در هفته‌های اخیر گزارشات و اخبار متعددی در مورد سرفیس فون به گوش رسیده است. در کنار بسیاری از گزارشات که موید تداوم توسعه دستگاه توسط تیم سرفیس بودند، یکی دو خبر در مورد احتمال لغو یا تاخیر پروژه نیز منتشر شد. جدیدترین اخبار اما حکایت از آن دارند که سرفیس فون در نهایت روشنایی روز را به خود خواهد دید، اما به دلیل آماده نبودن سیستم عامل اندرومدا عرضه آن با تاخیر صورت خواهد گرفت.اخبار واصله از کمپ ردموند حکایت از آن دارند که تیم سرفیس روزهای شلوغ و پرکاری را طی می‌کنند، چرا که مایکروسافت قصد دارد در هفته جاری سرفیس 10 اینچی ارزان قیمت خود را روانه بازار کند. از سوی دیگر بنابر همین گزارشات نسخه جدید سرفیس پرو در ماه‌های آتی رونمایی خواهد شد.

در میان ترافیک خبری مرتبط با محصولات سرفیس شاید مهم‌ترین اخبار، خبرهای مربوط به دستگاه اندرومدا یا همان سرفیس فون مرموز باشد. چند روز پیش خبری منتشر شد که باعث کمرنگ شدن بارقه‌های امید طرفداران سرفیس و ویندوزفون شد، گزارشی که حکایت از احتمال لغو کل پروژه اندرومدا داشت.

ساعاتی پیش خبری توسط نویسنده سایت ویندوز سنترال منتشر شده که اشاره‌ به عرضه دستگاه اما با تاخیر دارد. این خبرنگار براساس منابع خبری که در دست دارد، عنوان کرده که عرضه سرفیس فون به دلیل آماده نبودن سیستم عامل اندرومدا با تاخیر صورت خواهد گرفت.

مایکروسافت عرضه اندرومدا را تعویق انداخته تا زمان بیشتری برای کار کردن روی سیستم عامل اندرومدا در اختیار داشته باشد، اما کل پروژه اندرومدا تاکنون لغو نشده است.

گزارشی که این زک بودن منتشر شده نزدیکترین سناریو به واقعیت به‌نظر می‌رسد، چرا که پیشتر مشخص شده بود مایکروسافت عرضه عمومی سرفیس هاب 2 را به همین دلیل مشابه یعنی آماده نبودن سیستم عامل اندرومدا به ابتدای سال 2019 موکول کرده است.در ادامه باید اضافه کنیم مایکروسافت با به تعویق انداختن عرضه دستگاه اندرومدا عملا از دو جهت سود خواهد برد. از یک سو سیستم عامل اندرومدا به پختگی و بلوغ بیشتری خواهد رسید و از سوی دیگر توسعه‌دهندگان فرصت کافی خواهند داشت تا تغییرات لازم را برای استفاده بهینه از پتانسیل‌های این سیستم عامل در اپلیکیشن‌ها خود اعمال کنند. چرا که مایکروسافت در حال همکاری بسیار نزدیک با برخی از بزرگترین توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های امروزی است تا اپلیکیشن‌های مطرح خود را متناسب با قابلیت‌های این سیستم عامل وارد مایکروسافت استور کنند.

نظر شما چیست؟ آیا مایکروسافت در نهایت سرفیس فون را در جیب علاقه‌مندان قرار خواهد داد؟ در بخش نظرات مانند همیشه منتظر شما عزیزان همراه هستیم.

منبع :

MSPU

1269 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید سه شنبه 19 تیر 1397

اگه یه تبلت ویندوز ده arm با اندازه نمایشگر ۷/۵ اینچ و قابلیت تماس تلفنی و پیامک تولید بشه مشکل خیلی ها حله و بازار خوبی هم خواهد داشت. تبلت ۷ اینچی اگه مثل شیائومی می‌میکس بدون حاشیه تولید بشه اندازه ی کلیش در حدود اندازه کل لومیا ۹۵۰ ایکس ال خواهد شد و راحتی حمل داره و هم صفحه نمایش بزرگی خواخد داشت که مناسب ویندوز ۱۰خواهد بود.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,