در ماه های اخیر روز به روز شاهد اضافه شدن نرم افزارهای بیش تر به استور ویندوز و قدرت گرفتن آن بوده ایم. در ماه گذشته، ردمـوندی ها اعلام کرده بودند که قصد دارند نسخه کامل برنامه های دسکتاپ آفیس را به استور ویندوز ۱۰ بیاورند. سرانجام امروز برنامه های دسکتاپ آفیس مایکروسافت همزمان با شروع عرضه سرفس لپ تاپ جدید با سیستم عامل ویندوز ۱۰ اس، در استور ویندوز عرضه شده اند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در صفحه Office on Windows 10 S FAQ وب سایت مایکروسافت که برای اولین بار افشا کننده معروف، WalkingCat آن را مشاهده کرده، نسخه کامل آفیس که با استفاده از پروژه سنتنیال وارد استور ویندوز شده، تنها به عنوان بخشی از یک فرآیند نصب و به روز رسانی پیش نمایش در دسترس صاحبان سرفس لپ تاپ قرار گرفته است.

مایکروسافت توضیح می دهد که در حالی که روند نصب و به روز رسانی در حالت پیش نمایش قرار دارد، برنامه ها خودشان نیستند. با این حال، در طول دوره ی پیش نمایش، تنها برنامه های زیر برای کاربران سرفس لپ تاپ با ویندوز ۱۰ اس قابل نصب هستند:

  • Word
  • Excel
  • PowerPoint
  • OneNote for Windows 10
  • Outlook (در حالت پیش نمایش برای برنامه های Office 365 Education در دسترس نیست)
  • Access (در حالت پیش نمایش برای برنامه های Office 365 Education در دسترس نیست)
  • Publisher (در حالت پیش نمایش برای برنامه های Office 365 Education در دسترس نیست)

شایان ذکر است که نسخه ی یونیورسال (UWP) برنامه وان نوت برای مدت زمان زیادیست که در دسترس قرار دارد.

هر چند بخش عمده ای از این مجموعه است از نسخه دسکتاپ برنامه های آفیس پورت شده اند، ولی آن ها نسخه های ۳۲ بیتی هستند. نسخه های ۶۴ بیتی از طریق استور ویندوز در دسترس قرار ندارد. به علاوه، مایکروسافت اشاره می کند که آن ها با افزونه های COM سازگار نیستند.

همچنین مایکروسافت برنامه های آفیس موبایل، که قبلا تنها نسخه های موجود از برنامه های آفیس در استور ویندوز بودند، را اکنون به گوشی های هوشمند و تبلت هایی با اندازه صفحه نمایش زیر ۱۰.۱ اینچ محدود کرده است. با توجه به تخصیص عنوان “موبایل” برای آن ها، این موضوع بسیار منطقی تر است.

دوره ی پیش نمایش، برنامه های جدید آفیس را به سرفس لپ تاپ که  ویندوز ۱۰ اس را اجرا می کند محدود کرده است. ولی مایکروسافت اشاره می کند که این برنامه ها بعد از پایان یافتن دوره پیش نمایش برای خرید و نصب و راه اندازی در سایر دستگاه های ویندوز ۱۰ نیز در دسترس خواهد بود. در نهایت، به عنوان یک جایزه برای صاحبان سرفس لپ تاپ، مایکروسافت برای لپ تاپ هایی که در طول دوره ی پیش نمایش خریداری شوند یک سال اشتراک رایگان آفیس ۳۶۵ شخصی ارائه می کند.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,