Azure_price_cuts

نیسان و مایکروسافت امروز اعلام کردند که تمامی مدل های خودروی الکتریکی نیسان لیف (LEAF) و خودرو های اینفینیتی در اروپا از این پس تکنولوژی های ارتباط از راه دور (CTS) خواهند داشت که توسط پلتفرم ابری مایکروسافت اَژور میزبانی می شوند. مایکروسافت اَژور به نیسان در جهت رفع نیاز مشتریان در خصوص ایجاد راه های جدید در تعامل بودن با خودرو، کارهایی که در خودرو می خواهند انجام دهند و همچنین افزایش امنیت کمک می کند.

مایکروسافت در این خصوص اعلام کرد:

نیسان خودرو هایی را طراحی و تولید می کند که کاملاً پاسخگوی نیاز های نسل بعدی خریداران باشند، نیسان از وقتی که خودروی الکتریکی LEAF را معرفی و در سرتا سر جهان عرضه کرد، به صورت رسمی وارد این عرصه شد و هم اکنون نیز یکی از پیشروان در این صنعت و فناوری های مرتبط با خودرو های الکتریکی است. اتصال صاحبان این خودرو ها با خود ماشین و جهان اطراف آن ها می تواند خودرو های الکتریکی را راحت تر و جذاب تر کند. وقتی که صحبت از ارتباط مشتری و در تعامل بودن با خودرو می شود، این مشتری انتظار دارد که خودرو بتواند مواردی از قبیل نقشه های دقیق، پیش بینی محدوده ها، ایستگاه های شارژ در دسترس و اطراف، وضعیت شارژ و دیگر سرویس ها را در اختیارش قرار دهد. پلتفرم ابری مایکروسافت اَژور با امنیت بسیار بالایی که دارد به نیسان این امکان را می دهد تا تمامی این خدمات را در اختیار مشتریانش در سرتاسر جهان قرار دهد.

فناوری کنترل از راه دور نیسان (CTS) وقتی که توسط اَژور میزبانی شود، اجازه کنترل از راه دور وسیله نقلیه را به صاحبش می دهد. با استفاده از فناوری CTS، رانندگان خودرو نیسان LEAF می توانند حتی وقتی که داخل خودرو نیستند کارهای مختلفی را با این خودرو انجام دهند. به عنوان مثال می توانند از موبایل هایشان برای کنترل دمای داخلی خودرو، تنظیم عملکرد شارژ خودرو به صورت راه دور و حتی زمانی که خودرو خاموش است استفاده کنند. همچنین می توانند یک زمان سنج را تنظیم کنند که طبق این زمان سنج فرآیند شارژ خودرو آغاز و یا تمام شود.

این همکاری به نیسان اجازه می دهد تا از تخصص های ویژه مایکروسافت در زمینه های مهمی نظیر تجزیه و تحلیل داده ها استفاده کند. همچنین اَژور مقیاس پذیری و درجه بالایی از امنیت را که نیسان برای پشتیبانی نیاز دارد را در اختیار این شرکت قرار می دهد. مراکز داده مایکروسافت که در نقاط زیادی از جهان قرار دارند به نیسان این امکان را می دهند تا بتواند سرویس های پشتیبانی را برای هر خودرویی در هر نقطه ای از جهان ارائه کند.

معاون اجرایی بخش توسعه کسب و کار مایکروسافت نیز گفت: “همکاری ما با نیسان نشان می دهد که خودروسازان می توانند با استفاده از پلتفرم ابری هوشمند مایکروسافت چه کارهایی را انجام دهند. علاوه بر این ها، همکاری ما نشان می دهد که چگونه می توان امکانات فوق العاده ای را جهت متصل کردن مشتریان به خودرو ها و تجربه ی رانندگی آن ها ارائه کرد.”

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع :

MICROSOFT NEWS

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Beravandi
پاسخ دهید چهارشنبه 16 دی 1394

واقعا هیچ وقت فکر نمیکردم که آژور تا حدی پیشرفت کنه که روزی بیان برای سرویس دهی به دایرکت درایو هم ازش استفاده کنن، آژور یعنی دنیایی ازخدمات، امان از تو مایکروسافت دوست داشتنی

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,