_آموزش پنل جدید

با عکاسی حشرات آشنا شوید!

Insect

از آن جایی که در هفته های اخیر شاهد حضور تصاویر ماکرو و به خصوص تصاویر تهیه شده از حشرات در صفحه ی اینستاگرام سایت بودیم، تصمیم گرفتیم تا در یک مقاله ی آموزشی عکاسی به بررسی نکات کاربردی و مفید در عکاسی حشرات بپردازیم، تا کاربران بتوانند در آینده و با استفاده از این نکات تصاویری بسیار زیبا از حشرات را خلق کنند و ما نیز شاهد تصاویر زیبای آن ها در صفحه ی اینستاگرام سایت باشیم. در ادامه با وینفون همراه باشید.


نزدیک شوید

photographing-insects1

اگر می خواهید یک عکس کلوز آپ (نمای نزدیک) واقعی تهیه کنید، یک لنز ماکرو ضروری است. شما به یک لنز تخصصی با فاصله ی کانونی 50 میلی متر – 200 میلی متر نیاز دارید. دوربین شما ممکن است که بر روی دست شما یا بر روی یک سه پایه قرار گیرد، اما تا جایی که می توانید آرام و بی تحرک باشید تا از ترسیدن حشره جلوگیری کنید. فوکوس دوربین را به طور دقیق بر روی سوژه ی مورد نظر خود قرار دهید. از یک عمق میدان کم استفاده کنید تا یک پس زمینه ی کاملاً تار در اطراف سوژه ی مورد نظر شما شکل گیرد و همچنین سوژه ی مورد نظر شما در تصویر نهایی برجسته تر باشد.


از زوایای خلاقانه استفاده کنید

photographing-insects2

خلاقانه فکر کنید، به آرامی و بی سر و صدا به بالای سوژه ی مورد نظر خود حرکت کنید تا یک زاویه ی جالب را برای گرفتن عکس پیدا کنید. تصویر شما می تواند برجسته تر به نظر برسد، اگر این تصویر شامل یک گل رنگارنگ نیز باشد. یکی از روش ها این است که در بالای یک گل بایستید و منتظر بمانید تا یک حشره بر روی آن بنشیند – یک گل که سرشار از گرده است و حشرات را به سوی خود وسوسه می کند.


سوژه را در فوکوس نگه دارید

photographing-insects3

نگه داشتن حشره در فوکوس در حالی که شما از یک لنز ماکرو استفاده می کنید و دوربین بر روی دست شما قرار دارد، کار بسیار سختی است. علت این امر این است که هنگامی که شما از یک عمق میدان کم استفاده می کنید، محدوده ی کمتری را برای خطا کردن در اختیار خود قرار می دهید. به همین علت، لازم است که همواره یک سه پایه را با خود به همراه داشته باشید تا از تار شدن عکس جلوگیری کنید. از هر دو حالت تنظیم خودکار و تنظیم دستی استفاده کنید و ببینید که کدام حالت تنظیم، نتیجه ی بهتری را به شما می دهد. گاهی اوقات در حالت تنطیم خودکار، پیدا کردن آن چه که شما در منظره ی مورد نظر به دنبال آن هستید زمان می برد، به عنوان مثال هنگامی که می خواهید از یک حشره ی بزرگ عکس  بگیرید و قصد دارید که فوکوس بر روی سر حشره باشد.


از حشرات در حال حرکت عکس بگیرید

photographing-insects4

پرواز کردن حشرات حتی مشکل را برای جلوگیری از تار شدن عکس بیش از پیش می کند. خوشبختانه شما می توانید با انتخاب یک سرعت شاتر سریع مانند 1/250 ثانیه، و با استفاده از فلش، از تار شدن عکس جلوگیری کنید. بهتر است که دوربین خود را بر روی یک سه پایه قرار دهید تا از لرزش دوربین و تار شدن عکس جلوگیری کنید. سعی کنید که در هنگام گرفتن عکس و فشردن دکمه ی عکس گرفتن، کمترین ضربه یا تکان به دوربین وارد نشود تا عکس شما تار نشود، بهترین راه ممکن برای این کار این است که از تایمر استفاده کنید و دوبین خود را بر روی تایمر قرار دهید و سپس با فشردن دکمه ی عکس گرفتن، پس از پایان یافتن زمان تایمر، عکس گرفته می شود و کوچک ترین تکان و ضربه به دوربین وارد نمی شود.


