nadella

مایکروسافت به رقم استثنایی در درآمد دست پیدا کرده است. در این میان نرخ رشد کسب و کار ابری این شرکت نیز بالاترین میزان خود در سال های اخیر را تجربه می کند. کسب و کار ابری مایکروسافت با نرخ رشد ۴۹ درصد از نرخ رشد ۴۲ درصد دوره گذشته پیشی گرفته است. نرخ رشد درآمد ناخالص کسب و کار ابری نشان از درآمد ناخالص در سرویس ابری اژور، آفیس ۳۶۵ و مایکروسافت داینامیکز دارد.

مایکروسافت پیش تر نیز در زمان هایی میزان درآمد این کسب و کارها را منتشر کرده است اما اکنون خود را متعهد به ارائه گزارش های مربوط به صورت فصلی نموده است. این می تواند ختمی باشد بر شکایت های بی پایان برخی از سرمایه گذاران مانند مدیر عامل سابق استیو بالمر، از عدم شفاف سازی شرکت در مورد درآمد های رایانش ابری در مایکروسافت. مخصوصا که برخی از این افراد صحبت های نادلا در مورد عملکرد خوب سرویس های رایانش ابری مایکروسافت و درآمد زایی آن ها زیر سوال می بردند.

آن ها شرکت را به عدد سازی، عدم نمایش صادقانه درآمد ها و ارائه گزارش های مالی گمراه کننده در خدمات رایانش ابری متهم می کردند.

در واقع با انتشار گزارش مالی اخیر مشخص شد که میزان رشد درآمد های سرویس های ابری مایکروسافت با پیش بینی معاون مالی شرکت، Amy Hood در جولای سال گذشته هم خوانی دارد. چنین نتایجی نشان دهنده این است که تمام پول نقدی که مایکروسافت زیر بار انتقاد سهام داران در خدمات ابری هزینه کرد، یک نوع سرمایه گذاری سود ده طولانی مدت بوده است. سرمایه گذاری عظیم مایکروسافت در فضای ابری و درآمد زایی درخشان آن به معنی سرمایه گذاران راضی، خواهد بود و اگر این روند ادامه پیدا کند، مطمئنا سهامداران از این هم خوشحال تر خواهند شد.

هنوز هم برخی از سهام داران شرکت را برای شفافیت بیش تر در سایر نقاط گزارش های مالی تحت فشار قرار داده اند. البته که شفاف سازی اخیر در درآمد های ابری یک قدم بسیار بزرگ بوده اما کار هنوز به پایان نرسیده است.

منبع :

BUSINESS INSIDER

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,