یک توسعه دهنده بالاخره موفق به اجرای سیستم عامل ویندوز RT روی دستگاه لومیا 735 خود شد. اجرای ویندوز RT روی دستگاه های لومیا به آن سادگی که به نظر می‌رسد نیست اما از جایی که اخیراً بازار اجرای نسخه های دیگر ویندوز روی دستگاه های لومیا گرم شده است و چند توسعه دهنده نیز پیش از این موفق به اجرای نسخه های دیگر ویندوز روی لومیاها شدند هر روز خبری جدید در این زمینه به گوش می‌رسد.

توسعه دهنده‌ای به نام Gustave M پس از دو هفته تلاش بی وقفه روی این پروژه بالاخره موفق به اجرای ویندوز RT روی لومیا 735 شده است و این خبر را در حساب توییتر خود اعلام کرده است. طبق گفته او ویندوز RT به خوبی روی این دستگاه اجرا می‌شود. حتی بهتر از ویندوز 10 موبایل.

در هفته های اخیر اخبار زیادی مبنی بر اجرای ویندوز RT روی دستگاه های لومیا منتشر شده است. پس از اولین جرقه در این زمینه که با اجرای ویندوز RT روی پرچمدار ویندوزی مایکروسافت یعنی لومیا 950، دیگران نیز به اجرای ویندوز RT روی لومیاهای خود علاقه‌مند شده‌اند و برخی حتی ادعا کرده اند که موفق به اجرای ویندوز 10 آرم روی لومیاها شده اند که در صورت صحت می‌تواند رویای سرفس فون را به واقعیت نزدیک‌تر کند.

اخیرا یک توسعه دهنده که تعدادی از پروژه‌های ناتمام مایکروسافت را فاش کرده بود، ادعا کرده است که موفق به اجرای ویندوز 10 آرم روی یک نمونه اولیه لومیا با چیپ اسنپدراگون کوالکام شده است. ویدیویی که ماه گذشته منتشر شد اجرای نسخه کامل ویندوز 10 با پشتیبانی از دسکتاپ را روی دستگاه لومیا Hapanero نمایش می‌دهد. این دستگاه هیچ‌گاه منتشر نشد اما در کنفرانس بیلد 2015 برای نمایش قابلیت های ویندوز فون استفاده شد.

اگر این ادعاها صحیح باشد، به نظر می‌رسد که ویندوز RT و ویندوز 10 آرم روی دستگاه های لومیا به خوبی اجرا می‌شوند اما به دلیل مشکلات درایورها، برخی ویژگی‌ها هنوز در دسترس نیستند. اگر شما نیز توسعه دهنده هستید، توضیحاتی در مورد این که چطور ویندوز RT را روی لومیای خود اجرا کنید در فضای مجازی منتشر شده است اما هنوز راه ساده‌ای برای کاربران عادی منتشر نشده است.

این پروژه هنوز در دست توسعه است. هرچند کار زیادی نمی‌توان در مورد این پروژه انجام داد چون ویندوز RT برای دستگاه هایی به کوچکی لومیا 735 ساخته نشده است اما همیشه جایی برای بهبود هست و ممکن است در بلند مدت این پروژه ها باعث پیشرفت هایی شوند.

 

منبع :

WINDOWS LATEST

194 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید سه شنبه 15 اسفند 1396

ویندوز فون که مرد رفت من که با نوکیا اومدم با نوکیا هم میرم دیگه وقتش رسیده که یه سری به فروشگاه مای نوکیا بزنم فقط اگه شد این اموزش ها رو بزارین برا سرگرمی رو این گوشیا نصب کنیم

امیر
پاسخ دهید سه شنبه 15 اسفند 1396

اجرای ویندوز روی این دستگاهها گام اوله
گام دوم پایدار موندن سیستم عامله
یعنی دو تا اپ باز کنی گوشی هنگ نکنه
گام سم دوام باطری دستگاه در قبال این سیستم عامل هاس
که به نظر من خوب ج نخواهد داد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,