به دنبال رنگ های زنده باشید

photographing-insects5

از یک فلش حلقوی (Ringlight) استفاده کنید، این فلش به شکل یک دایره است و دور لنز دوربین شما قرار می گیرد. استفاد از این فلش باعث می شود که سایه ها از بین بروند و تصویر حشره بسیار زیبا تر و برجسته تر می شود. زوم کردن بر روی سوژه های نزدیک به این معنی است که کنتراست قابل توجه بین رنگ ها کاملاً واضح است. شما همچنین می توانید یک حشره را وارد خانه کنید و با استفاده از گل های رنگارنگ یک مجموعه بسازید.


از عمل حشرات عکس بگیرید

photographing-insects6

حشرات همواره در اطراف گل ها ساکن و بی حرکت نیستند. آن ها کار های روزانه ای را برای انجام دادن دارند. به عنوان مثال یک مورچه که اغلب بر روی زمین در حال حرکت است و یا هنگامی که حشرات در حال انجام کار های روزانه ی خود هستند، اگر بخواهید در این حالت از آن ها عکس بگیرید، و اگر در این حالت خورشید بسیار روشن نیست و جزئیات کمتری از حشرات دیده می شود، ممکن است که مجبور باشید تا از فلش استفاده کنید. از آنجایی که حشرات بسیار کوچک هستند، و در این حالت در حال حرکت هستند، بسیار دقت کنید که فوکوس را کاملاً بر روی حشرات قرار دهید و نه بر روی پس زمینه.


نکته ی نهایی…

حشرات بسیاری در رنگ ها مختلف در دنیای اطراف ما حضور دارند و این یکی از دلایلی است که عکاسی از حشرات را جذاب می کند. باید دقت داشته باشید که حشرات به سختی در یک نقطه ساکن می شوند و آن ها بسیار سریع حرکت می کنند. اگر لازم باشد می توانید یک حشره را به داخل خانه بیاورید و از آن عکس تهیه کنید، البته باید این کار را به آرامی انجام دهید و همچنین پس از عکس گرفتن، حشره را به جایگاه خود بازگردانید. از آن جا که حشرات در همه جا حضور دارند، به راحتی و در هر جا می توانید به عکاسی از حشرات بپردازید. اگر بتوانید با دقت و صبر و حوصله این کار را انجام دهید، آن گاه به دنیای عکاسی حشرات پا گذاشته اید و می توانیم به شما بگوییم: خوش آمدید! از امروز شما دنیا را به گونه ای دیگر خواهید دید.

اگر تاکنون برای عکاسی تلاش نکرده اید، هیچ زمان بهتر از روز جهانی عکاس برای به تصویر کشیدن زاویه ی دیدتان نیست. می خواهید شروع کنید؟ آموزش های عکاسی وینفون را حتما مطالعه کنید و منتظر آموزش های بعدی نیز باشد.

منبع: EXPOSURE GUIDE

منبع :

EXPOSURE GUIDE

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
grander
پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

من اموزش عکاسی ماکرو بدون استفاده از لنز رو براتون فرستادم که فقط کافی بود از برنامه ی لومیا کمرا استفاده بشه و یک ترفند خیلی اسون داشت.
اما خلاصه صلاح ندیدید که منتشر کنید.
اما دوستان توی گروه لاین استفاده کردند.
ممنون بابت نکات

  علی گلشن
  پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

  دوست عزیز قبلا ترفند یک قطره آب روی لنز منتشر شده. خیلی وقت میشه، دقیقا یک سالی میشه. ولی اگر ترفند دیگری مد نظرتون هست ارسال کنید تا قرار بگیره.

   grander
   پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

   من بدون استفاده از قطره رو گذاشتم که اتفاقا اثر زیادی روی کیفیت نذاشت و کیفیت مورد نظر رو هم ارائه میداد.
   البته اصلا هیچ چیز مورد نیاز نیود و اصلا سختی نداشت و دنگ فنگ قطره ی اب رو هم نداره.
   فقط یک ترفند خیلی ساده که هیچکس بهش توجهی نداشته.
   اتفاقا عکس هایی که گرفتم رو به خالم دادم و برای درس عکاسی توی دانشگاهش برد و از اون ها توی نمایشگاه هم استفاده شد.
   اما،متاسفانه گوشیم بریک شد و تمام عکس هام پاک شد نوقع فلش زدن…
   میفرستم براتون امیدوارم بدرد بخوره
   اکانت اینستاگرام من هم هست و میتونید چندتایی از کارام رو ببینید که ساده هم هستند.
   Picbs

  ali1988
  پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

  واتساپ با قابلیت علامت زدن آپدیت شد

بردیا
پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

واقعا خسته نباشید دارین.امشب شاهکار کردین.

