مایکروسافت ویندوز 10 را در جولای 2015، یعنی سه سال پیش به بازار عرضه کرد. در اوایل سال جاری، موسسه تحلیلگر معروف StatCounter، در گزارش خود نشان داد که ویندوز 10 برای اولین بار موفق شده از ویندوز 7 پیشی بگیرد و حالا در جدیدترین گزارش این شرکت، خبر خوب دیگری برای ردموندی ها وجود دارد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

آخرین گزارش موسسه StatCounter نشان می‌دهد که ویندوز 10 در حال حاضر موفق شده نزدیک به 50 درصد از سهم بازار را در اختیار خود بگیرد. StatCounter جدیدترین نسخه سیستم عامل مایکروسافت را در بالاترین نقطه در فهرست میزان سهم بازار نسخه‌های مختلف ویندوز قرار داده است.

بر اساس آمار StatCounter برای جولای 2018، ویندوز 10 بیشترین سهم را در میان تمام ویندوزها دارد و سهم بازار آن از رقم 46.75 درصد در گزارش قبلی، اکنون به 47.25 درصد افزایش یافته است. ویندوز 7 نیز همچنان به روند نزولی خود ادامه داده و سهم 39.63 درصدی آن در ماه ژوئن، حالا به 39.06 درصد کاهش یافته است که خبر خوبی برای مایکروسافت به شمار می‌آید.

اطلاعات نشان می‌دهد که اگر ویندوز 10 بتواند روند رشد خود را حفظ کند، ممکن است تا پایان سال یا حتی قبل از آن، موفق شود بیش از نیمی از سهم بازار را در اختیار بگیرد. همچنین این گزارش نشان می‌دهد که نه تنها ویندوز 7، بلکه ویندوز XP و 8.1 نیز در حال از دست دادن سهم خود در بازار هستند.

شایان ذکر است که افزایش میزان پذیرش ویندوز 10 در میان کاربران می‌تواند به دلیل بهروزرسانی‌هایی باشد توسط مایکروسافت در ماه‌های اخیر منتشر شده است. به عنوان مثال، به‌روزرسانی آوریل 2018 ویندوز 10 که چند ماه پیش منتشر شد، به واسطه تغییرات و بهبودهایی که به همراه داشت توانسته کاربران را متقاعد کند که یک بار دیگر به این سیستم عامل روی بیاورند و آن را امتحان کنند.

با توجه به این که ویندوز 7 به پایان دوران پشتیبانی نزدیک می‌شود، سرعت گرفتن این روند کاهش می‌تواند برای همه مفید باشد. بر اساس اظهارات مایکروسافت، این سیستم عامل در ژانویه 2020 بازنشست خواهد شد و پشتیبانی از آن پایان خواهد یافت.

منبع :

WINDOWSLATEST

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,