blog_post_lock_screen-1024x576

مایکروسافت در جدیدترین پتنت خود صفحه قفل ویندوز را کار آمد تر خواهد کرد. این پتنت به کاربر اجازه می دهد تا با استفاده از سنسور های بیومتریک اطلاعات نمایش داده شده در صفحه قفل را بدون نقض حریم خصوصی کنترل کند. 

در این پتنت مایکروسافت اشاره می کند که با استفاده از سنسور های بیومتریک مانند حسگر اثر انگشت یا عنبیه، کامپیوتر تشخیص می دهد که صاحب کامپیوتر در حال باز کردن قفل است یا یک غریبه. در صورتی که فردی ناشناس  از دستگاه استفاده کند اطلاعات محدودی نمایش داده خواهد شد.

برای فعال کردن دستگاه ویندوزی نیازی به وارد کردن اطلاعات زیاد نیست که همین امر باعث سرعت بخشیدن به کل پروسه می شود. کامپیوتر نیز تشخیص خواهد داد که با اطلاعات وارده آیا کسی که در حال فعال کردن دستگاه است شخص مالک است یا خیر.

این یکی از ویژگی هایی خواهد بود که می توان به جای ورود به صفحه دسکتاپ از همان صفحه قفل کار ها را انجام داد. همانطور که می دانید می توان از کرتانا در صفحه قفل استفاده کرد و در دستگاه هایی مانند سرفس که از قلم پشتیبانی می کنند می توان از ویژگی Stcky notes استفاده کامل کرد.

احتمال می رود که به واسطه ی از این ویژگی جدید برای استفاده دوباره از کامپیوتر نیازی به انجام کل پروسه نباشد و بجای آن یک صفحه خوش آمد گویی و شناسایی چهره فرد مالک کافی باشد.

متن کامل این پتنت را از این لینک می توانید ببینید.


 

منبع :

MSPU

276 پست
آرش ابراهیم زاده
دانشجو :)
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
mramir
💔 9 پاسخ دهید دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵

عالیه این. من همیشه تو این موضوع بودم حتی با ngame علی آقا گل هم میگفتم باید همینطور بشه که سنسور عنبیه فعال شه چک کنه حالا با دستور ما یا اوتو اگه عنبیه جز عنبیه صاحب خودش دید صفحه قفل کنه و .. هرکاری که میشد کرد. این خیلی خوبه عملی شه بیشتر رو گوشی جواب میده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,