چندی قبل مایکروسافت اعلام کرد که اپلیکیشن OneNote با طراحی کاملا متحول شده و جدید برای تمامی پلتفرم ها عرضه خواهد شد، اکنون اینسایدرهای حلقه فست را باید اولین کاربرانی در جهان دانست که وان نوت جدید را تجربه می کنند.

به روز رسانی اپلیکیشن وان نوت که همراه با تغییرات اساسی در ظاهر برنامه است برای اینسایدرهای حلقه فست منتشر شد، بنابراین اینسایدرها اولین کاربران در تمامی پلتفرم ها هستند که وان نوت جدید را تجربه می کنند.

وان نوت در آخرین به روز رسانی خود با تغییراتی اساسی در لایه های خود همراه بود، و تعدادی ویژگی های بسیار کاربردی و جدید نیز بدان افزوده شده است، در ادامه شما را به دیدن ویدیو کار با وان نوت جدید دعوت می کنیم.

تغییرات اپلیکیشن وان نوت:

  • باز طراحی وان نوت: با بهود لایه های وان نوت و تغییرات در طراحی آن، اکنون سازمان دهی نوشته ها ساده تر از همیشه شده است، تمامی نوت بوک ها و قسمت ها و صفحات در ستون هایی در یک طرف اپلیکیشن قرار گرفته اند، و جستجو در میان آن ها به سادگی امکان پذیر شده است.
  • رفع مشکل ناسازگاری صفحات: ناسازگاری صفحات گاهی در نوت بوک های به اشتراک گذاشته شده پیش می آید. اکنون ما شناسایی این گونه صفحات را ساده تر ساخته ایم چرا که من بعد صفحات دارای این مشکل با نماد مثلث نشان داده خواهند شد.
  • نمایش بهتر پیش نمایش صفحات: پیش نمایش صفحات جزییات مختصر و مفیدی از کلمات ابتدایی هر صفحه و تصویر بندانگشتی از تصاویر موجود در صفحه نشان می دهند.
  • مخفی سازی زیر صفحه ها: با یکی شدن زیر صفحه ها می توانید فضای بیش تری در هر صفحه در اختیار داشته باشید، بدین منظور کافی است تا یک و یا چندین صفحه را انتخاب کنید، و با راست کلیک کردن، گزینه Make Subpage را انتخاب نمایید.
  • پیدا کردن متن در یک صفحه: با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+F می توانید به سادگی و سرعت کلمه و یا عبارت خاصی را در صفحه جستجو کنید.
  • راهنمایی ساده تر با استفاده از گزینه Tell Me: با کلیک کردن بر روی حباب نورانی که در قسمت فوقانی سمت راست پنجره قرار گرفته و سپس نوشتن کاری که قصد انجام آن را در وان نوت دارید، Tell Me فعال شده و می تواند در تمامی مراحل کار شما را هدایت کند، و البته در این مسیر راهنمایی سابق مشتمل بر Help و Smart Lookup نیز در اختیار شما خواهند بود.
  • مشاهده موارد تغییر یافته: هنگامی که فرد دیگری بخشی از متن نوت بوک به اشتراک گذاشته شما را تغییر می دهد، عنوان این بخش و یا صفحه به صورت بولد در می آید تا تشخیص آن برای شما ساده تر شود.
  • نام ویژه ای برای نوت بوک خود انتخاب کنید: با قابلیت جدید Nickname می توانید نام خاصی برای هر نوت بوک خود انتخاب کنید تا از یک سو شخصی سازی بهتری در اختیار داشته باشید و از سوی دیگر پیدا کردن هر نوت بوک ساده تر باشد.
  • تغییر رنگ هر نوت بوک: قرمز برای کار و آبی برای نوت بوک شخصی، نظر شما چیست؟ اکنون می توانید رنگ هر نوت بوک را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید تا سازمان دهی بهتری پیدا کنند.

موارد مطرح شده فوق، بخش کوچکی از تغییرات OneNote در این به روز رسانی بزرگ به شمار می روند، نکته خوب دیگری که در به روز رسانی اخیر وان نوت دیده می شود توجه و تمرکز بیش تر مایکروسافت بر روی ویندوز ۱۰ است.

در انتها باید یادآوری کنیم این به روز رسانی برای اینسایدرهای حلقه فست در دسترس است، و با این به روز رسانی شماره نسخه اپلیکیشن به ۱۷.۸۲۶۹.۵۷۵۶ ارتقا یافته است.

منبع :

MICROSOFT

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,