Beautiful-Butterfly-Pictures

پروانه ها حشرات زیبایی هستند که هزاران گونه از آن ها در زیستگاه های مختلف در سراسر جهان وجود دارند، بنابراین می توان پروانه ها را ظرفیت هایی بی پایان برای عکاسی در نظر گرفت. پروانه ها با طرح های بسیار متفاوت و زیبایی بر روی بال های خود همراه هستند که به آن ها زیبایی می بخشد. امروز می خواهیم به بررسی نکاتی در رابطه با عکاسی پروانه ها بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.


بر روی جزییات زوم کنید

photographing-butterflies-1

پروانه ها موجودات کوچکی هستند، بنابراین برای آن که بتوانید زیبایی ها و جزییات این حشرات را در تصاویر خود شکار کنید، به تجهیزات مناسبی برای این کار نیاز دارید – استفاده از یک لنز ماکرو می توان شما را در راه رسیدن به این هدف یاری کند. اگر در محیط خارج از منزل می خواهید به عکس برداری از پروانه های بپردازید، یک لنز ماکرو با فاصله کانونی ۱۰۰ میلی متری به شما کمک می کند تا به اندازه کافی از پروانه های دور باشید که مزاحمتی برای آن ها ایجاد نشود. همچنین استفاده از یک سه پایه به شما کمک می کند تا از لرزیدن دوربین و در نتیجه خراب شدن عکس خود جلوگیری کنید.


عکس های خلاقانه ای بگیرید

photographing-butterflies-2

اگر این فرصت را به دست آوردید که یک پروانه به آرامی بر روی شما یا دوست شما قرار گرفته است، سریع باشید و خود را برای گرفتن یک عکس خلاقانه آماده کنید. با استفاده از یک لنز ماکرو یا حتی یک لنز استاندارد می توانید از یک حشره که آرام بر روی دست قرار گرفته است، تصویر زیبایی را تهیه کنید. سعی کنید که تمام بدن پروانه را در فوکوس قرار دهید تا جزییات آن زیبا تر به نظر برسند.


عکس ماکرو

photographing-butterflies-3

اگر می خواهید یک عکس کلوز آپ (نمای نزدیک) واقعی تهیه کنید، یک لنز ماکرو ضروری است. شما به یک لنز تخصصی با فاصله ی کانونی ۵۰ میلی متر – ۱۰۰ میلی متر نیاز دارید. دوربین شما ممکن است که بر روی دست شما یا بر روی یک سه پایه قرار گیرد، اما تا جایی که می توانید آرام و بی تحرک باشید تا از ترسیدن حشره جلوگیری کنید. فوکوس دوربین را به طور دقیق بر روی سوژه ی مورد نظر خود قرار دهید. در بهترین لحظه ممکن که پروانه آرام و در مکان مورد نظر قرار گرفته است، عکس مورد نظر خود را شکار کنید.


در حرکت

photographing-butterflies-4

اگر می خواهید از پروانه های در حال حرکت عکس تهیه کنید، بهتر است ابتدا یک گل را پیدا کنید که پروانه ها را به سوی خود جذب می کند و پروانه های بسیاری به سوی آن گل می روند. هنگامی که گل مورد نظر را پیدا کردید، فوکوس دوربین خود را بر روی آن قرار دهید و یک سرعت شاتر سریع را انتخاب کنید، سپس منتظر بمانید تا پروانه ای در صحنه مورد نظر قرار بگیرد. سعی کنید که گل های رنگارنگ را انتخاب کنید تا زیبایی تصویر شما را بیشتر کند. همچنین با استفاده از حالت عکاسی پیوسته چندین عکس را از سوژه مورد نظر خود تهیه کنید تا در نهایت بتوانید بهترین آن ها را انتخاب کنید.


 در پرواز

photographing-butterflies-5

همانند سایر موجوداتی که در طبیعت وجود دارند، نمی توان پیش بینی کرد که پروانه ها کجا و چه زمانی حرکت خواهند کرد، اما شما می دانید که پروانه ها بیشتر بر روی گل ها می نشینند، بنابراین می توانید صبر کنید و منتظر نشستن یکی از آن ها بر روی گل ها باشید. برای این کار بهتر است بر روی زمین بنشینید و منتظر بمانید و یک سرعت شاتر سریع را انتخاب کنید، هنگامی که فرصت مورد نظر شما فرا رسید، به سرعت تصویر مورد نظر خود را از پروانه تهیه کنید. در این قسمت نیز می توانید با استفاده از حالت عکاسی پیوسته چندین عکس را از سوژه مورد نظر خود تهیه کنید تا در نهایت بتوانید بهترین آن ها را انتخاب کنید.


