nfc payment

در به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ که برای ویندوز ۱۰ موبایل و ویندوز ۱۰ دسکتاپ در حال آماده سازی است قابلیت و ویژگی های بسیاری افزورده شده است. مایکروسافت به نظر می رسد که در حال بر طرف سازی باگ های این به روز رسانی بزرگ است اما هنوز قابلیت هایی هستند ک به ویندوز ۱۰ اضافه شوند و یکی از آنها پرداخت با NFC می باشد.

نرم افزار Wallet 2 و قابلیت NFC Tap to PAY چیز هایی هستند که انتظار می رود به ویندوز ۱۰ موبایل افزوده شوند. نرم افزار Wallet از زمان انتشار ویندوزفون ۸.۱ وجود داشت و در اخباری هم به تغییرات اساسی در این نرم افزار اشاره شد. در آن گزارش خبری از قابلیت پرداخت نبود اما به تغییرات نرم افزار Wallet اشاره شد.

mcdonalts-tap-to-pay-768x576

دَنیل روبینو از وب سایت Windowscentral این قابلیت را امتحان کرد که در این تست، نرم افزار Wallet بصورت نسخه داخلی بود. پرداخت با این نرم افزار و قابلیت NFC Tap to Pay در یکی از فروشگاه های مک دونالد و با یک لومیا ۹۵۰ انجام شده که خوشبختانه بدون مشکل بوده است. در این تست پرداختی که انجام شده تنها یک کارت اعتباری با موفقیت پرداخت را انجام داده است  و از بقیه کار ها در حال حاضر پشتیبانی نمی شود. پشتیبانی از کارت ها بستگی به بانکها و مراکز مالی دارد تا از قابلیت NFC Tap to PAY برای انجام پرداخت ها پشتیبانی کنند.

قابلیت پرداخت NFC  از بسیاری از کارت های بانکی و هدیه و… سازگاری دارد و کاربران می توانند به سادگی و با وارد کردن مشخصات کارت خود در نرم افزار Wallet از کارت خود برای خرید ها استفاده کنند. در حال بیش از عنوان ۴۵ فروشگاه از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

هنوز مشخص نیست که چه زمان برنامه Wallet 2.0 برای کاربران ویندوز ۱۰ موبایل منتشر می شود و آیا این برنامه در ابتدا در چه کشور هایی قابل استفاده خواهد بود و مایکروسافت هم در این خصوص چیزی اعلام نکرده است. اما می توان حدس زد که با انتشار به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ از این نرم افزار و قابلیت پرداخت با NFC رونمایی شود.

دانلود
اطلاعات
  • حجم : 3.4 مگابایت
  • منتشر کننده : Microsoft Corporation
  • پشتیبانی از رم 512 : بله
  • نسخه ی تحت اندروید : خیر
  • نسخه ی تحت iOS : خیر
منبع :

WINBETA

  • یکشنبه 22 خرداد 1395 13:00
  • 3 نظر
  • آرش ابراهیم زاده
  • اخبار
300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
meysam
پاسخ دهید یکشنبه 22 خرداد 1395

وقتی ایران نمیشه
بیاد و نیاد فرقی نداره

erfan
پاسخ دهید یکشنبه 22 خرداد 1395

حدث؟!!!!!!!!!

mjt10063
پاسخ دهید یکشنبه 22 خرداد 1395

من در عجب OTG هستم
که چرا و چگونه حتی خبری ازش نیست که آیا گوشی های ما هم یه روزی به این فناوری دست نیافتنی میرسه
یا نه
NFC رو دارن فعال میکنند ولی نمیخوان این OTG رو فعال کنند
آخه چرا ؟؟
یعنی خارجی ها دیگه با فلش مموری خداحافظی کردن ؟؟
پس چرا ماکروسافت جواب گویی این همه فیدبک نیست؟؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,