خوشبختانه مایکروسافت قابلیت‌های زیاد و خوبی برای والدینی که نگران فرزندان خود هنگام بازی با ایکس باکس وان هستند،به والدین ارائه می‌دهد و اخیرا این قابلیت‌ها بیشتر نیز شده است. با وینفون همراه باشید تا نحوه‌ی کار با هرکدام از این قابلیت‌ها را متوجه شوید.

ایکس باکس وان برای کودکان بسیار عالی است، اما می ‌توانید با کمی تنظیمات مطمئن شوید که فرزند شما هنگام آنلاین بودن نیز از خطرات احتمالی در امان است. حتی شاید شما یک بازی را انجام نداده باشید و ندانید که آیا این بازی برای فرزند شما مناسب است یا خیر؟ (البته شاید هم گیمر نباشید) ولی می‌توانید این کار را به مایکروسافت بسپارید تا از فرزند شما مراقبت کند. شاید هم می‌خواهید به مناسبتی خاص برای فرزند خود یک ایکس باکس وان بخرید. فقط کافی است کمی زمان گذاشته و یکبار برای همیشه تنظیماتی را انجام دهید.

راه اندازی اولیه و آپدیت ایکس باکس

این مرحله برای والدینی است که به تازگی ایکس باکس را عضوی از خانواده‌ی خود کرده‌اند. بعد از راه اندازی اولیه‌ی ایکس باکس وان پیشنهاد می‌شود حتما قبل از هرکاری کنسول خود را آپدیت کنید. کودکان مثل بزرگسالان صبر و حوصله‌ی منتظر ماندن برای دانلود آپدیت را ندارند. حجم آپدیت اولیه بستگی به زمان ساخت کنسول شما دارد، مسلما کنسول هرچه زمان ساختش جدیدتر باشد حجم این آپدیت‌ها کمتر خواهد بود.

برای این‌که مطمئن شوید فرزندتان قرار نیست روزش را در حال انتظار برای دانلود آپدیت‌ها بگذراند، حتما در قسمت تنظیمات، آپدیت، یه‌صورت دستی نیز بررسی کنید تا همواره آخرین آپدیت را در اختیار داشته باشید.

ساخت و راه اندازی اکانت مایکروسافت برای خود و فرزندتان

برای آنلاین بازی کردن نیاز اجباری به داشتن اکانت مایکروسافت روی دستگاه خود دارید. اگر شما هریک از اکانت‌های ایکس باکس 360، Outlook، Hotmail یا هرکدام از زیر مجموعه‌های اکانت مایکروسافت را داشته‌اید می‌توانید از آن استفاده کنید. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم که چگونه اکانت فرزند خود را به‌عنوان زیر مجموعه‌ی اکانت خود تعریف کنید.

 1. ابتدا وارد اکانت مایکروسافت خود شوید و به بخش Microsoft Account Family Center بروید.
 2. گزینه‌ی Add a Child را انتخاب کرده و با اکانت فرزند خود وارد شوید. (در صورتی‌که می‌خواهید اکانت جدیدی برای فرزند خود بسازید از این لینک استفاده کنید.)
 3. بعد از وارد شدن، می‌توانید تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

 • گزینه‌ی Activity Reporting را انتخاب کنید تا برای تمام فعالیت‌های اکانت زیر مجموعه ایمیلی دریافت کنید. بعد از انتخاب این بخش، از این پس اکانت فرزند شما بر روی هر دستگاهی که ویندوز 10 را اجرا می‌کند وارد شود، ایمیل فعالیت‌های او برای شما ارسال خواهد شد.
 • در بخش Web Browsing می‌توانید سایت‌هایی را برای فرزند خود مسدود کنید و یا حتی فقط اجازه دهید سایت‌های خاصی برای او باز شود. (متاسفانه این تنظیمات فقط بر روی مرورگر مایکروسافت اج کارایی دارد.)
 • در فسمت Apps, Games & Media می‌توانید رده سنی برنامه‌ها، بازی‌ها و رسانه‌ی فرزند خود را تعریف کنید.
 • با انتخاب Screen Time می‌توانید محدودیت زمانی برای بازی ایجاد کنید. این محدودیت فقط برای ایکس باکس وان نیست و برای تمام دستگاه‌های ویندوز 10 می‌باشد. فرزند شما می‌تواند پس از اتمام زمانش از طریق ایمیل از شما درخواست زمان بیشتری کند و شما در صورت صلاح دید خود می‌توانید درخواست او را تایید یا رد کنید.
 • با انتخاب Purchase & Spending می‌توانید برای فرزند خود اعتبار بخرید تا بتواند برنامه یا بازی خاصی را خریداری کند.
 • با قابلیت Find Your Child حتی می‌توانید فرزند خود را روی نقشه بیابید. البته این قابلیت برای ویندوز 10 موبایل است.

تعریف پروفایل برای فرزند خود در ایکس باکس وان

قبل از اینکه فرزند شما بتواند وارد ایکس باکس لایو بشود. باید برای او پروفایلی با اکانت خودش تعریف کنید. برای این کار مراحل زیر را پیگیری کنید.

