در چند سال اخیر به واسطه رشد فزاینده بازار گوشی های هوشمند، بازار کامپیوترهای شخصی همواره با کاهش فروش مواجه بوده است، اما بر طبق بررسی های اخیر مشخص شده که این بازار در حال تغییر رویه است.

بر اساس آخرین بررسی های IDC بازار کامپیوترهای شخصی برای اولین با در ۵ سال اخیر شاهد رشد بوده است. بر اساس گزارش این موسسه در اولین سه ماهه سال ۲۰۱۷ آثار افزایش فروش و در نتیجه رشد در این بازار پر تنش مشخص شده است. در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۷ با توجه به فروش ۶۰.۳ میلیون دستگاه کامپیوتر شخصی، و قیاس فروش با سال گذشته به رشد ۰.۶ درصدی می رسیم، این رشد شاید در نگاه اول چندان بزرگ نباشد اما با توجه به پیش بینی گذشته IDC مبنی بر کاهش فروش ۱.۸ درصدی در این بازه، در حقیقت سازندگان سخت افزار به موفقیت بسیار خوبی دست پیدا کرده اند.

بر طبق گزارش این موسسه به لحاظ تعداد فروش HP با سهم ۱۳.۱ درصدی از بازار در صدر قرار گرفته است. لنوو نیز با سهم ۱۲ درصدی در رتبه دوم ایستاده و شرکت دل با افزایش فروش ۶.۲ درصدی در فروش، و سهم ۹.۵ درصدی از بازار در رتبه سوم جای گرفته است.

در انتها باید اشاره کنیم که در بررسی های IDC اطلاعات فروش صرفا شامل کامپیوترهای دسکتاپ، نوت بوک ها و ورک استیشن ها بوده و تبلت ها را شامل نمی شود.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1192 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
HaMeD
پاسخ دهید چهارشنبه 23 فروردین 1396

پاراگراف اخر اشتباه نیست؟؟؟؟
برای مثال Hp از فروش ۶۰.۳میلیونی کل بازار ، ۱۳میلیون فروخته، نه ۱۳درصد

  HaMeD
  پاسخ دهید چهارشنبه 23 فروردین 1396

  پاراگراف یکی مونده به اخر…

   مرتضی
   پاسخ دهید چهارشنبه 23 فروردین 1396

   کلا تحلیلش اشتباهه
   جدول بر اساس میزان رشد سه ماهه اول ۲۰۱۷ نسبت به ۲۰۱۶ سورت شده و خبر هم خبر رشد هست…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,