یک ماه جدید دیگر فرا رسیده و فرصتی به دست آمده تا به پیشرفت سیستم عامل و مرورگر مایکروسافت در مصاف با رقبای خود نگاهی داشته باشیم. جدیدترین آمار منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی NetMarketShare نشان می‌دهد که روند چند ماه اخیر ادامه داشته و ویندوز 10 همچنان به صورت مداوم در حال رشد است، ولی مرورگر این شرکت کماکان شاهد یک روند نزولی است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در ابتدا بهتر است از سیستم عامل شروع کنیم. بر اساس آمار NetMarketShare برای ماه اکتبر، رشد سهم بازار ویندوز 10 ادامه داشته و این سیستم عامل اکنون تنها یک درصد با ویندوز 7 فاصله دارد. موضوع جالب توجه دیگر این که سهم MacOS پس از رشدی که در طول سال گذشته تجربه کرد، اکنون با یک روند نزولی همراه شده است.

در بخش مرورگرها، گوگل همچنان سهم خود را افزایش می‌دهد و اکنون کروم نزدیک به 66.6 درصد از کل بازار مرورگرها را در اختیار خود گرفته است. در این مدت مایکروسافت اج شاهد یک افزایش سهم اندک بوده و سهم آن به 4.28 درصد رسیده است، اما سهم اینترنت اکسپلورر از 9.94 درصد در ماه گذشته به 7.83 درصد کاهش یافته است، که در نتیجه به طور کلی مرورگرهای مایکروسافت با کاهش سهم مواجه شده‌اند.

منبع :

MSPU

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید پنجشنبه 17 آبان 1397

مایکروسافت اج تا زمانی که نتونه خدمات ویژه ای ارائه بده سهمش رشد پرشی نخواهد کرد مثل بینگ و اسکایپ خواهد البته اسکایپ وضع بهتری داره ولی بینگ هم مثل اج هستش یک نکته دیگه که آمار کروم رو بالا می بره گوشی های موبایل هستن

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,