اواخر دی ماه سال گذشته بود که گزارش پایان پشتیبانی شرکت انویدیا از سیستم‌عامل‌های 32 بیتی را با عرضه نسخه 390 به عنوان آخرین درایور ارایه شده عنوان کردیم. با این حال در آن زمان این خبر تنها یک شایعه بود و در سند رسمی پشتیبانی انویدیا، اطلاعات واضحی از زمان دقیق پایان پشتیبانی از معماری 32 بیتی گفته نشده بود.اما اکنون این شرکت اطلاعات اسناد خود را به‌روز‌رسانی کرده و در یکی از بخش‌های آن ذکر شده است که پشتیبانی از درایور‌های سیستم‌عامل‌های 32 بیتی تا انتهای این ماه به پایان خواهد رسید. نوشتار صفحه ذکر شده به شرح زیر به‌روز‌رسانی شده است :

انویدیا تغییرات زیر را در جهت پشتیبانی از سیستم‌عامل‌ها در آوریل 2018 انجام خواهد داد :

  • درایور‌ها : ارتقای درایور‌ها برای سازگاری بهتر با بازی‌ها جدید که شامل بهبود در عملکرد، ویژگی‌های جدید و رفع مشکلات هستند از این پس تنها برای سیستم‌عامل‌‌های 64 بیتی در دسترس خواهد بود اما به‌روز‌رسانی‌های بحرانی برای سیستم‌عامل‌های 32 بیتی تا ژانویه 2019 منتشر خواهد شد. 
  • این تغییرات شامل سیستم‌عامل‌های زیر خواهد شد :

– ویندوز 7

– ویندوز 8 و 8.1

– ویندوز 10

– لینوکس

– FreeBDS

  • برنامه GeForce Experience : ارتقای نرم‌افزار و ویژگی‌های جدید، آپدیت‌های امنیتی و رفع مشکلات تنها برای سیستم‌عامل‌های 64 بیتی در دسترس خواهد بود. قابلیت‌های کنونی مانند تنظیمات بهینه بازی همچنان برای سیستم‌عامل‌های 32 بیتی کار خواهند کرد. 

آخرین درایور سیستم‌های 32 بیتی، دو هفته پیش و با شماره 391.35 منتشر شده است. احتمالاً وقتی درایور‌های این ماه انویدیا منتشر شود دیگر شاهد پشتیبانی از معماری 32 بیتی نباشیم و یا احتمال دارد که شاهد عرضه آخرین درایور برای این سیستم‌‌های 32 بیتی باشیم.

انویدیا بر اساس برنامه خود معمولاً هر ماه یک یا چند به‌روز‌‌رسانی برای درایور‌هایش منتشر می‌کند، بنابراین برای دیدن نتیجه نیازی به انتظار طولانی نخواهد بود. با این وجود همان طور که گفتیم این شرکت اعلام کرده است که تا ژانویه 2019 به ارایه آپدیت‌های امنیتی برای سیستم‌های 32 بیتی ادامه خواهد داد، در نتیجه ممکن است باز هم شاهد عرضه درایور‌‌های جدید برای کاربران این سیستم‌ها باشیم.

آیا شما هم از سیستم عامل 32 بیتی استفاده می‌کنید؟

منبع :

NEOWIN

110 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,