project-astoria

بیلد قبلی از ویندوز 10 موبایل دارای یک زیر مجموعه اندرویدی بود که امکان پورت بی دردسر اپلیکیشن های اندرویدی را برای ویندوز فراهم می کرد. این زیر مجموعه بخشی از پروژه Astoria است. مایکروسافت با این اقدام خود به همه جهان ثابت کرد که مثل کوه پشت پلتفرم موبایل خود ایستاده است، به گونه ای که حتی انحلال بخش سخت افزار موبایل کمپانی هم دلیلی برای رهایی ویندوز موبایل نخواهد بود.

پیش از این و حتی اکنون هم بسیاری معتقدند که این کار مایکروسافت فقط یک جاه طلبی است و اپلیکیشن های پورت شده به هیچ عنوان مانند نسخه اندرویدی با کیفیت نخواهند بود و یا بسیاری دیگر که معتقدند پورت شدن اپلیکیشن های اندرویدی برای ویندوز، این سیستم عامل را از پا خواهد انداخت.

اما جای بسی خوشحالیست که مایکروسافت اشتباه بلک بری را تکرار نکرد و به جای ایجاد یک اندروید خالص در سیستم عامل خود، از توسعه دهندگان دعوت کرد تا به روشی بسیار ساده، صفر تا صد اپلیکیشن اندرویدی خود را برای ویندوز نیز پیاده کنند.

در نگاه اول شاید بگویید چنین چیزی امکان ندارد. ولی چرا ممکن است و به همین جهت است که این کار مایکروسافت یک جاه طلبی بزرگ و عرض اندامی تاریخی محسوب می شود. برای اینکه ساز و کار مکانیزم ترجمه کد ها و پورت اپلیکیشن ها را دریابید، تنها کافیست ترجمه یک کتاب با زبان مثلا چینی را به زبان مثلا عربی در نظر مجسم کنید. مراحل کار دقیقا به همین صورت است و این اطمینان را می دهیم که حتی ایراد های موجود در یک کتاب ترجمه شده، در ساز و کاری که مایکروسافت تدارک دیده، وجود نخواهد داشت.

مایکروسافت در یک پست وبلاگی که با محوریت کار بوده، نشان داده که هدف قرار دادن اپلیکیشن های اندرویدی یک جاه طلبی بی خود و بی جهت نیست. به این معنی که کمپانی از این اقدام خود کاملا مطمئن و در پیش برد آن کاملا ثابت قدم است. در این پست حتی آمده که توسعه دهندگان می توانند اپلیکیشن های خود را بدون تغییری در صفر و یک ها (unchanged binaries) برای ویندوز فون پورت کنند.

متن پست ارسال شده:

تیم پروژه Astoria ما با پتانسیلی که برای ایجاد یک وجه تمایز بزرگ برای پلتفرم ویندوز دارد، مجموعه ای از تجارب جدید را در اختیار مصرف کنندگان و توسعه دهندگان قرار می دهند. پل های Astoria توسعه دهندگان اندرویدی را قادر می سازد تا اپلیکیشن های اندرویدی خود را بدون تغییری در صفر و یک ها، برای ویندوز موبایل پورت کنند. این اولین باری است که پلتفرم ویندوز ما به واسطه جامعه اندروید ذوق و شوق می کند!

تیم Astoria جریان تجزیه و تحلیل داده ها را به محور مهندسی ما هدایت و آن را تطبیق می دهد. ما این فرصت را داریم که از همان ابتدا، هر آنچه داده های بزرگ ارایه می دهند را، در جای خود قرار دهیم. و نتیجه این کار بسیار شگفت انگیز بوده است.

تیم ما هوشمند، سریع و اهل ریسک است و از امور چالش بر انگیز لذت می برد. ما از بهترین ابزار های هر دو سیستم عامل و مایکروسافت استفاده می کنیم، و روش های توسعه دهندگی مدرن را دنبال می کنیم. ما مانند یک استارت-آپ موفق، در داخل مایکروسافت عمل می کنیم و راه خود را بدون در نظر گرفتن موانع، باز می کنیم.

