پس از گذشت 5 ماه از عرضه نسخه پیش نمایش آفیس 2019 بالاخره این مجموعه نرم‌افزار بسیار کاربردی در دسترس کاربران معمولی قرار گرفت. مشتریان تجاری که لایسنس‌های آفیس 2019 را در حجمی بالا خریداری می‌کنند از امروز امکان دسترسی به نرم‌افزار محبوب خود را خواهند داشت. سایر کاربران نیز در چند هفته آینده امکان خرید و دریافت جدیدترین نسخه آفیس را دارا خواهند بود.

حدودا پنج ماه پیش بود که نسخه پیش نمایش آفیس 2019 در دسترس کاربران اینسایدر قرار گرفت. امروز مایکروسافت طی کنفرانس ایگنایت 2018 رسما اعلام کرد که نسخه رسمی این مجموعه نرم‌افزار کاربردی از امروز در دسترس کاربران ویندوز و مک قرار می‌گیرد. برطبق اعلام مایکروسافت در مرحله اول مشتریان تجاری که لایسنس آفیس را در حجم بالا خریداری می‌کنند قادر به دریافت جانشین آفیس 2016 خواهند بود و در طی چند هفته آینده این مجموعه نرم‌افزاری در دسترس دیگر کاربران نیز قرار می‌گیرد.

آفیس 2019 را باید بهترین مجموعه نرم‌افزاری برای تولید محتوای اداری و افزایش بهره‌وری در میان کسب‌وکارهایی دانست که هنوز آمادگی استفاده از سرویس ابری آفیس 365 را ندارند. جدیدترین نسخه آفیس به بسیاری از قابلیت‌هایی که در نسخه پرو پلاس آفیس 365 وارد شده، تجهیز شده است. از مهم‌ترین این قابلیت‌ها می‌توان به مجموعه قلم شناور روی نمایشگر، قابلیت‌های یادداشت برداری پیشرفته توسط قلم استایلوس، قابلیت‌های جدید آنالیز داده در اکسل و امکان استفاده از افکت‌های مورف و زوم در پاورپوینت اشاره کرد.

برای کاربران ورد و اوتلوک نیز مایکروسافت قابلیت‌های جدیدی را فراهم آورده است. اگر در آفیس 2019 اقدام به استفاده از این دو نرم‌افزار کنید، موارد جدیدی نظیر ابزارهای یادگیری جدید مانند قرائت متن با صدای بلند و فاصله‌گذاری در متن را مشاهده خواهید کرد. یکی دیگر از قابلیت‌های جدید و جالب در آفیس 2019 قابلیت Focus Mode جدید است که به شما این امکان را می‌دهد تا بدون مزاحمت همکاران به کار روی اسناد یا مرور اینباکس ایمیل خود بپردازید.

آفیس 2019 شامل نسخه جدید نرم‌افزارهای Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project. Visio. Access و Publisher است. همان‌طور که در ابتدای خبر نیز اعلام کردیم مشتریان تجاری که با تعداد بالا لایسنس آفیس را خریداری می‌کنند از امروز قادر به دریافت آن خواهند بود و دیگر کاربران طی چند هفته آینده امکان دسترسی به جدیدترین نسخه کلاسیک آفیس را خواهند داشت.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: