Nokia-Winphone

بالاخره پس از دو سال حدس و گمان، نوکیا امروز به طور رسمی خبر از بازگشتش به بازار گوشی و تبلت هوشمند داد. با وینفون همراه باشید.

همه ی ما با شنیدن نام نوکیا یاد کیفیت و استقامت می افتیم. حتی دلیل وینفونی شدن عده ای از ما هم شرکت بزرگ نوکیاست. پس از فروخته شدن بخش تولید دستگاه های هوشمند نوکیا به مایکروسافت، همواره خبر های ضد و نقیضی مبنی بر بازگشت این غول فنلاندی به گوش می رسید؛ از تولید گوشی توسط فاکسکان و فروش آن توسط نوکیا گرفته تا ورود مستقل با نامی دیگر. اما امروز نوکیا به تمام شایعات پایان داد و بازگشت رسمی خود در بازار گوشی های هوشمند را اعلام کرد.

این یک خبر بزرگ برای طرفداران نوکیا محسوب می شود که بی صبرانه منتظر بازگشت نوکیا بودند. خب بهتر است از حواشی پرهیز کرده و به گزارش اصلی خبر بپردازیم.

همانطور که گفته شد، مایکروسافت بخش گوشی های اقتصادی یا به اصطلاح Feature Phone را با مبلغ ۳۵۰ میلیون دلار به فاکسکان فروخت. اما در این میان خبری که کمتر به آن پرداخته شد، خبر فروش یکسری از لایسنس های برند نوکیا به یک شرکت دیگر با نام (HMD global Oy (HMD مطرح شد. طی بررسی های اولیه مشخص شد که مقر اصلی شرکت HMD واقع در فلاند است و به همین جهت خبرهایی مبنی بر ارتباط این شرکت با نوکیا مطرح شد. پس از این گزارش ها شرکت نوکیا به طور رسمی اعلام کرد که شرکت HMD درواقع تصمیم و نقشه ی استراتژیک این شرکت برای تولید دوباره هرچه بهتر گوشی و تبلت هوشمند با همان کیفیت سابق می باشد.

متن رسمی قرارداد از قرار زیر است:

نوکیا قرارداد رسمی مربوط به برند استراتژیک و استفاده معنوی از لایسنس های این شرکت را با شرکت HMD global به امضا رساند که طی آن، این شرکت (HMD) وظیفه تولید نسل بعدی گوشی ها و تبلت های هوشمند با برند نوکیا را بر عهده دارد.

اسپو، فنلاند: نوکیا طرح خود برای بازگشت برند نوکیا به بازار گوشی و تبلت هوشمند در بازارهای جهانی منتشر کرد. بنا بر قراردادی استراتژیک مبنی بر واگذاری استفاده از برند نوکیا و همچنین استفاده معنوی از لایسنس های این شرکت، بخش تکنولوژی های نوکیا اجازه ویژه تولید گوشی و تبلت های هوشمند با برند نوکیا را تا ۱۰ سال به شرکت HMD (شرکتی پایه گذاری شده در فنلاند) اعطا کرد.

بر اساس این قرارداد، بخش تکنولوژی های نوکیا حق امتیاز مربوط به فروش گوشی و تبلت با برند نوکیا را، هم برای برند و هم حقوق مالکیت معنوی، از شرکت HMD دریافت خواهد کرد.

شرکت HMD برای فراهم آوری خانه ای متمرکز و مستقل برای تمامی محصولات با برند نوکیا از قبیل گوشی های غیر هوشمند، تبلت ها و گوشی های هوشمند پایه گذاری شده است. برای تحقق بخشیدن به این امر، امروز شرکت HMD که این شرکت حق مشروط استفاده از برند نوکیا بر روی گوشی های غیر هوشمند و همچنین طراحی آنها را از مایکروسافت دریافت کرده است. انتظار می رود که قرارداد مربوط به این معامله در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ نهایی شود. این قرارداد ها شرکت HMD را قادر به تولید گوشی هوشمند، تبلت و گوشی های غیر هوشمند در سطح جهانی می کند. HMD در نظر دارد با سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ میلیون دلار، تا بیش از سه سال بازاریابی محصولات برند نوکیا را بر عهده بگیرد. لازم به ذکر است که این بودجه از طریق فروش گوشی های غیر هوشمند نوکیا و دیگر سرمایه گذاران تامین خواهد شد.