محسن حیدری
پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

سلام من برگشتم،با کلی خبر دسته اول از سال ۲۰۶۷

فرض کنید پنجاه سال بعدیم

مایکروسافت در پی ارایه بیلدای متعدد در سال های گذشته و نرسیدن به تکامل نهایی ویندوز ده در بخش موبایل به شدت در حال ضرر دادن است،گفته میشود سهام مایکروسافت در هفته اینده فروخته میشود

شرکت های بزرگی خواستار خرید مایکروسافت هستند از جمله نوکیا که دوباره قدرتمند شده ،هوواوی ،سامسونگ

اما نکته جالبتر در بین خریداران وجود سه شرکت بزرگ ایرانی است که باهم متحد شده اند برای خرید مایکروسافت،شرکت جی ال ایکس و قالیشویی شربت اوغلی و پشمک حاج عبدالله
سخن گوی شرکت جی ال ایکس و دو شرکت ایرانی مذکور ،پس از خرید مایکروسافت در طی سه بروز رسانی چشم جهانیان را بر ویندوز ده میگشاییم ،ویندوزی که باعث میشود گوشیه بزرگی همچون ۱۵۲۰ هم راحت در جیب جاشود،ویندوزی به خوشمزه گی پشمک حاج عبدالله و روانی دستگاههای قالیشویی شربت اوغلی

به برند (حاج عبدالله تکنولوژیک) اعتماد داشته باید

  ممد
  پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

  ‎:|‎

  ali
  پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

  با حال بود

   محسن حیدری
   پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

   نوکرم دادا

   محسن حیدری
   پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

   نوکرتم رفیق

  حامد
  پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

  شرمنده تو گلوم گیر کرده بود.
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  با این مغز نخودی که تو داری بیش از این ازت انتظار نمیره
  خوش باش

محسن حیدری
پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

خبر بعدی پرچمدار حاج عبدالله (مایکروسافت سابق)،در پست بعدی
بدرود

  ممد
  پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

  R u high?

   محسن حیدری
   پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

   کامل بخون. دوست عزیز دو ساعت تایپ کردم حق مطلب رو ادا کن

   محسن حیدری
   پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

   دوستان عزیز خواهشمندم مطلب رو کامل بخونید و سپس نظراتتون رو بهم بدید
   سپاس

sayf
پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

خیلی جالب بود
عین واقعیت

  محسن حیدری
  پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

  مچکر و سپاس از حسن نظرتون

علی
پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

مرسی از مطلب مفیدتون ،

واتساپ اپدیت شد ،سوپرایز میشید ‎^_~‎

بنیامین
پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

دوستان فیلم جدید ماموریت غیر ممکن اومده توو سینماهای خارج و تووش گوشی لومیا ۹۳۰ و تبلت سرفیس خیلی تبلیغ میشه و سوتیش جایی هست که تام کروز موقع تلفن صحبت کردن گوشی رو بر عکس گرفته ، دهنیشو جای گوشش گرفته.خخخخخخخخخخخخ😊😊😊

هادی شریفی
پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

Whats App update shos

tsdv
پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

عالی بود!ممنون!!

shayan1520
پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

آقا واتس اپ ی اپدیت خیلی بزرگ گرفت عالی شده عالی لطفا اطلاع رسانی کنید مرسی
فقط وینفون

حسین
پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

بزگوار این لنزهای گیره ای مجزا که بر روی گوشی متصل میشه واقعا کاربردی هم داره یا …..

  حسین مظفروندی
  پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

  دوست عزیز من خودم استفاده نکردم، ولی از اونجایی که در سایت های معتبر آموزش عکاسی خارجی هم دیدم که به یان نوع لنز ها اشاره شده، مشخ صهست که کاربرد داره، البته به شرط شناخت صحیح این لنز ها و کاربرد های اون ها.

  موفق باشید

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,