اخیرا شاهد اضافه شدن پشتیبانی از ردیاب حرکات چشم در به روز رسانی فال کریترز بودیم، اما به نظر می رسد که مایکروسافت در حال ساخت دستگاه منحصر به فرد خود برای قابلیت Eye Tracking است. این کار، حرکتی عاقلانه از سوی مایکروسافت به نظر می رسد چرا که Eye Tracking به سخت افزار خاص خود نیاز دارد و در حال حاضر موضوعی داغ است. برای استفاده از این قابلیت باید دستگاه مخصوص ردیابی چشم را که وسیله ای شبیه وبکم اکسترنال کامپیوتر است در جایی نصب کنید که مقابل شما قرار بگیرد.

مایکروسافت در حال یافتن راهی است که بتواند پشتیبانی از قابلیت های دیگر از قبیل تکنولوژی تشخیص عمق، حرکات و خیره شدن چشم را در تبلت سرفس پرو فراهم کند. این شرکت در حال حاضر طرحی را در دست دارد که در آن، ماژول جدید از درگاه اتصال و برق صفحه کلید سرفس استفاده کرده و با کمک آهنرباهای آن محل به طور محکم در آن جا ثابت می ماند.

این ماژول برای عدم جلوگیری از اتصال صفحه کلید به خود سرفس، درگاه کیبورد اختصاصی خود را دارد که با اتصال صفحه کلید به ماژول، بتوان از صفحه کلید هم بدون مشکل استفاده کرد. به عبارت دیگر، این ماژول مانند یک گذرگاه عمل می کند.

دوربین های موجود در این ماژول در زاویه ای قرار خواهد داشت که هم به صفحه کلید و هم به چشم کاربر دید داشته باشند و حرکات هر دو را تشخیص دهند.

یکی از مخترعان و توسعه دهندگان این پروژه Kfir Karmon نام دارد، سردبیر پروژه Prague و مسئول مدیریت مهندسی در آزمایشگاه های تکنولوژی پیشرفته در شرکت مایکروسافت. این پروژه به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بدون سختی، پشتیبانی از حرکات و ژست های ابتدایی دست را در نرم افزارهای خود وارد کنند. آنها با کمک پروژه Prague حتی می توانند حرکات را بدون نیاز به داشتن تخصص در برنامه نویسی، برای هر نرم افزاری شخصی سازی کنند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع می توانید این مطلب را مشاهده کنید.

مخترع دیگری که بر این پروژه کار می کند Adi Diamant نام دارد، مدیر یک شعبه دیگر از آزمایشگاه های تکنولوژی پیشرفته مایکروسافت که در نوآوری در طراحی محیط های کاربری خاص شهرت دارد.

هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت هنوز در حال توسعه این پروژه است یا خیر. با این حال، این پروژه در میان دیگر پروژه ها از اهمیت بیشتری برخوردار است و پتانسیل بیشتری برای موفقیت در خود دارد.

برای اطلاعات کامل تر می توانید از این لینک استفاده کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

32 پست
آریان خانجانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,