ماه دیگری از راه رسید و ما اکنون می توانیم نگاهی به آمار و ارقام ماه گذشته و عملکرد مایکروسافت در این مدت داشته باشیم. موسسه آمارگیری NetMarketShare به تازگی آمار جدید خود در رابطه با سیستم عامل و مرورگر مایکروسافت را منتشر کرده که نکات جالب و بعضاً ناراحت کننده ای را در خود دارد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

از وقتی که ردموندی ها اقدام به حذف پیشنهاد ارتقای رایگان به ویندوز 10 برای کاربران ویندوز 7 کردند (که البته اخیرا با به روز رسانی فال کریترز دوباره آغاز شده است)، پیشرفت ویندوز 10 زیاد چشمگیر نبوده و تا کنون سهم آن به 29.26 درصد رسیده است.

جای تعجب ندارد که ویندوز 7، همچنان مهم ترین سیستم عامل بازار رایانه های شخصی است. البته سهم این سیستم عامل از 47.21 درصد به 46.63 درصد کاهش یافته است، در حالی که به طور شگفت آوری سهم ویندوز XP با رشد 0.78 درصدی به 6.47 درصد از بازار رسیده است.

بر خلاف ویندوز 10، که اساسا در حال رشد است، مرورگر خود مایکروسافت با وجود پیشرفت های زیادی که در به روز رسانی فال کریترز داشته، در دو ماه اخیر بخشی از سهم خود را از دست داده است. این نشان می دهد که مایکروسافت باید توجه بیش تری روی این مرورگر نوپا داشته باشد.

مایکروسافت اج در حال حاضر در بازار مرورگرها فقط 4.58 درصد سهم دارد، که این آمار برای ماه سپتامبر 5.15 درصد بوده است. با وجود این که بر اساس ادعای مایکروسافت این مرورگر 330 میلیون کاربر دارد، ولی به نظر می رسد حتی علاقه مندان نیز در حال مهاجرت به مرورگرهای دیگر هستند.

با توجه به این روند، مایکروسافت به صراحت نیاز به کار بیش تر در زمینه سیستم عامل و مرورگر دارد. اگر این شرکت واقعا مایل به پیشرفت باشد، باید اقدامات مثبتی از جمله تمدید پیشنهاد ارتقای رایگان سیستم عامل و اضافه کردن مرورگر اج به استور به منظور ارائه ساده تر و سریع تر به روز رسانی ها، کند. آیا شما نیز موافق این موارد هستید؟

منبع :

MSPU

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,