۵۸۶c890b-6dd4-49c8-95d5-6fb44725c03b

روز سه شنبه و در جریان برگزاری یک کنفرانس اختصاصی، مایکروسافت نسل جدید تبلت های سرفس پرو، با نام سرفس پرو ۴ و اولین لپ تاپ خود را با نام سرفس بوک معرفی کرد. معرفی این دستگاه های بالارده مجهز به ویندوز ۱۰ نشان داد که مایکروسافت قصد دارد نفوذ خود در دنیای سخت افزار را گسترش دهد و علاوه بر تولید تبلت های ویندوزی، وارد دنیای لپ تاپ ها نیز بشود.

بسیاری از طرفداران مایکروسافت، کنفرانس روز سه شنبه این شرکت را بی نظیر ارزیابی می کنند و محصولات معرفی شده را دوست دارند و می گویند این ها همان دستگاه هایی هستند که انتظار می رفت مایکروسافت تولید کند. با وجود رضایت طرفداران مایکروسافت از محصولات جدید، شرکای سخت افزاری مایکروسافت با معرفی این محصولات احساس خطر کردند. شرکت هایی که سالیان سال است با ردموندی ها همکاری کرده اند و با محصولات خود سیستم عامل این شرکت را در هر نقطه ای از جهان در دسترس مردم قرار داده اند.

شرکت هایی نظیر دِل، اچ پی، توشیبا، لنوو و… که لپ تاپ ها، تبلت ها و دستگاه های two – in – one مبتنی بر سیستم عامل ویندوز مایکروسافت را تولید می کنند، اکنون در مقابل مایکروسافت ایستاده اند و این شرکت را به عنوان رقیب خود به حساب می آورند و تنها دلیل آن هم معرفی محصولاتی بی نظیر مانند سرفس پرو ۴ و سرفس بوک است که به زودی به بازار عرضه می شوند. با توجه به گزارشات ارائه شده از سوی برخی منابع آگاه، بسیاری از شرکای سخت افزاری مایکروسافت اکنون بیش از هر زمان دیگری احساس خطر می کنند چرا که ورود قدرتمند مایکروسافت به دنیای سخت افزار باعث می شود این شرکت ها مشتریان خود را از دست بدهند! زیرا مشتریان ترجیح می دهند که یکی از محصولات سرفس مایکروسافت را به جای محصولات آن ها خریداری کنند.

مایکروسافت اکنون یک کمپانی سخت افزاری است!

البته تمامی این نگرانی ها بیهوده نیست. در سال ۲۰۱۲ وقتی که مایکروسافت برای اولین بار تبلت سرفس RT که می توانست جایگزین لپ تاپ ها شود را معرفی کرد، بسیاری از تولید کنندگان رایانه های شخصی از جمله Acer به طور مستقیم اعلام کردند که مایکروسافت دستگاهی را ساخته که می تواند به میزان فروش محصولات آن ها آسیب برساند و این شرکت را متهم کردند. در همان روز ها مدیر عامل شرکت Acer صراحتاً اعلام کرد که مایکروسافت بهتر است که بر روی نرم افزار تمرکز داشته باشد و ساخت دستگاه های سخت افزاری مبتنی بر ویندوز را به دیگر شرکت ها واگذار کند.

مایکروسافت علاوه بر این که به این حرف ها گوش نکرد، بلکه در زمینه سخت افزار و نرم افزار نوآوری های بسیاری را ارائه کرد و خط تولید سرفس ها را گسترش داده و چند روز پیش نسل چهارم تبلت های سرفس را معرفی کرد. این شرکت تنها به تولید تبلت ها بسنده نکرده و اولین لپ تاپ خود را نیز با نام سرفس بوک معرفی کرد که حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

اگر چه ممکن است که ورود مایکروسافت به دنیای سخت افزار آسیب جدی به فروش محصولات سایر شرکت ها وارد کند اما در نظر داشته باشید که این اتفاق در بلند مدت روی خواهد داد. هم اکنون نیز بسیاری از شرکای سخت افزاری مایکروسافت در زمینه سخت افزار حرف های بسیاری برای گفتن دارند و در چند روز اخیر نیز محصولات بسیار زیبای مبتنی بر ویندوز ۱۰ را معرفی کرده اند.

شما ورود مایکروسافت به دنیای سخت افزار را چگونه می بینید؟

منبع :

SOFTPEDIA

990 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
نیلوفر فرجی
💔 27 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

آقای مرادی ۹۳۰ از قابلیت کانتینیوم برخورداره.

  faceless void
  💔 1 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

  OMG
  آیاکارمند مایکروسافتی؟

   نیلوفر فرجی
   💔 23 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

   کارمند مایکروسافت نیستم اما از تمام اخبار مایکرو باخبرم

  mAhdi
  💔 6 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

  پشتیبانی نمیکنه، دلیل واضح دیگش اینه که USB-C نداره اخه!

  SKB
  💔 2 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

  پی ۱۵۲۰ چی میشه ؟؟

  ali
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

  ای بابا خوب پشتیبانی نکه الان دغدغه ما اینه که برا ۵۲۵ ۵۲۰ ……ویندوز ۱۰ میاد یا نه

نیلوفر فرجی
💔 1 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

Windows Hello (Beta) feature:

The new Lumia 950 comes incorporated with a state-of-the-art technology dubbed Windows Hello (Beta). It uses infra-red camera technology to automatically authenticate user to unlock the phone, thus providing an additional layer of security for the phone.

Continuum:

With the help of Microsoft’s proprietary display dock accessory, Lumia 930 users can convert the phone in to a mini-computer via Continuum feature. It is a new, adaptive user experience offered in Windows 10 that optimises the look & behaviour of apps and the Windows shell for the physical form factor and customer’s usage preferences to provide PC like experience.