 1. کلید XBOX روی دسته‌ی خود را انتخاب کرده و سپس به قسمت Settings بروید.
 2. در بخش Account زیرمجموعه‌ی Family را انتخاب کنید.
 3. Add to Family را انتخاب کنید.
 4. Add New را بزنید.
 5. اطلاعات اکانت فرزند خود را وارد کنید.
 6. پس از آن اکانت خود را وارد کنید.
  پس از ورود با اکانت فرزند خود، یک گیمرتگ تصادفی برای اکانتش تعیین می‌شود و تنظیمات امنیتی از شما پرسیده خواهد شد:
  1- No barriers: به هرکسی اجازه داده شود که از این اکانت استفاده کند، که در زمانی که شما چند فرزند دارید شاید نخواهید این قابلیت فعال باشد
  2- Ask for my passkey: اجازه‌ی تعریف یک رمز عبور شش بخشی را می‌دهد که برای ورود به اکانت و تغییر تنظیمات کارایی دارد. البته اکانت شما هنوز هم بالاترین کنترل را دارد.
  3- Lock it down: به فرزندان قابلیت ورود با پسورد اکانت مایکروسافت به پروفایل خود را می‌دهد همچنین می‌توانند از این پسورد برای تغییر تنظیمات و خرید از استور استفاده کرد.
 7. پس از انجام تنظیمات، مایکروسافت اطلاعاتی راجع به گیمرتگ و تصویر آواتار (گیمرپیک) به شما نشان می‌دهد.
 8. در مرحله‌ی بعد پیشنهاد خرید ایکس باکس لایو گُلد برای شما ظاهر می‌شود، ایکس باکس لایو گُلد برای آنلاین بازی کردن، خرید بازی با تخفیف‌های ماهانه و غیره. البته فراموش نکنید بهتر است اگر قصد خرید اشتراک گُلد را دارید آن‌را روی اکانت خود فعال کنید زیرا فقط نیاز است که یکی از اکانت‌های فعال روی کنسول این اشتراک را داشته باشد.
 9. پس از انجام این مراحل فرزند شما می‌تواند کلید XBOX را فشار داده، به قسمت child’s profile برود تا بتواند وارد پروفایل خود شود.

اعمال تغییرات در تنظیمات حریم شخصی اکانت

پس از انجام مراحل قبل، تنظیماتی که شما برای اکانت زیر مجموعه در اکانت مایکروسافت انجام داده‌اید با پروفایل کاربر همگام‌سازی می‌شود. اما شما می‌توانید هرگاه که خواستید این تنظیمات را از طریق این لینک تغییر دهید.

برای اعمال تغییرات در تجربه‌ی فرزند خود زمان آنلاین بازی کردن مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. در ایکس باکس وان به بخشی که در مراحل قبل برای اضافه کردن یک اکانت زیر مجموعه رفتید بروید.
 2. اکانتی که می‌خواهید در آن تغییرات ایجاد کنید را انتخاب کنید.
 3. در این قسمت می‌توانید تنظیمات زیر را انجام دهید.

 • در بخش Privacy & Online Safety سپس Xbox Live privacy می‌توانید رده سنی فرزند خود را تعیین کنید. اگر رده سنی Child را انخاب کنید، بخش درخواست دوستی بسته است و درخواست‌هایی که دریافت می‌شود فقط با پذیرفتن والدین قابل تایید هستند. رده سنی Teen می‌توانند خودشان به درخواست‌های دوستیشان کنترل داشته باشند و در آخر رده سنی Adult که کنترل کامل و بدون محدودیتی دارد. هرچند با رفتن به بخش تنظیمات هرکدام از این رده سنی‌ها می‌توانید قابلیت‌ها را برای هرکدام فعال یا غیرفعال کنید.
 • با انتخاب App privacy می‌توانید تعیین کنید که زمان فعال بودن پروفایل فرزند شما هر برنامه می‌تواند به چه قابلیت‌هایی دسترسی داشته باشد.
 • از منوی اصلی Privacy & Online Safety settings وارد بخش Access to content را انتخاب کنید تا بتوانید تعیین کنید فرزندتان به برنامه‌ها با چه رده سنی دسترسی داشته باشد.
 • با انتخاب Web filtering می‌توانید سایت‌هایی را برای فرزند خود مسدود کنید و یا حتی فقط اجازه دهید سایت‌های خاصی برای او باز شود. (متاسفانه این تنظیمات فقط بر روی مرورگر مایکروسافت اج کارایی دارد.)

تعیین گیمرپیک و انتخاب گیمرتگ

انتخاب گیمرپیک یا تصویر مخصوص کاربر و گیمرتگ که به نوعی یوزرنیم شما خواهد بود کار ساده‌ای است، البته باید یادتان باشد که تغییر گیمرپیک همواره قابل انجام است ولی تغییر گیمرتگ ملزم به پرداخت هزینه است!

 1. با اکانت خود وارد شوید.
 2. کلید ایکس باکس را بزنید و My Profile را انتخاب کنید.
 3. به قسمت Customize Profile بروید.
 4. روی گیمرتگی که پیش از این به‌صورت تصادفی، برای این اکانت انتخاب شده بود بزنید و گیمرتگ جدیدی انتخاب کنید.
  توجه: در انتخاب گیمرتگ خود دقت کنید، پس از تایید، برای تغییر دوباره باید هزینه پرداخت کنید.
 5. در این بخش همچنین می‌توانید لوکیشن، بیوگرافی کوتاه، رنگ داشبورد ایکس باکس و گیمرپیک خود را انتخاب کنید.

تمام تنظیمات بالا غیر از مورد ذکر شده قابل تغییر هستند.

در صورتی‌که سوالی در این زمینه دارید، با ما در قسمت نظرات درمیان بگذارید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

105 پست
علی سمیعی زفرقندی
تولید محتوا میکنم از همه نوعی مدت کوتاهیه نویسنده وینفونم ولی مدت طولانی ایه که خواننده وینفونم سایت خودم هم اینه: http://ravannegah.com
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,