همانطور که سیستم عامل ها و مرورگرها امن تر می‌شوند، بدافزارها نیز روش های پیچیده‌تری را برای نفوذ به سیستم‌های کاربران به‌کار می‌گیرند، حملات فیشینگ، اسپیر فیشینگ از مهمترین روش هایی هستند که امروزه برای نفوذ به سیستم های کاربران استفاده می‌شود، این روش ها می‌توانند نه فقط امنیت یک کاربر بلکه امنیت کل یک شرکت را در مخاطره قرار دهند.سیستم‌عامل ها و مرورگرها به لطف توجه بیشتر شرکت های نرم‌افزاری روز به روز امن‌تر می‌شوند، این مسئله کار را برای مهاجمان و هکرها سخت تر کرده است، اما در این میان یکی از روش‌هایی که از دیرباز برای نفوذ استفاده می‌شود و همچنان قربانی می‌گیرد روش‌های فیشینگ است، بنابراین سیستم‌عاملی که بتواند امنیت بیشتری را در قبال این دست از حملات مهیا سازد از نظر امنیت در وضعیت بهتری قرار می‌گیرد.

موسسه تحقیقاتی NSS Labs که شرکتی پیشرو و معتبر و البته مستقل در عرصه امنیت سایبری است، امروز گزارش خود را در مورد میزان امنیت مرورگرها منتشر کرده است. اولین موردی که در گزارش این موسسه به‌چشم می‌آید میزان اهمیت مرورگرهای وب در حفظ امنیت کاربران در برابر بدافزارهای SEM و حملات فیشینگ است.یافته‌های این موسسه نشان می‌دهد که سیستم عامل قفل شده امنیت بیشتری را در مقابل حملات فیشینگ به کاربران اعطا نمی‌کند، طبق بررسی‌های این موسسه از این جهت تفاوت فاحشی بین مرورگر اج در سیستم عامل ویندوز 10 یا ویندوز 10 اس و همچنین مرورگر کروم روی ویندوز 10 و کروم بوک وجود ندارد.همانطور که در نمودار فوق که در گزارش این موسسه منتشر شده، مشاهده می‌کنید، دستگاه های مجهز به ویندوز 10 اس در مقابل کروم بوک ها امنیت بیشتری را در مقابل دیگر اشکال بدافزارها اعطا می‌کنند. این مسئله گواهی است بر تلاش و تاکید نادلا بر افزایش امنیت ویندوز که در طی آن بودجه امنیتی سالانه مایکروسافت را به بیش از 1 میلیارد دلار در سال رسانده است.

موسسه NSS Labs طی ماه ها آگوست تا سپتامبر بیش از 36.120 مورد را مورد بررسی قرار دادند که نتیجه تحقیقات آنها نشان می‌داد مایکروسافت اج قادر است به‌طور میانگین 92.3 % URLs فیشینگ را مسدود کند، این درحالی است که گوگل کروم تنها توانسته 74.5 % از URLs فیشینگ را مسدود سازد، در قعر جدول نیز موزیلا فایرفاکس با میانگین 61.1 % قرار دارد.یکی از نکات بسیار جالب در مورد مایکروسافت اج توانایی آن در شناسایی سریع  URLs فیشینگ است. مایکروسافت اج بیشترین میزان محافظت بومی را با میانگین 81.8 % درصد دارا است، رقمی که 24.2 % از کروم بیشتر است.

در مجموع برآیند گزارش این موسسه نشان می‌دهد که مایکروسافت اج بیشترین میزان امنیت را برای کاربران فراهم می‌آورد، استفاده کمتر از منابع سیستمی، مصرف کمتر باتری از دیگر برتری های اج در مقابل رقبا است. شما از چه مرورگری روی کامپیوتر خود استفاده می‌کنید؟

منبع :

MSPU

 

1272 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,