با معرفی اکس باکس وان اکس سوالی در ذهن ایجاد شد که دانلود محتوای ۴K بازی ها به چه صورت خواهد بود. مایکروسافت درپاسخ به این سوال گفته که بدون در نظر گرفتن نمایشگر متصل به کنسول وان اکس محتوای بازی ها به صورت ۴K و تنها بر روی کنسول اکس باکس وان اکس دانلود می شود.

محتوای بازی ها به صورت ۴k و ۱۰۸۰p خواهد بود که به گفته مایکروسافت این محتوا بر اساس کنسول برای دانلود در  دسترس خواهد بود. به این صورت که در صورت وجود محتوا به صورت ۴K بازی روی کنسول اکس باکس وان اکس و محتوای فول اچ دی بر روی کنسول های وان اس و وان دانلود می شود.

در مصاحبه با Stevivor یکی از سخنگوهای مایکروسافت هدف از این کار را ارائه و دانلود محتوا متناسب با کنسول اعلام کرد و بیان داشت که محتوای دانلودشده ارتباطی با نمایشگر متصل به کنسول نخواهد داشت.

این بدین معنا است که اگر کنسول اکس باکس وان داشته باشید، محتوا و تصاویر به صورت ۴K برای کنسول‌تان در دسترس نخواهد بود چرا که این کنسول در نهایت می‌تواند محتوا را به صورت فول اچ دی اجرا کند و نیازی هم به دانلود محتوای حجیم نیست. به علاوه باید گفت که به دلیل وجود تکنولوژی سوپر سمپلینگ محتوا حتی در صورت فول اچ دی بودن بر روی کنسول اکس باکس وان اکس نیز بهتر از کنسول های دیگر دیده می شود.

مایکروسافت نیز ابزارهایی را به منظور کارآمدی دانلودها در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است.

مایکروسافت در این باره توضیح می دهد:

به عنوان بخشی از آمادگی توسعه دهندگان ما برای کنسول اکس باکس وان اکس، ویژگی انعطاف پذیری را برای توسعه دهندگان و به  آنچه بر روی کنسول نصب خواهد شد فراهم کرده ایم. علیرغم محتوای خاص ۴K، توسعه دهندگان می توانند بر روی محتوای زبان بازی نیز تصمیم بگیرند که بسته به نوع عنوان، می‌تواند مقدار زیادی بر نصب بازی تاثیر بگذارد. این قابلیت به صورت هوشمند محتوا را بر روی کنسول نصب می کند بر روی تمام کنسول های اکس باکس وان موجود است و این تصمیم توسعه دهندگان است تا محتوای خاص را برای بازی در نظر بگیرند.

کنسول های اکس‌باکس وان با حافظه ۵۰۰ گیگابایت به بازار عرضه شده اند که دانلود محتوای عناوین جدید را مشکل کرده است. اما کنسول جدید اکس باکس وان اکس با حافظه ۱ ترابایت عرضه می شود که خیال کاربر بابت کمبود حافظه را راحت کند.

کنسول اکس باکس وان اکس با قیمت ۴۹۹ دلار از تاریخ ۷ نوامبر عرضه می شود.

دیدگاه خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

AOTF

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,