cortana-nissan

چند روز پیش شرکت نیسان در توییتر خود کلیپی از کرتانا منتشر کرد که گوش رسانه ها را تیز کرد تا اتفاقات این شرکت و همکاری اش با مایکروسافت را رصد کنند. اکنون نیسان در کنفرانس خبری خود بالاخره کرتانا و چگونگی تعامل آن با خودروها را به نمایش گذاشت. با وینفون همراه باشید.شرکت نیسان در کنفرانس خبری امروز خود، به عنوان اولین کمپانی استفاده کننده از پلتفرم جدید خودروهای مرتبط مایکروسافت شناخته شد و از تکنولوژی های آژور در مسیر ارتباط بیشتر خودروها و رانندگی و بهتر شدن تجربه ی رانندگی استفاده خواهد کرد.

در طول معرفی این پلتفرم، درباره کرتانا نیز صحبت شد و کرتانا بازیگر اصلی تکنولوژی حرکت هوشمند خواهد بود و به نظر می رسد همانگونه که در دستگاه های ویندوز ۱۰ با کاربران تعامل دارد با رانندگان نیز تعامل خواهد داشت. بدین ترتیب کرتانا در اتومبیل های نیسان کارهای مشابه ویندوز ۱۰ مثل پخش آهنگ، تنظیم برنامه ها، مسیریابی و یادآوری ها را انجام خواهد داد.

عملکرد کرتانا در نیسان باعث کنترل بهتر راننده ها در رانندگی خواهد شد چرا که در مسیریابی و خواندن نقشه به آن ها کمک خواهد کرد. همچنین اگر خودرو نیاز به تعمیرات و سرویس داشته باشد کرتانا به صورت خودکار می تواند برنامه ریزی زمان تعمیرات را انجام دهد.

نیسان در بخش دیگری از قابلیت SAM نیز رونمایی کرد. این تکنولوژی راه حل هایی را در زمان مسدود شدن ناگهانی جاده ارائه می دهد و ویژگی های آن همانند تکنولوژی ای است که ناسا در مراقبت از فضانوردان در سیارات مختلف انجام می دهد. این تکنولوژی همچنین باعث ایجاد امنیت محیطی بیشتر برای رانندگی می شود.

کنفرانس نیسان حدود سی دقیقه به طول انجام و در بخش هایی درباره کرتانا و آینده ی آن و اتومبیل های هوشمند صحبت شد.

منبع :

ONMSFT

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,