گوشی های غیر هوشمند نوکیا هنوز هم یکی از محبوب ترین انتخاب های مردم برای خرید گوشی های غیر هوشمند در بازار های گوناگون است و شرکت HMD قصد دارد این بخش را همانند گذشته، بخشی یکپارچه در کنار طیف جدید گوشی های هوشمند و تبلت ها حفظ کند. بخش جدید تلفن های هوشمند و تبلت های شرکت HMD بر پایه اندروید خواهد بود؛ پیوست دادن یکی از اسطوره ای ترین برند ها با یکی از پیشتاز ترین سیستم عامل های دنیای موبایل و اجتماع توسعه نرم افزاری آن.

همچنین FIH، یکی از زیر مجموعه های صنایع دقیق Hon Hai (که با عنوان گروه تکنولوژی فاکسکان فعالیت تجاری می کند) اعلام کرد که اموال باقی مانده از تجارت موبایل های غیر هوشمند مایکروسافت، که شامل ساخت، فروش و توزیع می باشد، توسط FIH اداره خواهد شد. همچنین HMD و نوکیا قرارداد همکاری ای با FIH، برای ایجاد چهارچوب همکاری مناسب به قصد پشتیبانی تجارت جهانی موبایل و تبلت با برند نوکیا توسط FIH، امضا کردند. این قرارداد HMD را قادر به کنترل کامل فروش، بازاریابی و توزیع گوشی و تبلت با برند نوکیا می سازد. همچنین این شرکت دسترسی ویژه به شبکه فروش و توزیع جهانی به دست آمده از مایکروسافت توسط FIH خواهد داشت. دسترسی به تولیدی بزرگ FIH که پیشتاز در زمینه تولید دستگاه های مختلف است، زنجیره تامین و طراحی قابلیت ها، و همچنین دسترسی به مجموعه رو به رشد تکنولوژی های موبایل نیز جزو اختیارات HMD خواهد بود.

نوکیا خدمات مربوط حق استفاده از برند و پتنت های ضروری استاندارد تلفن همراه را در ازای دریافت حق امتیاز، در اختیار HMD خواهد گذاشت؛ اما سرمایه گذاری و یا سهامی در HMD نخواهد داشت. نوکیا تکنولوجیز، صندلی ای در هیئت مدیره HMD اختیار خواهد کرد. همچنین نوکیا بر روی عملکرد درست تمامی دستگاه ها با برند نوکیا با انتظارات مشتریان از محصولات نوکیا مانند کیفیت، طراحی نوآوری های مربوط به مشتریانش نظارت دارد.

زمانی که معامله با مایکروسافت نهایی شود، HMD توسط Arto Nummela به عنوان مدیر عامل این شرکت، هدایت خواهد شد. او در گذشته یکی از مقامات ارشد نوکیا بود و هم اکنون نیز رئیس بخش موبایل مایکروسافت در آسیای کبیر، خاور میانه و آفریقا است. رئیس HMD در زمان عقد قرارداد Florian Seiche خواهد بود که هم اکنون معاون ارشد ریاست فروش و بازاریابی مایکروسافت در اروپا است و قبل از این نیز در نقش هایی کلیدی در نوکیا، HTC و دیگر برند های جهانی فعالیت می کرد.

Nokia-Logo

نظر شما درباره این قرارداد چیست؟ آیا نوکیا با بازگشت به بازار رقابت گوشی های هوشمند، شانسی برای موفقیت دارد؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

منبع :

NOKIAPOWERUSER

88 پست
شادان غمگسار
*از طرفداران قدیمی Nokia*
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

کامنت بی ربط. عذرخواهی
دوستان، میخوام ps4 بخرم. خیلی دوست داشتم x one بگیرم اما من انحصاری های ps را بیشتر دوست دارم. از طرفی تا به امروز تاحالا هیچ کنسولی نداشتم، کسی هست تجربه استفاده از هر دو را داشته باشه به من کمی اطلاعات بده

  شادان غمگسار
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  دوست عزیز اگه نظر منو بخای، تا کنفراس E3 امسال صبر کن (یکماه دیگه) و بعد تصمیم به خرید بگیر
  چون خبرهای مختلفی مبنی بر معرفی ورژن جدید اکس باکس وان و PS4 وجود داره (اینطور که گفته شده هر دو توانایی پخش ۴K رو دارن)

