پتنت ها گاهی نشانه های روشنی از تغییرات آتی یک محصول می دهند، و البته این روال همیشه هم برقرار نیست، چرا که گاهی برخی از پتنت ها به هیچ عنوان تبدیل به محصول نهایی نمی شوند. این روز ها اخبار و گمانه زنه های زیادی در مورد نسل بعدی تبلت های سرفس منتشر می شود، امروز پتنت جدیدی در مورد این برند آشکار شده است.

پتنت جدید مایکروسافت که مربوط به خانواده سرفس است، در تاریخ ۲۸ مارس به ثبت رسیده است، این پتنت بیان گر تغییرات عمده ای در پورت های سرفس پرو می باشد، اما اینکه این تغییرات در سرفس پرو ۵ اعمال شده باشد، امری است که تا زمان رونمایی از این محصول مشخص نخواهد شد.

طرح اولیه این پتنت در ۳۰ مارس سال ۲۰۱۵ به ثبت رسیده است، اما چند هفته قبل یعنی ۲۸ ماه مارس ۲۰۱۷ به روز رسانی شده است، و تغییراتی در این طرح ایجاد گشته است.

با توجه به اینکه این پتنت یک پتنت طراحی به شمار می رود، ویژگی های فنی و سخت افزاری در آن مشخص نشده است، اما آنچه که در طراحی جدید مشخص است در وهله اول حذف پورت شارژ سرفس، و از سوی دیگر جابجایی محل قرار گیری جک هدفون از قسمت فوقانی سمت چپ دستگاه به قسمت پایین سمت راست است.

در این پتنت پورت شارژ دستگاه با پورت USB نوع C جایگزین شده است که در نتیجه امکان پشتیبانی از تاندربولت ۳ را نیز فراهم می کند، امری که با توجه به گرایش بیش تر سازندگان سخت افزار به استفاده از پورت USB نوع C چندان عجیب به نظر نمی رسد.

استفاده از پورت USB نوع C به عنوان پورت شارژ، از یک سو باعث می شود تا مایکروسافت بتواند سرفس جدید خود را بیش از پیش نازک کند، چرا که این پورت ضخامت به مراتب کمتری نسبت به پورت شارژ همیشگی سرفس دارد، و از سوی دیگر در صورتی که این پورت از تاندربولت ۳ پشتیبانی کند، امکان اتصال تبلت به کارت گرافیک های اکسترنال، و یا نمایشگرهای ۴K نیز ممکن می شود، که این مورد برای کاربرانی که طالب قدرت گرافیکی بالاتر هستند خبری خوش به حساب می آید.

تغییر محل جک هدفون نیز از جمله مواردی است که کاربران سرفس پرو ۴ و سرفس بوک خواستار آن بودند و ظاهرا مایکروسافت ندای این کاربران را سرانجام شنیده است.

با توجه به وسواس مایکروسافت در حفظ اسرار محصول در حال توسعه، اعمال این تغییرات در نسل بعدی سرفس را نمی توان با قطعیت تایید کرد، اما در هر صورت این تغییرات از مهم ترین مواردی هستند که طرفدارن سرفس در پی آن هستند.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

لامصب خیلی محرمانست خیلی منتظرشم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,