_سخت افزار پنل جدید

مایکروسافت هالولنز آینده را به کلاس های درس آورده است کلاس درس هالوگرافیک

هالولنز از آن دسته محصولات مایکروسافت است که خاصیتی شبیه به ماشین زمان دارند، در طول فعالیت این شرکت محصولاتی عرضه شده اند که کاملا آینده نگرانه بوده و به نوعی فناوری آینده را به عصر حاضر آورده اند. هالولنز قطعا یکی از این موارد است، که علی‌رغم عدم عرضه نسخه نهایی مصرف کنندگان، توسعه دهندگان زیادی سراغ آن آمده اند و حتی برخی از سازمان ها و موسسات استفاده از آن را آغاز کرده اند. 

هواپیمایی نیوزیلند، دانشگاه های علوم پزشکی، ارتش های مختلف نظامی، ناسا و … تنها بخش کوچکی از کاربران این هدست انقلابی هستند. مایکروسافت نسخه توسعه دهندگان این هدست را در حدود یک سال پیش عرضه کرد تا توسعه دهندگان ساخت محتوای مورد نیاز برای این هدست را آغاز کنند، از سوی دیگر برخی از شرکت ها نسخه تجاری این هدست را نیز تهیه کرده اند و از آن در پیش‌برد اهداف خود استفاده می‌کنند.

مایکروسافت در حال حاضر در آزمایشگاه های سری خود مشفول توسعه نسخه بعدی این هدست است، که بنابه گفته برخی منابع خبری در سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهد شد، البته زمان عرضه نسخه نهایی این محصول دقیقا مشخص نیست، چرا که ممکن است ردموندی ها دوباره دنیا را غافلگیر کنند و پیش از این تاریخ هدست واقعیت ترکیبی خود را وارد بازار کنند. البته در نبود نسخه نهایی این هدست، شرکا مایکروسافت دست به کار شده اند و هدست های واقعیت ترکیبی خود را وارد بازار ساخته اند. البته هدست های آنها در قیاس با هالولنز از فناوری به‌مراتب ساده تری استفاده می‌کند، چرا که این هدست ها نیاز به یک کامپیوتر خارجی دارند، در حالی که تمامی پردازش ها در هالولنز داخل هدست انجام می‌گیرد.یکی از مشتریان جدید مایکروسافت هالولنز مدرسه پالمر در ایالات کلورادو آمریکا است. دانش آموزان این مدرسه به کمک هالولنز توانسته اند فناوری آینده را امروز تجربه کنند. حقیقت این است که ما هنوز چند سالی با فراگیر شدن واقعیت ترکیبی در سراسر دنیا فاصله داریم، اما دانش آموزان این مدرسه اکنون مشغول استفاده از این هدست هستند و از آن برای پیشبرد اهداف آموزشی خود استفاده می‌کنند.

کار این دانش آموزان تنها به استفاده از هدست محدود نشده، بلکه آنها در گروه های مختلف و متحدی محتوای مورد نیاز خود را نیز برای این هدست توسعه داده اند. برخی که در کدنویسی تبحر دارند مسئولیت ساخت پایه برنامه را بر دوش گرفته اند، برخی نیز کارهای گرافیکی را در دست گرفته اند.

شاگردان این مدرسه تاکنون توانسته اند برنامه هایی نظیر جدول تناوبی عناصر هالوگرافیک، آناتومی بدن انسان، حتی بازی های مناسب برای هالولنز را توسعه دهند. مدیر این برنامه در صحبت های خود در مورد هالولنز و اهمیت آن در آینده نظیر بسیار جالبی دارد:

سیستم های آموزشی اصولا چیزی را به دانش آموزان منتقل می‌کنند که برای آینده آنها هیچ استفاده ای ندارد، چرا که پس از فارغ التحصیل شدن آنچه که آموخته شده دیگر از مد افتاده است. من دوست دارم فناوری را با شاگردان خود شروع کنم که هنگام اتمام مدرسه آنها را کاملا به‌روز نگه دارد و هالولنز این امکان را به ما داده است.

استقبال از این هدست انقلابی تا اینجا بسیار خوب بوده است، به‌نظر می‌رسد با از راه رسیدن نسخه نهایی هالولنز شاهد گسترش بیش از پیش آن باشیم و احتمالا در سالهای آینده دیدن مردمی که عینک های واقعیت ترکیبی بر چشم دارند و در حال کلیلک کردن در هوا هستند به منظره ای عادی بدل خواهد گشت.

منبع : وینفون
1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی
پاسخ دهید چهارشنبه 15 شهریور 1396

آپدیت گوشی من روی ۶% گیر کرده. شما چنین مشکلی ندارین؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,