منتشره، موسسه تحقیقاتی Nationalux که در زمینه صدا فعالیت دارد را نیز باید به لیست توسعه دهندگان این هدست اضافه کنیم.

شرکت کره ای Nationalux که در زمینه صدای سه بعدی تخصص و فعالیت دارد عنوان کرده که درنظر دارد تا سرویس خود را برای مایکروسافت هالولنز ارایه کند. اپلیکیشن واقعیت افزوده این شرکت این قابلیت را دارد تا موسیقی را از جلد آلبوم ها، پوسترها و کدهای QR و دیگر تصاویر دیجیتال شناسایی کرده و به‌صورت اتوماتیک قطعه موسیقی را از آرشیو ۵ میلیون نسخه ای این شرکت دانلود و استریم کند.

فناوری اختصاصی این شرکت قادر است تا به‌صورت خودکار فایل موسیقی را به‌شکل ۵.۱-۷.۱ کاناله میکس کرده، و با تشخیص جهت، حجم و وقفه زمانی صدای سه بعدی را خلق کند، این فناوری امکان کنترل موسیقی را به سادگی و از طریق یک لمس ساده و یا حرکت دست میسر می‌سازد.

علاوه بر امکان میکس موسیقی، این اپلیکیشن به هنرمندان این انکان را می‌دهد تا به صورت پیوسته فایل های صوتی چند کاناله را مستقیما در اختیار کاربر قرار دهند و در تنیجه بازار مناسبی را برای قطعه های آتی خود در اختیار خواهند داشت.

این اپلیکیشن و سرویس علاوه بر هالولنز برای سیستم های عامل اندروید و iOS منتشر خواهد شد، اما امکانات ویژه آن صرفا در اختیار پلتفرم واقعیت ترکیبی مایکروسافت قرار خواهد گرفت.

 

منبع :

MSPU

1013 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,