_سخت افزار پنل جدید

آخرالزمان رایانه های شخصی؟! قیمت دیگر ملاک انتخاب نیست!

موسسه گارتنر در گزارشی به بررسی بازار رایانه ها و وسایل الکترونیکی پرداخته و با توجه به اینکه قیمت دیگر ملاک اولیه خریداران در انتخاب رایانه های شخصی نیست عنوان کرده که مسابقه در این بخش از بازار در حال پایان می باشد.

آقای رانجیت آتوال مدیر بخش تحقیقات موسسه گارتنر می گوید:

برای خریداران رایانه های شخصی، کیفیت و کارایی نسبت به قیمت اولویت دارد.

سپس این طور ادامه می دهد که:

بسیاری از سازمان ها در مراحل پایانی ارزیابی ویندوز ۱۰ برای جایگزینی آن با سیستم عامل جاری در سازمان خود هستند و به دنبال آن سرعت، امنیت و سخت افزار جدیدتر اهمیت فزاینده ای یافته است.

اکنون شاهد آن هستیم که ارائه دستگاه هایی به لحاظ  قیمتی بی رقیب توسط سازندگانی همچون ایسر، لنوو و شیائومی دیگر برای در اختیار گرفتن بازار کافی نیست. این روند حتی در بازار گوشی های هوشمند نیز قابل مشاهده است و در آنجا هم خریداران، دستگاه های میان رده و بالا رده را به دستگاه های ارزان قیمت ترجیح می دهند.

با تمام این تفاسیر نرخ رشد هر دو بازار گوشی و کامپیوتر آهسته شده و اگرچه بازار گوشی با یک نرخ رشد ثابت مواجه است اما بازار رایانه های شخصی با توجه به بررسی های این موسسه رو به افول بوده و به عبارتی آخرالزمان رایانه های شخصی فرا رسیده و تنها زمان انقراض آنها کمی به تاخیر افتاده است.

یکی دیگر از روند های قابل مشاهده در بازار، استفاده از هوش مصنوعی و دستیار های صوتی در گوشی های هوشمند است که از کرتانا و سیری  گرفته تا الکسا و بیکسبی در همه دستگاهها وجود دارند. اگر بخواهیم با شفافیت سخن بگوییم تا زمانی که این فناوری ها بصورت کاملاً تکراری مورد استفاده قرار می گیرند نباید منتظر وقوع انقلاب و تحول در این عرصه باشیم. به بیان دیگر درست است که هوش مصنوعی جهت تغییر در روش استفاده از دستگاه های الکترونیکی توسعه داده شده اما به نظر می رسد در رفتار کاربران و انتظارات و نحوه استفاده آنان از دستگاه ها خیلی اثر گذار نبوده است.

سخن آخر

آیا زمان ارائه دستگاهایی متفاوت، نظیر آنچه که جسته و گریخته از مایکروسافت در خصوص سرفس فون به گوش می رسد، فرا نرسیده است؟

منبع :

MSPU

31 پست
محسن عطاالهی
کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه، علاقه مند به مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,