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

ممنون. حتما صبر میکنم. امیدوارم جدا از بخش سخت افزار بازی های بیشتری براش بیاد

R3zA
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

همونطور که انتظار میرفت ، نوکیا با سیستم عامل اندروید!
فکر نمیکنم چندان فروشی داشته باشه ، بازار گوشی های هوشمند اندروید که اشباعه!
مگه اینکه با زبان طراحی بی پروا بیاد وسط
تبلت هم که دیگه بازارش گرم نیست
همه ی اینا بستگی داره به نحوه ی ورودش ، شروع کار و زبان طراحیش …
نه خوشحال شدم نه ناراحت
ما ویندوزفونی ها همیشه کور سوی امیدی به اینده داریم ، الانم امیدمون سرفس فون با سه مدل هستش

NOKIA
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

نظر شما درباره این قرارداد چیست؟ آیا نوکیا با بازگشت به بازار رقابت گوشی های هوشمند، شانسی برای موفقیت دارد؟
شانس چیه…کولاک میکنه کولاک…البته متعصب نیستم ولی خیلی ها حتی طرفدارای برندای دیگه هم دوست دارن این برند محبوب برگرده
البته به شرطها و شروطها…فناوری های جدید،کیفیت ساخت سابق،دوربین با تکنولوژی جدید و طراحی های بدیع که مطمئنم برای نوکیا مثل آب خوردنه

mehrdad
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

چه فایده الان که بازار دست سامسونگ و برندای دیگست فکر نکنم نوکیا بتونه خودشو نشون بده دیگه دیره

saeed0090
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

عننننننننننننننننننننننننننننننننننننننندروید

hamed
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

نوکیا داره دست و پا میزنه وقتی توی ویندوز نتونست زیاد سود ببره می خواد تو اندروید شانسشو امتحان کنه شاید موفق بشه وخیلی محتمل تر که نمیشه
من گوشیم نوکیاست ولی طرفدار ویندوز بودم و هستم سرنوشت نوکیا خیلی مهم نیست برام …

  mehrdad
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  واقعا منم با نظر شما موافقم من هم طرفدار مایکروسافتم و ویندوز و دیگه واسم مهم نیست نوکیا چیکار کنه

m.daneshyab
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

یعنی دیگه گوشی ویندوز فونی تولید نمیشه ؟من میخواستم وینفونی شم ولی با این خبرا کاملا ناامید شدم

  kian
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  خدایا!
  فقط نوکیا نیست که گوشی تولید می کنه
  خود مایکروسافت که نقشه ی سرفیس فون رو کشیده و فک کنم گوشیای دیگه هم بیان
  ولی نه با برند لومیا

   m.daneshyab
   پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

   یعنی شما میگی مایکروسافت بازم به پشتبانی از ویندوز ۱۰ ادامه میده ؟

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

این حرکت ماکی یه معنی بزرگ میده!!!
از ویندوز موبایل ناامید شده 🙁

محسن
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

یه خبر بد دیگه برای ماکروسافت و سیستم عاملش.
شخصن از اندروید متنفرم.هم اندروید داشتم هم ای او اس و الانم ویندوز موبایل.با بلک بری هم کار کردم.خدایی خیلی سیستم عامل شیکی شده این ویندوز ۱۰ ولی اصلا بهش بها داده نمیشه انگار.نه از طرف خود ماکروسافت و نه توسعه دهنده ها.پیام رسان جدید گوگل هم معرفی شد که قراره تابستون بیاد ولی خبری از نسخه ویندوزی نیست.واقعن فضا برای ما ویندوزی ها خیلی دل سرد کنندست.

