Bill_Gates_FS2016-768x619-720x580نه سال قبل بیل گیتس بنیان گذار مایکروسافت فعالیت مداوم در مایکروسافت را ترک کرد تا بتواند بر فعالیت های بشر دوستانه خود در بنیاد خیریه Bill & Melinda Gates تمرکز کند. بسیاری از طرف داران مایکروسافت دوران وی را طلایی ترین دوران این غول نرم افزاری می دانند. شاید برای شما هم جالب باشد که پس از طی این زمان رابطه او و مایکروسافت چگونه است.

برای هر پدری فرزندش در هر سن و سال و شرایطی همچنان فرزند باقی می ماند. این مسئله در مورد بیل گیتس و شرکتی که جوانی بیل در آن گذاشته شد تا رشد کند و به سرانجام برسد نیز صدق می کند. علی رغم بازنشسته شدن بیل گیتس، پیوندهای عمیق وی با ردموند هنوز هم برقرار است و به نوعی این فرزند از پدر خود جدا ناشدنی است. پس از آنکه در نه سال قبل گیتس از فعالیت روزانه در مایکروسافت کناره گیری کرد تا بر بنیاد خیریه خود بیش تر تمرکز کند، وی همچنان به صورت پاره وقت در خدمت شرکت بود و در جایگاه ریاست هیئت مدیره مایکروسافت تا فوریه ۲۰۱۴ مشغول به کار بود. امروزه گیتس به عنوان مشاور تکنیکی مدیرعامل، مشغول به کار است و به نوعی در این پست مشغول کمک و پشتیبانی از ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت است، پستی که گیتس کاملا از خدمت در آن راضی و خوشحال است.

در مصاحبه جدیدی که گیتس با GeekWire داشته، وی اذعان داشته که هنوز هم به شدت به شرکتی که خود ۴۰ سال قبل بنا کرده توجه می کند. و در این مصاحبه عنوان نموده:

من هر از گاهی اعضای هیئت مدیره را ملاقات می کنم، و به نوعی آن ها برای حرکت رو به جلو تشویق می کنم، و البته در زمان کاری ایده هایم را با آن ها مطرح می سازم.

وی در ادامه می افزاید:

رابطه بسیار خوبی با اعضای هیئت مدیره کنونی دارم. من بسیار خوش شانس هستم که ساتیا و تیم وی فضایی را در مایکروسافت ایجاد کرده اند، که به راحتی می توانم با آن ها در ارتباط باشم، بینشان حضور پیدا کنم و نظرات خود را مطرح کنم و یادداشت های خود را با آن ها به اشتراک بگذارم. آن ها در مجموع شرایط را برای من بسیار جذاب و سرگرم کننده کرده اند و البته برخی از ایده ها هم با استقبال و همسویی آن ها همراه می شود.

Gates-Nadella-768x493

 

در سوالی که در مورد آینده و محل تمرکز و نقطه انقلابی آینده تکنولوژی، با توجه به پست مشاوری که بر عهده دارد، پرسیدیم چنین پاسخ داد که وی به شدت نسبت به پتانسیل زبان گفتار در تغییر نحوه تعامل و کار ما با کامپیوتر ها در آینده نزدیک بسیار خوش بین و علاقمند است. وی در دامه توضیح داد:

ما در حال حاضر در آستانه این تغییر عمده هستیم، مسئله ای که بر بسیاری از اختراعات و نوآوری های ما در موتور جستجوی Bing تاثیر گذاشت. روندی که باعث شد تا این موتور از یک جستجوی ساده خطی کم کم به هوش مصنوعی و یادگیری عمیق تبدیل گردد.

در این مصاحبه گیتس اذعان داشته که از کاهش اهمیت ویندوز در استراتژی و دنیای جدید مایکروسافت که بر مبانی ابتدا موبایل، ابتدا کلود است، آگاه است، اما با حال وی اعتقاد دارد که همچنان مایکروسافت یک شرکت نرم افزاری قدرتمند باقی مانده که مشغول به انجام فعالیت هایی کاملا منحصر به فرد است.

نتیجه نهایی که بیل گیتس در این مصاحبه از وضع فعلی گرفته نیز جالب است:

ما همچنان رهبری دنیای نرم افزار را بر عهده داریم، و در برخی زمینه ها به صورت قاطع بهترین هستیم و بهترین نیروها و متخصص ها را هم جذب می کنیم. این روند پویای مثبتی که در شرکت جاری است کاملا مثبت است و من عاشق آنچه که در مایکروسافت در حال وقوع است هستم.

نظر شما چیست؟ مایکروسافت گیتس را بیش تر می پسندید یا مایکروسافت نادلا را؟

 

 

منبع :

ONMSFT

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  eh.sa.s
  پاسخ دهید چهارشنبه 27 بهمن 1395

  ساعتی ده بار میام سایت به امید انتشار نسخه جدیدی از تلگرام ….

   میلاد
   پاسخ دهید چهارشنبه 27 بهمن 1395

   من برای تلگرام نمیام بخاطر اپدیت این ماه روزی صدبار میام که خبری هم نیست فعلا

   h.k.r
   پاسخ دهید چهارشنبه 27 بهمن 1395

   سلام،یونیگرام نصب کن،دیشب آپدیت جدیدش اومد خیلی خوبتر شده و خیلی خوب داره پیش میره امیدوارم بزودی وارد استور بشه،با این آپدیت وارد مخاطبین که میشی اونجا هم اضافه شده به مخاطبین!

  milad535
  پاسخ دهید چهارشنبه 27 بهمن 1395

  ساتیا رو خیلی قبول دارم حتی بیشتر از بیل گیتس

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , , , , ,