چند روز قبل در خبری به اطلاع شما رساندیم که پلیس نیویورک قصد جایگزینی گوشی های ویندوزی خود با آیفون را دارد. انتخابی که البته با توجه به وضعیت فعلی ویندوز ۱۰ موبایل قابل پیش بینی بود. در این میان قائم مقام بخش IT پلیس این شهر از انتخاب پیشین مجموعه تحت امر خود دفاع کرده و کارایی گوشی های ویندوزی را ستوده است.

پلیس نیویورک طی چند سال اخیر بیش از ۳۶.۰۰۰ نفر از افسران خود را به‌منظور ارایه خدمات بهتر به مردم این شهر به گوشی های ویندوزی مجهز کرده بود. اما چندی قبل مسئولان پلیس این شهر اعلام کردند که قصد دارند تا انتهای سال جاری از گوشی های ویندوزی به آیفون مهاجرت کنند. سایت نیویورک پست پس از اعلام این خبر به انتقاد از انتخاب پیشین پلیس این شهر پرداخت و گوشی های ویندوزی را بلا استفاده و به‌درد نخور نامیده بود. این مسئله با واکنش قائم مقام بخش IT پلیس این شهر مواجه شد، جسیکا تیش در گفتگو با سایت Neowin اظهار کرده:

یکشنبه گذشته درست زمانی که این خبرنگار داستان های بدون پایه خود را در مورد گوشی های ویندوزی نوشت، این دستگاه ها به افسران پلیس نیویورک کمک کردند تا به بیش از ۲۵.۰۰۰ تماس گرفته شده با مرکز ۹۱۱ پاسخ داده، بیش از ۱۸.۰۰۰ جستجو را انجام داده و به بیش از ۱.۰۸۰ آگهی افراد گمشده یا تحت تعقیب رسیدگی کنند. البته باید اشاره کنم که یکشنبه ها از روزهای خلوت کاری ما محسوب می‌شود.

این مقام پلیس نیویورک تاکید داشته که تلاش این گروه برای استفاده از گوشی های ویندوزی برنامه ای سودمند اما موقتی بوده است. برطبق گفته های وی قرارداد اداره برای تهیه این گوشی ها هزینه چندانی برای آن نداشته که از دیگر نقاط قوت این طرح بوده است. تیش در ادامه صحبت های خود اظهار کرده که در حال حاضر در حدود ۴۵ درصد از گوشی های سازمانی اداره پلیس این شهر از نوع پایین رده هستند.

تیش در انتهای صحبت های خود افزوده:

گوشی های هوشمند باعث شده اند تا افسران ما هوشمندتر، سریع تر شده و چابک تر به تماس های گرفته شده با مرکز ۹۱۱ پاسخ دهند، به‌طور دقیق تر زمان پاسخ دهی بیش از ۸ درصد کاهش یافته است. خواه تماس گرفته شده در مورد کودکی گمشده باشد، خواه راننده ای که تصادف کرده و نیاز به حضور افسر در صحنه تصادف دارد، یا اینکه تماس مربوط به فردی درگیر یک جنایت باشد که با پاسخ سریعتر جان وی حفظ شده است، در تمام این موارد گوشی های هوشمند باعث شده اند تا پلیس نیویورک بهترین شرایط را در تمام تاریخ خود داشته باشد.

آیا ممکن است چنین دستگاهی را یک گوشی بدون استفاده و بی خاصیت بنامیم؟

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
شهرام
پاسخ دهید چهارشنبه 15 شهریور 1396

حرکت خوبی . حداقل مایکروسافت یک فکر اساس درباره ویندوز موبایل میکنه . یا شاید هم داره یک فکرهایی میکنه 🙂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,