  kian
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

  همون طور که خود مایکروسافت گفته تمرکزشون توی سال ۲۰۱۶ روی موبایل نیست
  من فک می کنم اگه واقعا مایکروسافت بخواد برای خودش سهم پیدا کنه توی هر پلتفرمی میتونه
  شما فقط به برند سرفیس و تبلت سرفیس نگاه کن:سال ۲۰۱۲ اولین نسخش شکست بزرگ بود
  ولی چجوری تونست توی چهار سال بهترین تبلت بازار رو تولید کنه ,با لاترین کیفیت ممکن که از تمام تبلت های
  توی بازار بهتره بدون شک!
  مطمئنم که اگه بخواد می تونه منتها یه چیزی هست به اسم برخورد اول
  برخورد اول آدم ها با هر پلتفرمی خیلی مهمه و همین بود که باعث سهم کم ویندوفون شد
  چون ورژن ویندوزفون ۸ عملا هیچی نداشت(اون قدیمیا یادشونه که چقدر محدودیت داشت)
  و همین علانش که ۱۸۰درجه فرق می کنه ویندوز ۱۰ بازم ملت فکر می کنن که این ورژن جدیده همون محدودیت های قدیمی رو داره
  برای همین مایکروسافت داره خورد خورد ویژگی های جدید اضافه می کنه و خورد خورد داره سیستم عامل رو بهتر می کنه (مثل ویژگی سوایپ تپ ها توی اج یا حتی ایموجی های جدید و….) تا موقعی که وقتش برسه و دوستان هنوز وقتش نرسیده چون هنوزم محدودیت هایی داره
  که خیلیاش قراره توی رداستون ۲ برطرف بشه(مثل کاشی های افقی و …) و یه چیزی که من می خوام اضافه بشه
  ویژگی کاشی های تعاملی هستش
  که بجز کانتینیوم این ویژگی هم می تونه یه تمایز جالب ایجاد کنه
  و به نظرم انیمشن های بیشتری اضافه کنه مخصوصا موقع بالا اومدن
  اینا رو که اضافه کنه همه چیز درست میشه
  البته
  “اگه اضافه کنه”

quasar
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

با سلام و درود بر دوستان عزیزم
در ابتدا ، حرکت بسیار استراتژیک و فنی و دقیق هستش
یکمی دقت کنید متوجه استراتژی مایکروسافت عزیز میشید دوستان
مایکروسافت داره بصورت تصاعدی روز به روز بزرگتر میشه ، با تفکر ، جوان و شاداب و قدرتمند
هرچی از آینده بگم کم گفتم ، ولی اینو بدونید که در آینده شاهد قدرت نمایی مایکروسافت در تمام سیستم عامل های موبایلی خواهید بود .
هرچند اندروید و آی او اس رو بعنوان سیستم عامل قبول ندارم 🙂
ولی آینده بسیار جذاب خواهد بود ، بسیار جذاب
در پاسخ دوستمون که فرمودن مایکروسافت از ویندوز موبایل نا امید شده برای چندمین بار عرض کنم که
ویندوز موبایل وجود نداره ، اینجا ما یک سیستم عامل واحد ، یکپارچه و قدرتمند داریم به نام ” ویندوز ۱۰ ” تمام . این رو مد نظر داشته باشید
فقط ازتون میپرسم ، آیا ممکنه مایکروسافت دیگه ویندوز تولید نکنه ؟ یا دست از ویندوز بکشه ؟
این سوال همونقدر خنده داره که بگیم اپل روی مک بوک هاش از این به بعد ویندوز نصب میکنه و میده دست مشتری هاش !!!
پس محکم بشینید و از این مسابقه ی تکنولوژی لذت ببرید و مغرور باشید که شما در سمتی هستید که نامی مثل مایکروسافت در اون سمت حضور داره .
” اگر تلاشگرید پیروز باشید “

  hamid
  پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

  مایکروسافت خودش سیستم عاملو طراحی کرده و اسمشو گذاشته ویندوز موبایل بعد شما میگی ویندوز موبایل وجود نداره؟ احتمالا منظورت یکپارچه بودن بود . اما همه میدونن ویندوز موبایل با دسکتاپ خیلی فرق داره.هسته یکسانه از اولشم بود از زمان ویندوزفون ۸ هسته دسکتاپ و وینفون ,windows nt بود.اما این کجا و ان کجا . مایکی تا مثه ویندوز موبایل ۷ زمین نخوره پا نمیشه. وقت یهم پاشه قطعا ی کار درست درمون میکنه. فعلا ک ویندوز ۱۰ مویایل رو نمیشه سیستم عامل معرفی کرد. بخدا قسمم سرعت و یکپارچگی تو اندروید ۵ بیشتر بود.منم واقعا دلم وینفون میخواد ک میام اینجا سر میزنم ولی ی سری چیاش ازارم میداد . الانم ی عده میگن ب توچه من وینفونو دوس دارم اما ی جایی باید درست بشه و تا زمانی ک مایکی کاملا تو موبایل شکست نخوره چیزی عوض نمیشه. واقعا پیشرفتی ک تو سرفیس داشت رو اگه بخواد نمیتونه تو موبایل تکرار کنه؟ قطع یکی از دلایل موفقیت سرفیس ها پشتیبانی از دسکتاپ بود وگرنه سرفیس نسخه اولش ویندوز ار تی بود و استقبال نشد ازش . خدا کنه سیستم موبایل خوب بشه و منم بیام سمتش

   quasar
   پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

   سلام بر حمید عزیز
   دوست گلم، مطمئن هستم که خیلی جوان هستید، و پر از شور جوانی، استدعا دارم، در پاشخ دادن عجول نباشید، در تمام لحظات عمر، اما بعد. باید عرض کنم منظور بنده رو تقریبا متوجه شدید، از ویندوزی که میبینیم یه چیزه، و از هسته صحبت کردن یه چیز دیگه، امیدوارم با پیچیدگی و در این حال زیبایی خیره کننده ی پشت پرده ی ویندوز اطلاعاتی هرچند کم، داشته باشید. ویندوز در حال رشده، کودکی رو پشت سر گذاشته و وارد نوجوانی شده، شخصا دوران جوانی ویندوز رو متصور میشم و سرشار از انرژی میشم.بعنوان فردی که دو سوم عمرم رو صرف کار با کد کردم، بحث شکست یا عدم موفقیت مایکروسافت رو یک توهم بیش نمیدونم، از شما و دوستان گل چون شما عزیز دلم، خواهش دارم که صبور باشید و فعال. به دنیای ریاضی و کد وارد بشید و از این منبع بی نهایت انرژی بهرمند شید. ( بی شک، تلاشگران موفقند)

    hamid
    پاسخ دهید جمعه 30 اردیبهشت 1395

    بله منظورتونو متوجه شدم و خواستم ک شما متوجه بشین منظورو خیلی ملموس نرسوندین اما از سن و سال ک بگزریم اتفاقاتی برام افتاده ک کوچیکتر از خودمو دست کم نگیرم و جای غرور هم نیس . تو ای تی دست بالای دست بسیار است. چ بسیار چیزایی ک شما میدونی و من نمیدونم و چ اندک چیزایی ک من میدونم و شاید شما ندونی .اما پر واضحه ویندوز موبایل ویندوز دسکتاپ نیست . مردم کره خاکی قطعا همشون بی سواد نیستن و حتما ی چیزی هست ک سهم اندروید و ای او اس تو محبوبیت بیشتره.و قطعا بازم همون مردم ی فهمی دارن ک ویندوز رو بیستر از لینوکس و مک او اس استفاده میکنن. از این نظر مقایسه کردم و وارد بحث تخصصصی نشدم ک شما نگین ب خاطر سن کم حرفم وجاهت نداره . اما از هز نظر ک نگاه کنیم اندروید و ای او اس برتری نرم افزاری دارن و اسمارت فون قطعا برای استفاده از سورس و برنامه ساخته شد وگرنه زنگ رو همه گوشیای ساده میزنن و میشه در نقش ساعت کوکی ازشون استفاده کرد . و عصر عصر سرعته شما ترجیح میدی با تکنولوژِی حرکت نکنید و من ترجیح میدم هرچی بهتر عمل کرد طرف دار اون باشم . و این ستاره شدن و درخشیدنو میسازه . اندروید وقتی اومد نوپا بود و خوب تونست جاشو محکم کنه اما ویندوز موبایل مایکی ۱۶ ساله ک درجا میزنه . وسلام .

پویا آبسالان
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

آقا خدا کنه وینفون بزنه. اخ که میمیرم براش. نوکیا قول نابود نشدنی داره بر میگرده. خیلی به درد فانتزی بازی و خوشگلی نمیخوره نوکیا، نوکیا یه روح خشن داره که فقط به درد کارای سخت میخوره که تا اخرین جونش بجنگه. یه جنگجو محسوب میشه دمش گرم.

حسین یو
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

فلاند اصلاح کنید
دل و جونمو باختم تو رو عاشق رو شناختم

احمدرضا
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

طبق نظرات قبلی همونطور که گفتم بخش گوشی های هوشمند مایکی سر جاش هست و از همین خط تولید سرفیس فون بیرون خواهد امد.به نظر مایکی با این حرکت بر خلاف اون چیزی که بعضی ها فکر میکنن داره سرمایه گذاری روی ویندوز موبایل میکنه.درامد حاصل از این فروش به احتمال بسیار صرف سرمایه گذاری روی برند سرفبس در اسمارت فون خواهد شد.
در کل من شخصا به نوکیا کاری ندارم.چون من ویندوزی هستم و از مایکی و خدماتش خیلی راضی ام.
بر خلاف خیلی،از دوستان اتفاقا این فروش نشون از توجه مایکروسافت به ویندوز موبایل خواهد داشت

alo
پاسخ دهید چهارشنبه 28 اردیبهشت 1395

جوووووووون نوکیا
فقط یه چیزی من اندروید نمیخوام ویندوز فون میخوام
هرچند الان عاشق. و دل باخته ی لومیا ۸۳۰ هستم
ولی لومیا ۵۲۵ دارم با ویندوز ۱۰ 😁

mjf1367
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

اشتباهی که نوکیا قبلا کرد رو دوباره داره میکنه اونم پریدن مداوم از یک سیستم عامل به سیستم عامل دیگس در حالی که دیگه اصا قبلی رو پشتیبانی نمیکنه اول اومد سیمبین تازه داش پا میگرفت رفت میگو اونم سیستم عامل خوبی بود جا کار داشت که فروخت شد وینفون بعدم سیستم بر پایه جاوا آشا رو زد رو گوشیش بعد رفت گوشی اندرویدی زد بعد دوباره ویندوزی بعد حالا میخواد اندرویدی بزنه عمرا اگر فروش کنه چون تو این چند ساله هر کی نوکیا خریده پشیمونه چون سیستم عاملی روشه که نه ساپورت میشه نه برنامه داره نه چیز دیگه مخصوصا اونایی که گوشی آشا خریدن درسته ارزون بود اما از همه شاکیتر اونان ۲ تا نرم افزارم ندارن

mjf1367
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

آخرین گوشی شاخی که نوکیا زد n97 بود که من هنوزم دارمش عجب گوشی بود به زمان خودش خوبم ساپورت میشد بعد اون که رفت نمیدونم سیستم عامل آنا و بله و جیم بله و میگو و ماهی و …. دیگه گوشی درست حسابی بیرون نداد که نداد

سینا
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

فقط امیدوارم نوکیا مثل قبل پافشاری رو انجام ندادن کارهایی که باعث تضعیفش شد نداشته باشه، وقتی خیلی از گوشیهای با USB شارژ می شدن نوکیا نمی شد
وقتی خیلیا رفتن سمت اندروید (من اندروید رو تایید نمیکنم) نوکیا شروع کرد با سیستم عاملهایی که یکسال هم نتونستن تو بازار دووم بیارن گوشی زد و این برند دچار مشکل شد
وقتی فقط یه مدل گوشی با یه سیستم عامل عجیب تولید می شه خوب معلومه هیچ برنامه نویسی نمی یاد براش برنامه بده بیرون و وقت خودشو بگیره.

اکثر طرفدارای نوکیا طرفدار ویندوزفون و ویندوز۱۰ هم هستند، اگه نویکابیاد هم با اندروید و هم با ویندوز کار بکنه فک کنم بتونه جایگاه خوبی تو بازار پیدا کنه
ببینیم چی می شه با این بلندپروازیهای ماکروسافت هنوز راه درازی برای رسیدن به یه سیستم عامل یکپارچه و استیبل هست شاید نوکیا این وسط یه کاری کرد

محسن
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

این بحث آینده ماکروسافت که مطرح میشه دو جنبه داره.
جنبه اول این که آیا میشه به آینده اصلا خوشبین بود با توجه به اینکه ماکروسافت تمرکزش رو موبایل نیست؟با توجه به بد قولی هاش که یه نمونش عرضه نکردن ویندوز ۱۰ برای همه موبایل ها بود بازم میشه اعتماد کرد؟این درست که اگه بخواد فلان اتفاق می افته ولی آیا واقعا شرایط بازار انقدر راحته؟ماکروسافت تازه میخواد توی این زمان که بازار اشباع شده وارد بشه و سخته.اما خب بگذریم.
جنبه دوم این که اصلا ماکروسافت تمرکزش رو از سال بعد بزاره روی موبایل و حداکثر در ۱ سال بتونه جای خودش رو محکم کنه.خب چه دلیلی داره که یک استفاده کننده از تلفن همراه این دو سال رو با ماکروسافت بمونه.خودم رو نمیگم.منظورم در سطح وسیعه.اصلا درک نمیکنم سیاست ماکروسافت رو.

امیرمحمد
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

بنظرم شروع طوفانی داشته باشه همین اندک سهم ویندوزموبایل هم از کم و کمتر میشه!البته نظره شخصیه امیدوارم دوستان متعصب و منفی ده باز هم بنده رو تندخویی هاشون مورد عنایت قرار ندن

mortezanw74
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

نوکیا بخاطر ویندوزفون ۷ و۸ ورشکست شد. متاسفانه زمانی که نیاز داشت به یک سیستم عامل کامل ویندوزفون رو انتخاب کرد سیستم عاملی که اون موقع هیچی نداشت. حتی در اولین سری لومیا نوکیا نتونست برای پرچم دارش پردازنده چند هسته ایی بزنه چون سیستم عاملش پشتیبانی نمیکرد. بعدش در نسخه هشت کلی تکنولوژی عالی و جذاب رو گوشی هاش قرار داد. که ضعف های سیستم عامل رو بپوشونه مردم هم کمی استقبال کردن ولی بعد نا امید شدن و سیستم عامل محبوبیت پیدا نکرد و منفور شد. اما در ویندوز ۸،۱ و ویندوز ۱۰ سیستم عامل بسیار بهتر شد ولی دیگه نوکیا خیلی ضرر داده بود. و ویندوز هم طول میکشید تا در موبایل ها محبوب بشه. اگه دقت کنید حتی سامسونگ هم اون زمان گوشی ویندوزفونی تولید کرد تا ببینه چطور فروش میکنه. در کنار اون با گلکسی هاش بازار رو میترکوند مطمینا اگه ویندوز جواب میداد الان پرچمدار سامسونگ ویندوزی بود. سیاستشون عالی بود. اما نوکیا خودشو نابود کرد. اگه سیاست سامسونگ رو دنبال میکرد الان گوشی هاش پر فروش ترین ها بودند. و میتونست الان که ویندوز کامل شده با خیال راحت پرچمدار ویندوزی تولید کنه. کاری که احتمالا سامسونگ دو سه سال دیگه انجامش میده. مطمئنم ویندوز یه روزی همونطور که مایکروسافت میخواد فراگیر میشه. در دنیای موبایل.

sn
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

نمی دونم چرا خیلی ها هنوز نوکیا رو به شکل یک تولید کننده می بینن ، از نوکیا فقط برندش مونده و به این زودی ها هم از نوکیا با سیستم عامل اندروید خبری نیست .
فقط بخش گوشی های غیر هوشمند و برند نوکیا فروخته شده !
گوشی های غیر هوشمند در مقابل اندروید و آی او اس، از نظر حریم شخصی و شنود و هک شدن امنیت بیشتری دارند

  farhad delavar
  پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

  دوست عزیزطبق قرارداد ماکروسافت تا ۲سال حق تولید گوشی با برند نوکیا رو داره و ۱۰سال حق استفاده از پتنت های نوکیا رو داره..
  که ۲سال از اواخر۲۰۱۴شروع شده و تا سه ماه چهارم ۲۰۱۶تموم میشه.
  یعنی ۲سال که تموم شد دیگه ماکروسافت حق استفاده از برند نوکیا درتولیداتش نداره که الان هم خیلی واضح می تونی ببینی که دیگه ماکروسافت لومیا تولید نمیکنه.چون قراردادشون چند ماه دیگه تموم میشه…و از این به بعد میتونه از پتنت های نوکیا استفاده بکنه…
  نوکیا هم داره بصورت زیرزمینی(مخفیانه) یه کارایی انجام میده مثل.( خرید شرکت فاکسکان و آزمایش سیستم عاملی جدید و حتی تولید گوشی نوکیا c1 اولین گوشی میان رده ی اندرویدی نوکیا که آواخر ۲۰۱۶ رونمایی میشه)
  تا الان هم نوکیا داشته دنبال یه شریک تجاری برای بازگشت با دنیای موبایل پیدا می کرده که خدارو شکر پیدا شده واسش که دوباره از نو شروع بکنه…
  نوکیاc1 از طراحی بسار زیبایی برخورداره و آلومینیومی هم هست که شاید فروش خوبی هم داشته باشه بعد از رونمایی..
  .
  .
  زیاد شد ببخش.شب خوش…

