زمانی که موضوع فرانچایزها و بازی‌های اکشن به یادماندنی از دوران نسل کنسول‌های پلی‌استیشن ۲ و ایکس‌باکس به وسط کشیده می‌شود، واقعا دو فرانچایز بسیار ارزشمند وجود دارند که به عنوان نوآوران و مبتکران این سبک خودشان را معرفی می‌کنند که یکی سری بازی‌های بسیار هیجان انگیز و جذاب Devil May Cry (که همین اواخر هم با انتشار Devil May Cry V دنباله جدیدی دریافت کرد) است و دیگری هم فرانچایز فراموش نشدنی Ninja Gaiden است. قرار است ما با این سری هم تجدید میثاق داشته باشیم. در ادامه با وینفون همراه باشید.

همانطور که پیش‌تر نیز بدان اشاره کردم، سری Devil May Cry این اواخر دچار یک تجدید حیات دوباره بسیار بزرگ و با ارزش شد، در حالی که سری Ninja Gaiden اکنون برای مدتی طولانی است که در غیبت به سر می‌برد. به جز یک سری اشاره نامفهوم از استودیوی Team Ninja در راستای این که این سری ممکن است در چند سال آینده باز هم دوباره بازگردد، ما دیگر چیز زیادی از این سری ندیدیم و هیچ اشاره رسمی هم به عرضه نسخه جدید آن از طرف سازندگان نشد. ممکن است که نسخه جدیدی از این سری به این زودی‌ها به دست ما نرسد اما ریو هایابوسا امروز (Ryo Hayabusa) حیات دوباره‌ای به این سری بخشید و اعلام داشت که عنوان Ninja Gaiden 2 به لیست عناوین پشتیبانی کننده از نسل قبل بازی‌ها روی کنسول نسل هشتمی سونی یعنی ایکس‌باکس وان ملحق شده است تا کاربران این کنسول قادر به انجام این بازی دوست داشتنی و به یادماندنی باشند. بله، این بازی اکنون در سرویس پشتیبانی از نسل قبل (Backward Compatibility) ایکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد و شما می‌توانید از آن لذت ببرید.

در حالی که نسخه‌ی بهبود یافته عنوان Ninja Gaiden Black که در دوره کنسول اولیه ایکس‌باکس در دسترس قرار داشت، مدتی است که از طریق سرویس پشتیبانی از نسل قبل در دسترس قرار گرفته، اکنون به دنباله ایکس‌باکس ۳۶۰ خود ملحق شده است که شما اکنون می‌توانید به صورت دیجیتالی اقدام به خریداری آن کنید و روی تمام نسخه‌های کنسول‌های خانواده ایکس‌باکس وان به انجام آن بپردازید.

در حالی که عنوان Ninja Gaiden 2 گرفتار مشکلات تکنیکی زیادی شده بود (کاملا واضح و مشخص است که برخی از بخش‌ها نا تمام به حال خود رها شده‌اند) اما این بازی هنوز هم شامل یک گیم پلی اکشن از نو تعریف شده است که تمام علاقه مندان به بازی‌های سبک اکشن عاشق آن هستند که باعث شده علی رغم وجود مشکلاتی که دارد، چنان تجربه لذت بخشی در اختیار بازی‌بازان قرار دهد که کنار گذاشتن آن یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن باشد. نسخه‌ای از این بازی که پس از مدتی در زمان کنسول نسل هفتمی سونی یعنی پلی‌استیشن ۳ به انتشار رسیده بود، Ninja Gaiden Sigma 2 نام داشت اما هم از نظر نحوه انجام بازی و همینطور ساختار کلی مراحل و طراحی آن‌ها دچار تغییرات چشم گیری شده بود که در آن دوران بسیار بحث برانگیز شده بود و توسط برخی از علاقه مندان به این سری و طرفداران آن مورد انتقاد و شکایت قرار داده شد.

اکنون شما می‌توانید عنوان Ninja Gaiden 2 را دقیقا با همان حالت اصیل و خونین خودش روی کنسول نسل هشتمی ایکس‌باکس وان و تمام کنسول‌های خانواده آن تجربه کنید. همچنین این مژده را هم باید به دارندگان کنسول‌های ایکس‌باکس وان ایکس بدهم که این افراد می‌توانند Ninja Giaden 2 را در حالت بهبود یافته دریافت و تجربه کنند. در ادامه می‌توانید متن توییت صفحه‌ی استودیوی Team Ninja برای اعلام اضافه شدن این بازی به سرویس پشتیبانی از نسل قبل ایکس‌باکس وان را مشاهده کنید.

Ninja Gaiden 2 اکنون از طریق سرویس پشتیبانی از نسل قبل برای بازی کردن روی ایکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد. اگر Ninja Gaiden Black را به اتمام رسانده‌ اید، اکنون وقت آن رسیده که مهارت‌های نینجایی خود را به سطح بالاتری برسانید. همین امروز NG 2 را بازی کنید.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,