اپلیکیشن جدید ترمینال برای کاربران خط فرمان (command-line)، به زودی با چندین ویژگی جدید از راه می‌رسد.

مایکروسافت اپلیکیشن جدیدی برای کاربران خط فرمان به نام ویندوز ترمینال (Windows Terminal) معرفی کرده است، یک ابزار به‌روزرسانی شده جدید خط فرمان برای ویندوز 10، که تم رابط کاربری غنی ارائه می‌دهد، و به کاربران اجازه می‌دهد تجربیات خود را شخصی‌سازی کنند. اگر شما یک کاربر CMD ، زیرسیستم ویندوز برای Linux ، یا PowerShell هستید، ترمینال جدید ویندوز را تحسین خواهید کرد.

ویندوز ترمینال جدید در ماه ژوئن در دسترس قرار می‌گیرد و ویژگی پشتیبانی از تب به همراه خواهد داشت و این چیزی است که بعد از اینکه Windows Sets متوقف شد، در طی چند هفته گذشته کار بر روی آن تایید گردیده است .

از پست وبلاگ رسمی مایکروسافت:

ویندوز ترمینال اپلیکیشن جدیدی برای کاربران خط فرمان ویندوز است که رابط کاربری با ایموجی، فونتهای غنی و واحد پردازش گرافیک، سرعت بخشیدن به رندر متن را ارائه می‌دهد. همچنین فراهم کردن پشتیبانی از چندین تب باز در نرم افزار و علاوه بر آن از تم و شخصی‌سازی به کاربران اجازه می‌دهد تا ترمینال خود را شخصی‌سازی کنند.

مایکروسافت دمویی از اپلیکیشن جدید ویندوز ترمینال خود به همراه دیگر اعلانات مانند هوش مصنوعی محاوره ایی (conversational AI) برای کورتانا و ویژگی‌های جدید اج کرومیوم در بیلد 2019 تهیه کرده است.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,