موسسه‌ی Netmarketshare آمارهای ماه مه 2019 از بازار سیستم عامل‌ها و مرورگرها را منتشر کرده است که هم‌زمان حامل خبرهای خوب و خبرهای بد برای مایکروسافت است. با وینفون همراه باشید.

خبر خوب اینکه ویندوز 10 در نهایت موفق شد تا چیزی نزدیک به ۵۰% از بازار را غلبه کند و فاصله‌ای معنا دار بین خودش و ویندوز 7 ایجاد کند. زمانی که این خبر خوب و خوشحال کننده به‌نظر می‌رسد، باید به شما بگوییم که مایکروسافت اج و اینترنت اکسپلورر شاهد از دست دادن سهم خود هستند.در بحث سیستم عامل‌ها، ویندوز 10 موفق شده تا بیشتر از ۱% افزایش سهم دهد و ۴۵٫۷۳% از بازار را تصاحب کند. ویندوز 7 به عنوان دومین بازیگر از ۳۶٫۴۳% به ۳۵٫۴۴% افت داشته است. در مقام سوم ویندوز 8.1 وجود دارد که ۳٫۹۷% از بازار را در اختیار دارد.

ظاهراً که بخش سیستم عامل‌ها خبرهای خوبی برای مایکروسافت دارند، اما باید یادآور شویم که این کمپانی مجبور به متقاعد کردن ۳۶% از کاربران است که با پایان پشتیبانی از ویندوز 7 به ویندوز 10 مهاجرت کنند.

در بخش مرورگرها اما همه چیز خوب پیش نمی‌رود و مایکروسافت اج همچنان در حال تلاش و تقلا برای به دست آورد سهم بیشتری است. در آن‌سو، گوگل کروم با کسب ۲% بیشتر اکنون مالک ۶۷٫۹% از بازار است. مرورگر فایرفاکس در رتبه‌ی سوم کروم را دنبال می‌کند و ۹٫۴۶% از بازار را در اختیار دارد. سپس اینترنت اکسپلورر را می‌بینیم که سهم آن ۷٫۷% است و دست آخر، مایکروسافت اج با ۵٫۳۶% قرار دارد.

همان‌طور که اشاره کردیم، این ماه شاهد ترکیبی از خبرهای خوب و بد بودیم. مایکروسافت می‌تواند مهاجرت افراد بیشتر و بیشتر به ویندوز 10 را جشن بگیرد. اما درست در همان زمان در حال از دست دادن سهم خود در بازار مرورگرها است و باید این قضیه را به عنوان یک نگرانی در نظر داشته باشد.

شما چه فکری می‌کنید؟

منبع :

MSPU

105 پست
مجتبی قوی بازو
KATY CAT
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hesam
پاسخ دهید دوشنبه 13 خرداد 1398

سلام. چند روزی هست که بخش پرسش و پاسخ مشکل پیدا کرده. خواستم بپرسم زود برطرف میشه یا اینکه ممکنه مثل دفعه قبلی طولانی مدت در دسترس نباشه؟

    محسن توکلی نیا
    پاسخ دهید دوشنبه 13 خرداد 1398

    سلام حسام جان، بله متاسفانه در قالب فعلی مشکلات زیادی هست، به امید خدا به زودی با وضعیتی کاملا متفاوت و بهتر در خدمت شما و باقی دوستان خواهیم بود.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,