طی رویداد شب گذشته مایکروسافت صرفا از سخت‌افزار و سرفیس صحبت نکرد. این شرکت بخش کمی از کنفرانس خود را به بیان آینده ارتباط بین گوشی‌های هوشمند اندرویدی و ویندوز 10 اختصاص داد. قابلیت جدیدی که مایکروسافت طی این کنفرانس معرفی کرد App Mirroring نام گرفته که امکان اجرای اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی را در کامپیوتر می‌دهد. این اقدام را باید تحولی شگرف در جهت نزدیکتر شدن بیشتر کامپیوترهای ویندوزی و گوشی‌های اندرویدی دانست.

مایکروسافت بخشی از کنفرانس شب گذشته خود را به نرم‌افزار نیز اختصاص داد تا نشان دهد که در کنار رشد سخت‌افزاری، همچنان بزرگترین شرکت نرم‌افزاری دنیا است. این شرکت در بخشی از رویداد 2 اکتبر قابلیت App Mirroring را در معرض دید خبرنگاران و حضار قرار داد. با استفاده از این قابلیت کاربران این امکان را خواهند داشت تا هرآنچه روی گوشی هوشمند اندرویدی در حال انجام است را روی دستگاه ویندوز 10 خود انعکاس دهند.

بدین معنی که کاربر قادر خواهد بود با استفاده از اپلیکیشن Your Phone که در فروشگاه گوگل عرضه شده، کامپیوتر خود را به گوشی هوشمند متصل کرده، در ادامه اپلیکیشن‌های روی گوشی را از طریق کامپیوتر اجرا کرده، به اعلانات پاسخ داده و در نهایت هرآنچه را که روی گوشی خود انجام می‌دهد اینبار از طریق کامپیوتر ویندوزی انجام دهد.

لازم به یادآوری است که قابلیت App Mirroring نیاز به وجود اپلیکیشن Your Phone بر کامپیوتر ویندوزی نیز دارد. از آنجا که این اپلیکیشن به‌صورت بخشی از به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 در دسترس قرار می‌گیرد، صرفا در صورت دریافت جدیدترین آپدیت عمده ویندوز 10 امکان دسترسی به این قابلیت را خواهید داشت.  البته مایکروسافت هنوز مشخص نکرده که چه زمان این قابلیت را در اپلیکیشن Your Phone اجرایی خواهد کرد. در حال حاضر دارندگان به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 این امکان را دارند تا از طریق این اپلیکیشن فایل‌ها را مستقیما از کامپیوتر برداشته و در گوشی پیست کنند. قابلیت دیگری که در حال حاضر امکان دسترسی بدان وجود دارد، فرستادن پیام کوتاه و تماشای عکس‌های موجود در گوشی به‌صورت مستقیم از کامپیوتر است.

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,