خط دوم در قسمت کانتینیوم بطور واضح نوشته ۹۳۰ می تواند کانورت بشه به یک مینی کامپیوتر

نیلوفر فرجی
💔 1 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

Lumia 930 users can convert the phone in to a mini-computer via Continuum feature.

  عرفان مرادی
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

  منبع؟

   نیلوفر فرجی
   💔 2 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

   answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdlumia-mdapps/lumia-930-windows-10-feature/bd52fa94-4fcb-4db7-af81-3cab7623f7d6

   اینم لینک یکی از منابع. که دقیقا سایت خود مایکروسافت.

    عرفان مرادی
    💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

    منبعی که شما دادید، در تاریخ ۴ اوت ۲۰۱۵ این جواب رو داده. الآن ۹ اکتبر هست و یعنی دو ماه از اون روز میگذره. این که پشتیبانی نمی کنند رو مایکروسافت در جریان کنفرانس به وب سایت windows central اعلام کرده. پس اگر میخواید این قابلیت رو تجربه کنید باید لومیا ۹۵۰ یا ۹۵۰XL تهیه کنید.

  اسماعیل عبدالحسینی
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

  من ۹۳۰ ندارم ولی دوست دارم پشتیبانی کنه

لومیا فقط نوکیا
💔 2 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

نیلوفر فرجی انقد لجبازی نکن حتما باید خود ساتیا بیاد بگه برخوردار نیست

sajadak
💔 1 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

همش منو وادار می کنید هی توضیح بدم ولی مثه همیشه حوصله ندارم تایپ کنم..فقط یه توضیح کوچولو موچولو میدم..پشتیبانی نمیکنه و دلیلش همش سخت افزار و اسنپ ۸۰۰ نیست..این قابلیت فعلا فقط برای پردازنده های ۸۰۸ به بالا پیاده شده.. و من الله توفیق 🙂

divan greedy
💔 1 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

من چرا هر چی می نویسم ، ثبت نمی شه ؟؟

mAhdi
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

من امید شعبانی ام
مهدی نیستم
اما خداییش تا خالا لب تاب Asus داشتم خیلی هم راضی ام
اما لب تاب مایکرو بیاد همه این ها جزو اشغال حساب میشن
خداییش خیلی خفن بود رو دستش ندیدم تا حالا

نیلوفر فرجی
💔 4 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

Joe Belfiore’s demo of Continuum he suggested that phones will need new hardware to support the feature, but in the session now available for download program manager Gino Sega revealed that over Miracast no new hardware is needed.

Miracast wireless screen casting is already available on Snapdragon 800 powered Windows Phones like the Lumia 930 and 1520, opening up the possibility that it will be coming to existing devices with W10M upgrade.

اینم جملات بیلفوری. لطفا مقاله قبل رو اصلاح کنید.

morteza
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

خوشحالم که بعد مدتها یه بحث و حرف بدرد بخور تو قسمت نظرات میبینم،اینقدر تو این چند وقت اخیر حرفای بیخود و الکی زده شد که من واقعا ناراحت میشدم از خوندن نظرات،خانم فرجی ممنون که حداقل چهار تا کامنت با منبع در مورد گوشی گذاشتین،امیدوارم ۹۳۰ و ۱۵۲۰ از این قابلیت پشتیبانی بکنن،چون خیلی خوب میشه حداقل پرچمدارهای قبلی هم قابلیت های جدید رو داشته باشن،

جواد رنجبر
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

Nawzil معروف، که کارمند مایکروسافت هم هست، در توئیتر اعلام کرده است که این قابلیت در راه است و به لومیا ۹۵۰ ایکس ال اضافه می شود

  جواد رنجبر
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

  >>پشتیبانی از قلم<<

آرمان
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

بیشتر برنامه های یونیورسال آپدیت دریافت کردند
در بین این به روز رسانی ها برنامه ای ظاهر شده که قبلا من نصب نکرده بودم
عنوان برنامه هم اینه
Microsoft .net native runtime …
آیا به دریافت بیلد جدید مربوط میشه؟
میشه گفت که وجود همچین برنامه ای یعنی پشت بندش بیلد جدید هست؟

omid
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

وقتی سازنده سخت افزار و نرم افزار یکی باشه مشتری اطمینان بیشتری بهش پیدا میکنه

Esmaeil1990
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

جدا از اینکه باید USB C باشه تا ساپورت کنه ، GPU قوی هم میخواد. این دیگه واضح هست خو ، نیازی به بحث نیست

جواد رنجبر
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

اینکه مایکروسافت اومده تو بخش سخت افزار باعث نمیشه سایر شرکا اون رو به چشم دشمن ببینن بنظرم،،بلکه باعث میشه اونها هم پیشرفت کنند به دو دلیل:
-ارتباط اونها با مایکروسافت که باعث میشه در آینده از اون کمک بگیرند
-اگه ببینن مایکروسافت رقیب جدی هست اونها هم خلاقیت و نوآوری رو در کاراشون ارتقاء میدن

فلاندی
💔 4 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

مایکروسافت بطرز عجیبی داره خودشو شبیه اپل میکنه حتی نام گذاری سرفیس بوک مایکی سخت افزار بلد نیست بسازه کسایی کهXBOX 360داشتن میدانن چه فاجعاه ای بود

  محمد
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

  با این حساب باید لومیا های جدیدم عینه ایفون بی دلیل داغ کنن😝

hossein
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

سلام خواهشا یکی کمک کنه.من قبلا در ویندوز ۸.۱ اپ فیسبوک و توییتر و داشتم که با نرم افزار تغیر ای پی راخت وصل میشدم ولی الان که ویندوز ۱۰ دارم نمیشه چجوری این مشکلو خل کنم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,