در ماه های اخیر ، برند اکس باکس به دلیل نداشتن معامله های بازاریابی ثالث یا همان بازی‌ های انحصاری، مورد نقد قرار گرفته است. در حال حاضر ، کسانی بر این باورند که امسال خط بازی های انحصاری اکس باکس دارای فقدان بوده است ، هر چند این که عنوان موفق کاپ‌هد نیز در بین آن ها قرار داشت.رییس بخش اکس باکس آقای فیل اسپنسر ، بار دیگر تاکید کرد که او ایده پرداختن به محتوای انحصاری را دوست ندارد. در ادامه با تیم کافه اکس باکس وینفون همراه باشید.

اسپنسر در گیم‌شو برزیل به سایت گیم اسپات گفته است :

مردم همیشه این مورد را به من گوشزد می‌کنند. من دوست ندارم که پلتفرم های دیگر نتوانند بازی کنند یا از اسلحه خاصی استفاده کنند و یا به مرحله به‌خصوصی بروند. پنجره تاریخ محتوای اضافی انحصاری اکس باکس با Call of Duty باز می‌شود و من می‌دانم که انگشت ها مستقیما به اکس باکس اشاره می‌کنند. من فقط می‌توانم خودم باشم. این بهترین پاسخ نیست اما من آن را دوست ندارم!

اسپنسر همیشه با استناد به این اقدامات تجاری سخن گفته است. هنوز هم مایکروسافت ، به دنبال معامله با کمپانی های بازی است تا بتواند بازی آن ها را همانند PlayerUnknown’s Battlegrounds به سمت کنسول خود بکشاند. تمام این تلاش ها برای این است که بهترین بازی ها را برای سیستم مهیا کنند. PlayerUnknown’s Battlegrounds احتمالا به پلی استیشن چهار هم راه پیدا خواهد کرد اما همین حال کمپانی در حال کار با توسعه‌دهنده این بازی ، Bluehole ، است تا بتواند آن را به اکس باکس وان بیاورد.

Phil Spencerهم چنین زمان هایی عنوانی مانند کاپ‌هد روی میز می‌آید که اسپنسر روی آن ها سرمایه گذاری می‌کند.

وقتی صحبت از بازی های انحصاری می‌شود، کاپ‌هد خودنمایی می‌کند و تیم ما بلندپروازی خاصی نسبت به آن داشت و با هم روی آن سرمایه گذاری کردیم. ما فرصت های بیشتری را دیدیم. کاپ‌هد به یک بازی انحصاری در پلتفرم ما تبدیل شد. اگر آن طور که لازم بود ما روی آن سرمایه گذاری نمی‌کردیم الان این بازی این طور به موفقیت نمی‌رسید.

البته برخی از بازی های انحصاری واحد های سخت افزاری را جابه‌جا می‌کند. اسپنسر بر این باور است که کامپیوتر شخصی بسیار قدرت‌مند هستند چرا که یک پلتفرم باز محسوب می‌شوند. این بزرگ ترین دلیل برای ایجاد ایده کراس‌پلی و Xbox Play Anywhere بود.

اسپنسر در رابطه با فروش سیستم انحصاری کنسول گفت:

اگر شما بازار بازی را فقط برای کنسول می‌بینید و این تمام چیزی است که شما بر روی آن تمرکز کردید، پس شاید این یکی از مهم ترین بخش های تجاری باشد. من می‌گویم کامپیوتر شخصی هنوز هم قدرتمند است چرا که یک پلتفرم باز است. از طریق چیز هایی مانند کراس‌پلی ما در حال تلاش هستیم تا به مردم اجازه بدیم بدون در نظر گرفتن پلتفرم با هم بازی کنند. اگر شما واقعا به دنبال یک دستگاه به خصوصی می‎گردید و می‌گویید تمام فرصت های بازی را در یک پلتفرم می‌بینید، باید بگم که ما این طور فکر نمی‌کنیم!

وقتی ما به Twitchو Steam و PUBG و Minecraft نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که مردم ماینکرفت را روی سوییچ با افرادی که روی آیفون هستند، بازی می‌کنند! آن‌ها یک دستگاه ویندوزی یا اکس باکس ندارند اما بازی ما را دارند. این آینده دنیای بازی است. گیر کردن در تعریف بازی و این‌که من سعی کنم شما یک دستگاه به خصوص را خریداری کنید، اصلا به رشد کار ما کمک نخواهد کرد.

آیا شما نیز با صحبت های آقای اسپنسر موافقید؟

منبع :

MSPOWERUSER

323 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید دوشنبه 24 مهر 1396

«وقتی ما به Twitchو Steam و PUBG و Minecraft نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که مردم ماینکرفت را روی سوییچ با افرادی که روی آیفون هستند، بازی می‌کنند! آن‌ها یک دستگاه ویندوزی یا اکس باکس ندارند اما بازی ما را دارند. این آینده دنیای بازی است. گیر کردن در تعریف بازی و این‌که من سعی کنم شما یک دستگاه به خصوص را خریداری کنید، اصلا به رشد کار ما کمک نخواهد کرد.»

واقعا راست میگه

MSK
پاسخ دهید دوشنبه 24 مهر 1396

اسپنسر آدمه منطقیه

assemblyos
پاسخ دهید سه شنبه 25 مهر 1396

من هم با ایده ی ایشان موافقم . چون من هم از انحصار بدم می آید. وقتیکه روی کامپیوتر شخصی می توان همه نوع بازی را براحتی اجرا کرد چرا خودمان را درگیر انحصارطلبی مایکروسافت کنیم؟؟
همه می دانیم که کامپیوتر شخصی یک ابزار انعطاف پذیر قدرتمند کامل همه منظوره و دارای قابلیت شخصی سازی فراوان است قابل ارتقاست در همه ی حوزه ها کامپیوتر شخصی خیلی خوب جواب میده . من یکی که هیچ نیازی به اکس باکس ندارم .

    سینا لواسانی
    پاسخ دهید سه شنبه 25 مهر 1396

    درست می‌فرمایید. البته بازی های انحصاری یکی از مزیت های کنسول به شمار میره! مثلا همین الان شما ببینید خیلی ها به دلیل بازی هایی چون Last of us , uncharted , god of war به سمت ایکس باکس نمیرند!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,