حال این باور به وجود می آید که مایکروسافت قصد دارد امکانی ایجاد کند که APK های (فرمت اپلیکیشن های اندرویدی) اندرویدی به APX های (فرمت اپلیکیشن های ویندوزی) تبدیل شوند، یعنی نرم افزار ها از نو کامپایل شوند. ولی نگاهی به زیر مجموعه اندرویدی گنجانده شده در ویندوز موبایل، نشان می دهد که APK ها با همین فرمت در محیط زیستی که مایکروسافت در ویندوز موبایل ایجاد کرده، اجرا خواهند شد. به این معنی که اپلیکیشن های اندرویدی با این که در ویندوز فون اجرا می شوند، اما تفاوتی با بستر اندروید حس نخواهند کرد و اینجاست که ثابت می شود اپلیکیشن های پورت شده هیچ افت کیفیت و محتوایی نخواهند داشت. البته هنوز جزئیاتی که این موضوع را ثابت کند در دست نیست، و این یک احتمال است که از تصویر زیر نشأت می گیرد.

البته توجه داشته باشید که همه سرویس های گوگل استفاده شده در اپلیکیشن ها، جای خود را به نمونه های مایکروسافتی خواهند داد، برای مثال نقشه های بینگ جایگزین نقشه گوگل خواهند شد همچنین وان درایو به جای گوگل درایو، سامانه ایمیل مایکروسافت به جای Gmail، اکس باکس به جای Google Play و الی آخر.

در واقع مایکروسافت بر این باور است که همین تغییر ساده، برای تبدیل یک اپلیکیشن APK به اپلیکیشن APX، مناسب، روشن و کافی است، و ماحصل این تغییر ساده، اپلیکیشنی خواهد بود که می تواند در ویندوز 10 اجرا شود.

image77

می توان گفت که این حرکت مایکروسافت، یک نقشه بسیار زیرکانه است که بزرگ ترین برتری رقیب را از او می رباید. مسئله متن باز و متن بسته بودن، این روزها تبدیل به یک موضوع بحث بر انگیز شده و اساسا نمی توان یکی از این دو را بهترین انتخاب تلقی کرد، بنابراین اگر مسئله متن باز و بسته بودن را به کل کنار بگذاریم، می توان گفت که بزرگ ترین برتری اندروید دنیای رنگارنگ اپلیکیشن های آن است. حال تصور کنید که مایکروسافت این سلاح اندروید را نیز ناکارآمد کند، نتیجه چه خواهد شد؟

پاسخ به این سوال را به عهده شما عزیزان می گذاریم و منتظر نظرات موشکافانه و سازنده شما هستیم.

منبع: WMPOWERUSER

منبع :

WMPOWERUSER

610 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alka
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

حرکت شاخی زده … امیدوارم این لودینگ و رزومینگ رو از بین ببرهحسذبدی به ادم میده… بیلد ۱۰۱۶۶ رزومینگو اینارو داره ایشالا تو ۱۰۲۴۰ نباشن
یا علی

  alka
  💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

  ببره حس بدی
  خخخخ

حسین
💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

من دیگه صحبتی ندارم!

سینا
💔 9 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

فکر کن مثلا روی کامپیوترت bluestacks نصب کنی

37danny
💔 10 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

یعنی مثلا میشه کلش بازی کرد؟

37danny
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

Oh mamamia
It’s windowsphoniano

mahdi
💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

الله و اکبر. لا اله الا اله. چقد علم پیشرفت کرد….

samir99
💔 4 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

من فقط مییخام ببینم این اندروییدی ها دیگه چی واسه گفتن دارن

hmk
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

ایا این کار باعث افت سرعت سیستم عامل نمیشه .وقتی که bluestacksرو کامپیوتر نصب می کنیم منابع زیادی از ویندوز مصرف میکنه ایا این هم همانطور هست؟

  saber
  💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

  نه این اصلا از لحاظ ساختاری متفاوته. در Bluestack فایلا همون جوری ک هست اجرا میشه ولی در اینجا تبدیل میشه

  Sauron
  💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

  درواقع در استفاده از بلواستکس شما دارید کل سیستم عامل اندروید رو توی ویندوز اجرا میکنید، اما اینجا صحبت سر اجرای اپلیکیشن هاست

mostafa
💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

ایول عالی میشه ،بی صبرانه منتظرم نسخه اصلی وین ۱۰بیاد

Static-X
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

قبلا هم بحثش شده بود و پستهایی گذاشته بودید.اونجا هم گفتم.من یکم نگران اینکارم نه از جنبه نرم افزاری.از جنبه حقوقی.اونجا حق کپی رایت رعایت میشه.حق مولف هست حق امتیازو این چیزا به شدت پیگیری میشه.نمیدونم اینکار واسه مایکروسافت تبعاتیم در پی داره یا نه.اگه از جنبه قانونی مشکلی نداشته باشه مطمئنا اندروید نابود میشه با اینکار