عکاسی در محیط داخل

photographing-butterflies-6

گاهی اوقات ممکن است بتوانید یک پروانه را به محیط داخل خانه بیاورید (پروانه را نمیرد) و سپس در محیط داخلی فرصت آن را داشته باشید که از آن عکاسی کنید. برای این کار به یک کارت سفید تمیز و یک جعبه با تعدادی سوراخ بر روی آن برای عبور هوا از طریق آن ها، نیاز دارید. پروانه را به آرامی در داخل جعبه قرار دهید و اجازه دهید که در داخل جعبه و آرام قرار بگیرد. حال عکس مورد نظر خود را خلق کنید، استفاده از یک لنز ماکرو می تواند به شما کمک کند تا تصویری واضح تر و زیبا تر را تهیه کنید.


نکته نهایی

هنگامی که از عکاسی پروانه های سخن به میان می آید، صبر و شکیبایی موضوع مهمی است که باید آن را در نظر گرفت. همانند سایر موجودات که در طبیعت وجود دارند، نمی توان پروانه ها را مجبور کرد که به مکانی خاصی بروند، از این رو ممکن است که گاهی برای تهیه تصویر مورد نظر خود، لازم باشد که ساعت ها صبر کنید تا لحظه مورد نظر فرا رسد و بتوانید به هدف خود برسید. تصاویری که به دست می آورید، پاداش تلاش های شما خواهند بود. از تصاویر زیبای خود لذت ببرید.

منبع :

EXPOSURE GUIDE

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
poorya
پاسخ دهید یکشنبه 9 آذر 1394

نمیشه گفت آشنایی با عکاسی پروانه ها … این همون ماکرو هست … باید مینوشتید آشنایی با عکاسی ماکرو ( بخش اول پروانه ها )

مجتبی شیرازی
پاسخ دهید یکشنبه 9 آذر 1394

سلام
پست عکسهای ماکرو پروانه گذاشتید
منم چند تا عکس با گوشیم قبلا گرفتم
دوست داشتم تا دیگران هم ببینند
هنوز که هنوز گوشیم رو عوض نکردم
چون همیشه دوست دارم موقع عکاسی همیشه لنز دوربین در هر شاریطی تمیز باشه
و از همه مهم تر تمام رنگ ها رو کاملا طبیعی نشان میدهد
کی عوض کنم خدا میدانه
http://8pic.ir/images/75gejo2d5z38j28t1lqu.jpg

http://8pic.ir/images/0glb0rhhg0am3npfxve8.jpg

http://8pic.ir/images/wkx50lrqhw4rxwpje35p.jpg

محمد
پاسخ دهید یکشنبه 9 آذر 1394

آقای مظفروندی و دیگر دوستان سریع کمک کنید
۶۴۰ ایکس ال آپدیت کردم به ۱۰۵۸۶.۱۱
ولی زبانش چینیه و هر کاری کردم عوض نشد
سریع کمکم کنید

  بردیا
  پاسخ دهید یکشنبه 9 آذر 1394

  هارد ریست.

  markelon
  پاسخ دهید یکشنبه 9 آذر 1394

  اگه نمیخوای هارد ریست کنی، بگو تا قدم به قدم تو ستینگ راهنماییت کنیم

بهمن
پاسخ دهید یکشنبه 9 آذر 1394

فکر کنم بازار خبرخیلی کساده زدین توکار جکو جونور.البته فقط یه شوخی بود.

omid
پاسخ دهید یکشنبه 9 آذر 1394

اینو با ۸۳۰ انداختم
http://1drv.ms/1Isvvqy

مجتبی شیرازی
پاسخ دهید یکشنبه 9 آذر 1394

سلام
امید جان لینک عکسی که گذاشتی خراب هست
باز نمیشه

faceless void
پاسخ دهید یکشنبه 9 آذر 1394

خلیل دشتی از این سایت پا شده رفته اونور شده خانم نیلوفر !

ashkan microsoft
پاسخ دهید دوشنبه 10 آذر 1394

از زحماتتون واقعا متشکرم
دوستان من تازه میخوام ویندوزفون بخرم میخوام بدونم چند درصد از برنامه های ویندوزفون پولیه و حجمشون هم بالا هس یا نه؟

win-8.1
پاسخ دهید دوشنبه 10 آذر 1394

ها راس میگه اونجام نیلوفره 😃‎:D

بهمن
پاسخ دهید دوشنبه 10 آذر 1394

دوست عزیز میشه ازاین کارا دست برداری.فلانی رفته اونور اون اومده اینور.ول کنین این بازیارو دیگه.برید دنبال پیشرفت.بیخود نیست به ما میگن جهان سومی.همه ما باید تلاش کنیم تا در اینده نه چندان دور خودمون بشیم یه برند وسر برند خودمون بحث کنیم نه یه کشور دیگه.قصد توهین نداشتم اگر کسی ناراحت شده ببخشید

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,