پورش

چندی پیش خبری از آمار ۲۰۰ میلیونی کاربران تجاری ویندوز ۱۰ منتشر شد. با این وجود بسیاری از کمپانی‌ها از جمله پورش هنوز هم رایانه‌های خود را به آخرین نسخه ویندوز ارتقا نداده اند. با نزدیک شدن به پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ در سال ۲۰۲۰، به زودی یک سیل مهاجرت به ویندوز ۱۰ را شاهد خواهیم بود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

یکی از این کمپانی‌ها که بالاخره تصمیم به مهاجرت به ویندوز ۱۰ گرفته است، غول خودروسازی آلمانی، شرکت پورش است که حدود ۲۷۰۰۰ کارمند دارد.

طبق گزارش وبسایت آلمانی WindowsArea.de این شرکت تصمیم گرفته است تا رایانه‌های خود که پیش از این سیستم عامل ویندوز ۷ را اجرا می‌کردند را تا سال ۲۰۱۹ به ویندوز ۱۰ ارتقا دهد.

این خبر هنوز توسط این شرکت به طور رسمی تایید نشده است اما شرکت مدرنی مانند پورش احتمالاً دیر یا زود دست به این اقدام خواهد زد مگر آن که قصد هزینه برای پشتیبانی اضافه در آینده را داشته باشد.

در حال حاضر حدود ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ویندوز ۱۰ وجود دارند که ۳۰٪ این مقدار کاربران تجاری و شرکت‌ها و ۷۰٪ باقیمانده کاربران خانگی هستند. در گذشته این نسبت ۵۵٪ برای کاربران خانگی و ۴۵٪ برای کاربران تجاری بود که نشان می‌دهد هنوز بسیاری از کاربران تجاری رایانه خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا نداده‌ اند.

طبق گفته جو بلفیوری٬ نرخ ارتقا به ویندوز ۱۰ نسبت به نسخه‌های دیگر ویندوز ۷۹٪ افزایش داشته است. گرچه پیش بینی مایکروسافت برای رسیدن به رقم یک میلیارد کاربر برای ویندوز ۱۰ در زمانی که مقرر شده بود تحقق نیافت اما این اتفاق به زودی رخ خواهد داد.

منبع :

MSPU

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,