  MSG
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

  من منصور هستم
  دوست عزیز، میگه خود توسعه دهندگان باید تبدیل کنن ، و در ضمن مثل اندروید نیست که بشه همینجوری یلخی برنامه نصب کرد ، حتما باید بره داخل استور و تایید شه که سازنده ش همونه بعد بتونی نصبش کنی

  محمدرضا
  💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

  یعنی حقوق دان های ماکروسافت عقلشون به این موضوع نمیرسید؟

  saber
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

  اگه برنامه بدون تغیرر اجرا میشد مایکروسافت مجبور میشد لوگو اندروید هم به صفحه اول سیستم عمال اضافه کنه
  ولی در اینجا خودت برنامه خودت رو تبدیل میکنی
  العان واسه پلتفرم های دیگه هم شبیه همن چیز هست
  مثلا یه بازی واسه وین دسکتاپ و مک میاد آیاد دوباره مینویسنش؟ نه به یک یری تغییرات که هزینه بالایی واسشون داره تبدلیش میکنن

  MEY
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

  قرار نیست مایکروسافت خودش کدهارو تبدیل کنه و اپلیکیشن های بقیه رو پورت کنه و به اصطلاح حق کپی رایت رو نقض کنه، صاحب نرم افزارها خودشون این کار رو قراره بکنن

hossein
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

فرمت فایل عوض میشه؟ یعنی ی apx از استور میگیریم یا apk?

omid
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

در واقع با این کار برنامه های با پدر و مادر توسط خود برنامه نویس ها به استور میان
این یعنی دنیایی از برنامه و بازی درست و حسابی بدون مشکل امنیت و خرابی

cjhabib
💔 3 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

بالا خره ی روز خوب میاد که برای عن روید باید سیفون رو کشید.خخخ
پرچم مایکروسافت و ویندوزفون بالاست.
ایول ایول ایول

cjhabib
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

بالاخره ی روز خوب میاد که دیگه سیفون عنروید رو باید کشی.خخخ
پرچم مایکروسافت و ویندوز همیشه بالاست.
ایول بابا ایول به ولت وولی به وولت

احسان
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

تیتر رو درست کنید اندروید

احسان
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

حالا اندروید چیزی نیس جز هنگ

alirezamt
💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

خیلی خوب میشه دیگه تقریبا هر چی الان برنامه داریمو باید از رو گوشی پاک کنیم !!! چون همشون داغونن یا ناقص یا کند یا کرش میکنن

alirezamt
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

اقا یه سوال
یه سری برنامه ها هستند مثه وایبر که توسعه دهنش هم واسه اندروید زده هم واسه ویندوزفون
ولی کیفیت اندرویدیش بهتر از ویندوزیشه
خب حالا اینا چی میشه ؟؟؟
یعنی بلفرض این وایبر که واسه ویندوزی ها ساخته شده رو باید استفاده کنیم ، یا اونی که کامل تره و از اندوید پورت میشه ؟؟؟
اینجوری باشه دیگه کسی واسه ویندوز نمیاد برنامه بسازه
چون اندروید هم اسون تر نوشته میشه هم قابلیت پورت کردن یه ویندوز رو داره ، دیگه ویندوز برنامه اختصاصی نمیتونه داشته باشه ؟؟؟
داستانی میشه کلا 🙂

  مسعود
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

  قرار نیست که سازنده اپ بگه من چجوری اپ رو ساختم ، مثلا سازنده ی وایبر ، بعد از تبدیل نسخه اندرویدی با امکانات بیشتر ، اون را جایگزین نسخه ویندوزی با کیفیت کمتر در استور می کنه و شما بعد از اپدیت کردن ، متوجه اضافه شدن امکانات جدید می شید و دیگه دسترسی به نسخه های قبل ندارید مثل اپدیت های همین الآن.

رضا
💔 4 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

اگه یه App بده که خود آدم فایل APK رو تبدیل به APX کنه و بعدش هم اجراش کنه.

آره . حق با شماست.

اینجوری دیگه حرفی نمی مونه

رضا
💔 5 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

منتها این حرکت می تونه یه تهدید هم به حساب بیاد. اونجوری کسی دیگه برای ویندوز برنامه نمی نویسه. همه برای اندروید می نویسن و بعد برای ویندوز پورت می کنن

و این اصلا خواسته مایکروسافت نیست

Mohammadreza
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

Cheghadr gharaz varzaneh…
خیلی تعصبی به مایکروسافت نگاه میکنید.

