با وجود این موضوع که نسل هشتم کنسول‌های ویدیویی که با اسم پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان شناخته می‌شوند، اکنون پنج سال است که در بازار عرضه شده‌اند، هیچ شکی نیست که دیگر آن‌ها به انتهای چرخه حیات خود نزدیک شده‌اند و در آینده‌ای نه چندان دور باید منتظر باشیم که نسل آینده کنسول‌های ویدیویی توسط شرکت‌های مادر خود به معرفی گذاشته شوند. اما با این وجود ما هنوز چیز زیادی از هیچ یک از آن‌ها نمی‌دانیم اما امروز شایعات تازه‌ای به گوش رسیده که شاید مشخصات کنسول نسل بعدی مایکروسافت را فاش کرده باشد.

در طی گذشت چند روز اخیر، شایعاتی تازه درمورد کنسول بعدی مایکروسافت در نسل آینده و برنامه‌های مایکروسافت برای نسل بعدی کنسول‌های خود در فضای مجازی شروع به پخش شدن کرد که همه توجهات را به خودش جلب کرده بود. اوایل امروز یکی از کاربران تایید شده فروم‌های ResetEra به نام hmqq درمورد این شایعات صحبت کرد و تایید کرد که برخی از چیزهایی که در شایعات اخیر مطرح شده بود، صحت دارد و می‌توان به آن‌ها اطمینان کرد. در بین این مشخصات می‌توان به ویژگی‌هایی نظیر تکنولوژی Ray Tracing، حافظه و همینطور یک سری از ویژگی‌های دیگر نیز اشاره کرد که احتمالا درست اعلام شده‌اند و ما کنسول نسل بعدی مایکروسافت را با چنین سخت افزاری تجربه خواهیم کرد. این کاربر درمورد شایعات اخیر چنین گفت:

درمورد اطلاعاتی که توسط reddit فاش شده‌اند.

سخت افزار تا اندازه‌ای درست است.

حافظه درست است.

تکنولوژی Ray Tracing درست است.

Lockhart یک باکس استریمینگ نیست.

اسم رمز Xbox SoC همان Anubis است که برنامه AMD را بررسی می‌کند.

هوش مصنوعی MS بخشی از سخت افزار نیست، به عبارتی دیگر، هرگز چیزی درمورد TPU و یا ASIC یا چیزهایی شبیه به آ‌ن‌ها نشنیده‌ام.

چطور تکنولوژی Ray Tracing پیاده سازی خواهد شد؟ GDC 2019 را ببینید.

چرا آن‌ها تصمیمی مثل Lockhart گرفتند؟ GDC 2019 را ببینید.

چرا هیچ DevKit خاصی وجود ندارد؟ GDC 2019 را ببینید.

همچنین در رابطه با مشخصات و ویژگی‌های کنسول نسل بعدی مایکروسافت که در این شایعه اسم رمز Anubis برای آن انتخاب شده است، می‌توان به مشخصات زیر اشاره کرد.

پردازنده: Custom 8 cores / 16 Threads Zen 2 CPU

کارت گرافیک: Custom NAVI @12+ teraflops

حافظه: 16GB GDDR6

مقدار فضای در دسترس: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

DirectX Raytracing + MS AI

با این حال در این رابطه می‌توان گفت که اگر چه هویت و مشخصات این کاربر که به فاش کردن این اطلاعات پرداخته، توسط مدیریت ResetEra تایید شده است، اما ما هنوز هم نباید آن را به عنوان یک خبر رسمی در نظر بگیریم و یا به عبارت دیگر، زیاد آن را جدی بگیریم. این فقط می‌تواند سرنخی برای دانستن مشخصات کنسول نسل بعدی مایکروسافت در اختیار ما قرار دهد. همینطور با وجود این که رویداد GDC 2019 اواخر ماه مارس میلادی برگزار خواهد شد، احتمالا دیگر مدت زمان زیادی نباید منتظر باشیم تا اطلاعات کنسول نسل بعدی مایکروسافت و مشخصات آن به طور رسمی اعلام شود. به محض این که اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر شود، ما حتما شما را از آن با خبر خواهیم کرد و شما را در جریان آخرین جزئیات قرار خواهیم داد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، همچنان با وینفون همراه باشید. نظر شما درمورد این مشخصات و ویژگی‌های اعلام شده برای نسل بعدی کنسول‌‌های مایکروسافت، چیست؟ آیا آن را به اندازه کافی قدرتمند می‌دانید که بتواند به مدت یک نسل تمام نیازهای کاربران را پاسخگو باشد؟ نظرات خود را در این رابطه حتما با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

WCCFTECH

836 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,