رونمایی زودهنگام سونی که همین اواخر از نسل بعدی کنسول‌های این شرکت موسوم به پلی‌استیشن ۵ (یا به قول خودشان نسل بعدی پلی‌استیشن) انجام شده، عده زیادی از مردم را تحت تاثیر قرار داده است که این شور و اشتیاق به لطف قول‌هایی که آن‌ها برای ارایه کردن سخت افزار این کنسول داده‌اند، به وجود آمده. اما شاید نسل بعدی کنسول‌های خانواده ایکس‌باکس از این هم قوی‌تر باشد. در ادامه با ارایه جزئیات بیشتر در این زمینه در خدمت شما خواهم بود. با وینفون همراه باشید.

ویژگی‌های مقدماتی و اولیه‌ای که شرکت سونی برای سخت افزار نسل بعدی کنسول‌های خود اعلام کرده، امیدوار کننده به نظر می‌رسد. استفاده از SSD در این کنسول که ادعا شده، می‌تواند به میزان بسیار قابل توجهی با از بین بردن زمان بارگذاری بازی‌ها، تحول بزرگی در عملکرد این کنسول به وجود بیاورد که در نهایت باعث افزایش چند برابری سرعت آن خواهد شد. همچنین سایر ویژگی‌های وسوسه کننده پلی‌استیشن ۵ نظیر پشتیبانی از واقعیت مجازی (VR) و همینطور پشتیبانی از نسل قبل (Backward Compatibility) نیز از جمله ویژگی‌های محبوب این کنسول هستند که باعث ایجاد شور و اشتیاق زیادی در مردم شده است.

البته جای هیچ شکی نیست که پلی‌استیشن ۵ تنها مهر‌ه‌ی این بازی نیست که قرار است در رقابت نسل بعد کنسول‌ها حضور داشته باشد. نسل بعدی کنسول‌های ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت که فعلا با نام اسکارلت (یا هر اسم دیگری که قرار است داشته باشد) شناخته می‌شود نیز انتظار می‌رود که به زودی معرفی شود که این امر به احتمال فراوان در طی برگزاری رویداد E3 پیش رو در ماه ژوئن میلادی صورت خواهد گرفت. در حال حاضر همه نگاه‌ها به مایکروسافت دوخته شده تا ببینند آیا کنسول نسل بعدی مایکروسافت می‌تواند سخت افزاری مثل چیزی که سونی ادعا کرده قرار است عرضه کند، داشته باشد یا حتی می‌تواند از آن هم قوی‌تر ظاهر شود. با این حال به نظر می‌رسد که ظاهرا این دقیقا همان چیزی است که مایکروسافت در حال برنامه ریزی کردن برای عملی کردنش می‌باشد.

همانطور که Ainsley Bowden که به کار خبرنگاری و روزنامه‌نگاری در این صنعت مشغول به کار است در توییتر اعلام کرده، “منابع داخلی متعددی” تایید کرده‌اند که Xbox Anaconda، که نام کد شناسایی یکی از دو کنسولی است که طبق گزارشات مایکروسافت در حال کار کردن روی آن‌ها است تا در نسل بعدی عرضه کند، قرار است “پیشرفته‌تر” از نسل بعدی کنسول‌های شرکت سونی یعنی پلی‌استیشن ۵ باشد. این دقیقا همان خواسته مایکروسافت برای داشتن قدرتمند‌ترین کنسول و سخت افزار حال حاضر بازار است؛ یعنی همان کاری که آن‌ها در طراحی و ساخت ایکس‌باکس وان ایکس نیز انجام داده بودند.

در عین حال یکی از منابع داخلی ایکس‌باکس به نام Klobrille نیز در ResetEra تایید کرده است که مایکروسافت در طراحی معماری و ساخت Xbox Anaconda در تلاش است تا “دستگاهی که صراحتا عملکرد بهتری دارد” را در میان تمام کنسول‌ها و سخت افزار‌هایی که وجود دارند، تولید کند تا در زمانی که نسل بعدی کنسول‌ها به بازار عرضه می‌شوند، در این زمینه یکه تاز باشد.

همانطور که در گزارش‌های متعددی که در این چند ماه اخیر به انتشار رسیده‌اند نیز همیشه دیده شده، مایکروسافت طبق این گزارشات در حال کار کردن روی دو مدل مختلف از ایکس‌باکس برای نسل بعد است که به یکی از آن‌ها کد Anaconda اختصاص داده شده و دیگری را نیز با اسم رمز Lockhart شناسایی می‌کنند. در حالی که قرار است Lockhart کنسول ارزان قیمت‌تری باشد که سخت افزار مقرون به صرفه‌تری را در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد، اما Anaconda طبق تمام گزارش‌های قبلی که در این زمینه به انتشار رسیده‌اند، گفته شده که جایگزین نسل بعدی ایکس‌باکس وان و معادل آن خواهد بود که دارای قیمت بیشتری است اما در ازای آن قدرتمند‌تر است و دارای سخت افزار قوی‌تری است.

اتفاقا این‌ها همان گزارشاتی هستند که اشاره می‌داشت مایکروسافت در حال کار کردن روی یک مدل بدون دیسک درایو ایکس‌باکس وان نیز هست که طبق گزارشاتی که این اواخر به دست آمده، به نظر درست از آب درآمده‌اند. بنابراین به این شایعات و شنیده‌های جدید که اعلام می‌دارد ایکس‌باکس نسل بعدی قرار است سخت افزار قوی‌تری از پلی‌استیشن ۵ داشته باشد، می‌توان اعتبار زیادی بخشید و آن‌ها را جدی به حساب آورد. در هر صورت امیدواریم که هر چه زودتر اطلاعات رسمی بیشتری در این زمینه‌ها به دست بیاوریم که کنفرانس شرکت مایکروسافت در طی برگزاری رویداد E3 2019 می‌تواند بهترین فرصت ممکن برای انجام این کار باشد تا ضمن خاتمه دادن به تمام حرف و حدیث‌هایی که این اواخر به وجود آمده، باعث دلگرمی طرفداران ایکس‌باکس شود که کنسول‌ نسل بعدی آن‌ها قوی‌تر از پلی‌استیشن ۵ خواهد بود.

منبع :

GAMINGBOLT

852 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,