هفته ی آینده، مایکروسافت شروع به انتشار به روز رسانی کریترز برای بیش از ۴۰۰ میلیون کامپیوتر شخصی در حال اجرای ویندوز ۱۰ در سراسر جهان خواهد کرد. درست مانند عرضه ی به روز رسانی سالگرد در سال گذشته، این به روز رسانی نیز به صورت تدریجی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. معمولا مایکروسافت به ندرت اطلاعات مبسوطی در مورد تعداد کاربران ویندوز ۱۰ منتشر می کند، ولی اکنون شاهد این اتفاق هستیم و آمار جدیدی از سوی این شرکت ارائه شده است. همراه وینفون باشید.

به تازگی مایکروسافت در یک پست وبلاگی با اعلام انتشار عمومی به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ و موارد مربوط به آن، نایب رئیس بخش توسعه دهندگان ویندوز شرکت مایکروسافت، Kevin Gallo نشان داد:

ما به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ را تنها هشت ماه پیش منتشر کردیم، و در حال حاضر مشاهده می کنیم که بیش از ۸۰ درصد از رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ در حال اجرای به روز رسانی سالگرد (نسخه ۱۶۰۷) و یا نسخه ی یالاتر هستند.

این خبر خوبی برای مایکروسافت است و نشان می دهد که فلسفه “ویندوز به عنوان سرویس” تا این جا به خوبی جواب داده است. هنگامی که شما در مورد آن فکر کنید، متوجه می شوید که ویندوز ۱۰ پایگاه کاربری بسیار منسجم تری از، به عنوان مثال، پایگاه کاربری اندروید دارد. این موضوع به ویژه برای توسعه دهندگان پلتفرم یونیورسال ویندوز که به دنبال بهره گیری از جدیدترین ویژگی های ویندوز ۱۰ و API های آن هستند، خبر بسیار خوبی است.

همچنین شایان ذکر است که این رقم ۸۰ درصد کمی پایین تر از آن چیزی است که ما در آخرین آمار موسسه AdDuplex مربوط به دستگاه های ویندوزی مشاهده کرده ایم. در این آمار، AdDuplex اشاره کرده بود که به روز رسانی سالگرد در حال حاضر بر روی ۹۱.۲ درصد از تمام رایانه های شخصی از نمونه های آن ها (رایانه های شخصی در حال اجرای ۵۰۰۰ اپلیکیشن استور ویندوز که از AdDuplex SDK استفاده می کنند) در حال اجرا بوده است، اما این شرکت نیز دیدگاه جالبی در مورد سرعت ارتقای دستگاه ها به به روز رسانی سالگرد ارائه کرده بود.

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، AdDuplex اشاره کرده که سهم این سیستم عامل سه ماه پس از انتشار به روز رسانی شروع به جهش از ۳۵ درصد به نزدیک ۸۰ درصد کرده است.

Kevin Gallo هیچ تخمینی در مورد به روز رسانی کریترز را به اشتراک نگذاشته است و اطهار داشته که “ما انتظار داریم تا کاربران یک بار دیگر به سرعت به جدیدترین و بهترین نسخه از ویندوز مهاجرت کنند.”

منبع :

ONMSFT

2158 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ss
پاسخ دهید جمعه 18 فروردین 1396

ای کاش در مورد گوشیهای ویندوز فونی هم میتونست همین رو بگه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,