Nier و Drakengard همیشه عناوین برجسته‌ای بوده‌اند اما زمانی که عنوان NieR: Automata در سال گذشته موفقیت‌های بزرگ زیادی به دست آورد، باعث به وجود آمدن برخی شک و شبه‌ها در ذهن عده بسیاری شد که آیا این بازی در زمینه فروش هم می‌تواند آنطور که انتظار می‌رود، عمل کند یا خیر. چند ماه پیش در خبرهایی که به انتشار رسید، اعلام شد که NieR: Automata موفق به عبور از مرز ۳ میلیون نسخه شده است تا روند موفقیت‌های این بازی ادامه پیدا کند. اکنون این بازی توانسته رکورد قبلی خود را بهبود ببخشد و به موفقیت تازه‌ای دست پیدا کند.

حساب رسمی این بازی در شبکه اجتماعی توییتر اخیر به‌روزرسانی تازه‌ای دریافت کرده که اعلام می‌کند با فروش نسخه‌های ارسال شده به خرده فروشی‌ها در کل دنیا و همینطور با احتساب نسخه‌های دیجیتالی به فروش رفته از این بازی، رقم قبلی اکنون ارتقا پیدا کرده و به عدد ۳.۵ میلیون نسخه رسیده است. این بازی اوایل امسال برای کنسول نسل هشتمی مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس وان نیز به انتشار رسید که در ماه ژوئن شاهد رخ دادن این موضوع بودیم. پس با اطمینان می‌توان گفت که بدون شک، عرضه این بازی روی کنسول ایکس‌باکس وان، تاثیر مستقیم روی فروش این بازی داشته و باعث بالا رفتن فروش آن شده است و احتمالا موفقیت بزرگی که این بازی به دست آورده است را توضیح می‌دهد.

با وجود عرضه این بازی و موفقیت چشم‌گیر آن، کمی باعث به وجود آمدن یک سری شک و شبهه می‌شود که آیا Square Enix و Platinum Games به این زودی‌ها باز هم دست به همکاری با هم خواهند زد یا خیر (می‌دانیم که این همکاری هنوز آغاز نشده است). به هر حال این یکی از انتظاراتی است که طرفداران عنوان NieR: Automata از سازندگان آن دارند اما این که این همکاری چطور پیش خواهد رفت یا این که چه زمانی آغاز خواهد شد، یکی از موضوعاتی است که هنوز مشخص نیست اما محتمل‌ترین گزینه احتمال معرفی نسخه جدید این سری تحت عنوان NieR 2 است که رویداد فردا شب The Game Awards فرصت خوبی برای انجام این کار به حساب می‌آید. در این بین، آن عده از کاربران کنسول ترکیبی نینتند سوییچ که دوست دارند NieR: Automata را تجربه کنند، می‌توانند هنوز امیدوار باقی بمانند چرا که هنوز مدت زمان زیادی نگذشته که یوکو تارو (Yoko Taro)، کارگردان این بازی اعلام کرد پورت نسخه نینتندو سوییچ این بازی به هیچ وجه دور از انتظار و غیر ممکن نیست.

منبع :

GAMINGBOLT

910 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,