رسول جمالی
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

آیا نو کیا در بازگشت موفق خواهد شد؟
همه چی به چگونگی بازگشت ربط داره اگه نوکیا برگرده با درس از اشتباهاتش مطمئن باشید در بدو ورودش اپل و سامسونگ متحمل ضرر میشن
ولی اگه نوکیایی برگرده که بخواهد راه جدیدی پیش بگیره مثل اندروید و کیفیت لومیا های مایکرو سافت و … قطعا فقط مثل یه برند خواهد ماند
باید صبر کرد و منتظر آینده بود تا ببینیم نوکیا برای اثبات قدرت برند و اعتقاداتش بر می گرده یا برای گرفتن سهم خودش از بازار موبایل ؟
اگه بهترین و خلاقانه ترین دوربین، با برترین کیفیت ساخت و قابل اعتماد ترین سیستم عامل بدون هنگ و لگ برگرده همراه با نو آوری که در خور برند نوکیا هست حتی اگه به نظر من با یه سیستم بسته کاملا جدید هم وارد بشه باز هم پیروزه همه چی در آینده معلوم میشه
ولی اینو بدونید نوکیا حتی نبودشم باعث نشد برندش حذف بشه تو سایت های موبایل سر بزنید هنوز هم نوکیا اولین برند است انگار دنیا منتظر برگشت این برند و دوست نداره نوکیا را تموم شده فرض کنه
نوکیا پر خاطره ترین، برترین تجربه خوشایند کیفیت روز دنیا و قشنگترین لذت زندگی من برگرد که منتظرم

farhad delavar
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

دیگه نمیگم از سامسونگ و اپل،،،نوکیا تو واسم بزرگی اپل..،
چند ساله که وینفونی هستم و افتخار هم میکنم که با برند مورد علاقه ام ((نوکیا))وینفونی شدم..،
ولی اگه قراره نوکیا بخواد گوشی اندرویدی یا هر سیستم عامل دیگه ای تولید بکنه خودم اولین نفری هستم که خریدار گوشی هاشم..
الان هم در کنار لومیا ۹۲۰ یه گلکسی سامسونگ دارم.اگه نوکیا گوشی اندروید بزنه چه اشکال داره گلکسی رو می فروشم نوکیا می خرم…،
.
.
.
.
.
.
نوکیا خرابت کردن ولی اشکال نداره پاشو ما هستیم…،
ماکروسافت با سرفیس فون میدرخشه از این به بعد….،

ali
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

یه برند تو دنیا هست که اونم نوکیاست اگه به گذشته و حال نگاه کنید می بینید که هنوزم که هنوزه خیلی از برندا نتوسنتن اونطور که باید کار کنن مثلا سامسونگ اگه باتریش خراب بشه کل گوشی میریزه به هم یا اپل اگه یه آپدیت اشتباه مثل ۹.۳ بده یه قطعش خراب میشه که اون یه یه قطعه هزینه برابر با یه گوشیه یا هوآوی که اصلا کیفیت نداره

hamidreza
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

ویندوزی شدن من فقط به نوکیا بستگی داشت . الانم گوشی پرچمدار بره صد در صد میگیرمش 🙂
عشقه منه نوکیا

سعید
پاسخ دهید پنجشنبه 29 اردیبهشت 1395

از اولین گوشی ای که دستم بوده نوشته NOKIA رو هر لحظه روش میدیدم و امروز هم نوکیا دستمه خود نوکیا برگرده هم نوکیایی میمونم .. کلا موبایل رو با نوکیا شناختم و دوستش دارم ..

علیرضا
پاسخ دهید شنبه 31 اردیبهشت 1395

من اگه نوکیا سیستم عامل عندروید هم بزنه می خرمش…
چون نوکیا بهتر از هر شرکت دیگه ای می تونه نوآوری داخل گوشیاش بیاره.
یادمه از سال ۱۳۸۰ بابام گوشی نوکیا داشت.
همین الان هم نوکیا دستشه.
فقط نوکیاست که می تونه حتی آدم های مسن رو هم راضی کنه و بس.

منتظرتیم با اون آرم و دست دادنت موقع روشن شدن گوشیهای جدیدت…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,