به نظر می‌رسد که در هفته گذشته که هفته جمعه سیاه نام داشت، در بریتانیا از نظر میزان فروش کنسول‌های ویدیویی، انفجار بزرگی رخ داده. اخیرا طبق نتایج به دست آمده از داده‌های آماری، GamesIndustry گزارش داده که بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه کنسول مختلف در طی این مدت در این کشور به فروش رسیده. از شواهد پیدا است که هر سه کنسول پرچمدار بازار از نظر فروش رقابت بسیار نزدیکی داشته‌اند اما با این حال کنسول نسل هشتمی سونی یعنی پلی‌استیشن ۴ توانسته پرفروش‌ترین کنسول ویدیویی در این بازه زمانی به انتخاب برسد. 

قرار گرفتن پلی‌استیشن ۴ در جایگاه نخست پرفروش‌ترین کنسول‌های ویدیویی هفته در حالی است که این دستگاه شدیدا توسط ایکس‌باکس وان در تعقیب قرار داشت که فروش کنسول نسل هشتمی مایکروسافت نیز بسیار نزدیک به فروش کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ بود.

۳۰۰ هزار کنسول ویدیویی به فروش رفته رقم واقعا زیادی است و با توجه به این که این میزان از فروش در بین تمام کنسول‌های ویدیویی پخش شده بود، نشان از بازار سالم و بسیار نزدیک بریتانیا دارد که همه کنسول‌ها از فرصت مشابه و برابری برای فروش بهره مند هستند. در حقیقت این موضوع نشان از پر ترافیک بودن و پر رونق بودن بازار سرگرمی و بازی‌های ویدیویی در بریتانیا است که همه کنسول‌های بازار در این کشور طرفداران خاص خود را دارند و در حقیقت زمینه فروش برای همه آن‌ها مساعد و مناسب است. همچنین در طی دوره مشابه در سال گذشته نیز همین میزان از فروش به ثبت رسید که با میزان کنسولی که در هفته جمعه سیاه امسال به فروش رسیده، برابری می‌کرده که نشان می‌دهد هیچ رشدی از این نظر در مقایسه با سال گذشته وجود نداشته است اما همین که توانسته با وجود رو به اتمام بودن چرخه حیات این کنسول‌ها، همچنان به همین مقدار باقی بماند، خودش کار بسیار مهم و برجسته‌ای بوده است که نشان می‌دهد اگر چه عمر کنسول‌های ویدیویی رو به اتمام است، اما آن‌ها هنوز هم طرفداران خود را دارند و هنوز هم به فروش بالایی می‌رسند. پس نکته قابل توجه و برجسته‌ای که این جا وجود دارد این است که شاهد کاهش فروش کنسول‌های ویدیویی در بریتانیا نبودیم.

این که این سه کنسول پرچمدار و بزرگ که فعلا بهترین کنسول‌های ویدیویی صنعت بازی‌های رایانه‌ای هستند، در هفته‌های پیش رو در بریتانیا چه عملکردی از خودشان نشان خواهند داد، موضوعی است که دیدنش قطعا جالب خواهد بود. حداقل این موضوع از بازی‌های جذاب و جدیدی که در هفته‌های آتی برای این کنسول‌ها عرضه خواهد شد، ارزش دیدن خواهد داشت تا ببینیم در انتهای سال کدام یک از آن‌ها از بقیه عملکرد بهتری نشان می‌دهند.

منبع : وینفون
914 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,