من خودم عاشق مایکروسافتم ولی تو سایت خبری درست نیست اینطوری تعریف و تمجید کنید

مازیار
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

سلام دوستان لطفا فقط بگید یعنی اگه الان یه برنامه ی آندروید رو واست ارسال کنن اجرا میشه ؟

پیمان پاسالار
💔 3 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

اگه این اتفاق بیفته هیچکس گوشی انروید نمیخره!
چون با گوشی های ویندوزی میشه امکانات گسترده تری داشت…
سیستم عامل اندروید کم کم برچیده میشه…
فقط اپلیکیشن هایی میمونه که اونا هم وابسته به ویندوزه…
پس سیستم عامل ویندوز همه بازار رو می گیره…
بعد از مدتی مایکروسافت نرم افزارهای ویندوزی رو به روز میکنه و خیلی متفاوت تر و بهتر جلوه میده…
بعدش این نرم افزارهای انروید هم ذره ذره جلوی نمونه خالص ویندوز کم میارن و برچیده میشن…
نتیجه… پایان اندروید…

پیمان پاسالار
💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

اگه این اتفاق بیفته هیچکس گوشی اندروید نمیخره!
چون با گوشی های ویندوزی میشه امکانات گسترده تری داشت…
سیستم عامل اندروید کم کم برچیده میشه…
فقط اپلیکیشن هایی میمونه که اونا هم وابسته به ویندوزه…
پس سیستم عامل ویندوز همه بازار رو می گیره…
بعد از مدتی مایکروسافت نرم افزارهای ویندوزی رو به روز میکنه و خیلی متفاوت تر و بهتر جلوه میده…
بعدش این نرم افزارهای اندروید هم ذره ذره جلوی نمونه خالص ویندوز کم میارن و برچیده میشن…
نتیجه… پایان اندروید…

مهمان
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

دوستان نرم افزار arrow luncher قضیش چیه ؟؟؟؟ نرم افزار های اندرویدی رو اجرا میکنه؟

s@m@n
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

ایول.ولی خوب این وسط یه سوالی هست گوگل با این موضوع مشکل نداره؟

  Sina
  💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

  گوگل چه بخواد چه نخواد هیچکاری در قبال این موضوع نمی تونه بکنه و فقط می تونه تماشاگر نابودی ذره ذره ی سیستم عاملش یعنی آندروید باشه و سقوط سهامش و کاهش سودش. این چیزی نیس که گوگل بخواد ولی کاری نمی تونه بکنه

پویا آبسالان
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

این نرم افزار هایی که پورت میشن احتمالا باید به دست ماکروسافت برسن تا امنیتشون برسی بشه دیگه نه؟ یا خدا فقط برنامه ی چرت اندروید نیاد تو ویندوزفون.
و اینکه چرا کاری نکرده که برای ویندوز برنامه بنویسن و بتونن پرتش کنن به اندروید؟اینجوری شاید اندروید هم امن تر میشد هههههههههههه

  Sina
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

  چرا اینی که میگی هست با ویژوال استودیو ۲۰۱۵ که تازه اومده میتونن یک بار برنامه رو بنویسن بعدش برای همه سیستم عامل ها یعنی آندروید و ای او اس و ویندوزفون و ویندوز خروجی بگیرن

s@m@n
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

سینا جان این حرف شما ک میگید گوگل چ بخواد چ نخواد نمی تونه هیچکاری بکنه بنظرم یه مقدار غیر منطقیه چون سیستم عامل آندروید مال کمپانی گوگله و مایکروسافت هیچ مالکیتی نسبت ب سیستم عامل نداره ک بخواد از نرم افزار های آندورید استفاده مگر با اجازه ی خود کمپانی گوگل.

Mr.Oxygen27
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

با سلام و خسته نباشید
اقای رجب زاده فرمت برنامه های ویندوز فون XAP هست نه APX
لطفا اصلاح کنید.ممنون

منم خوشم اومد ازین حرکت:))

  Mr.Oxygen27
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴

  اشتبا کردم فهمیدم.ببحشید
  ولی این ینی یه فرمت دیگه به وینفون اضافه میشه؟؟

mozahem
💔 3 پاسخ دهید چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴

خوب این چه کارایه اومد ابروشو درست کنه زد چشمو کور کرد خوب سنگین اینه یه گوشی اندرویدی میخری چون این نرم افزارها واسه گوشی اندرویدی نوشته میشن و کلید های سخت افزاری اندروید رو نیاز داره ….. فقط اینو میدونم انتظار واسه به دنیا اومدن یه بچه فلج و دارای مشکلات مادر زادی کاملا اشتباس ( ویندوز فون 10 همین بچس) که باید این بچه رو قبل از تولد سقط کرد ( فروش گوشی ) و بعدا واسه یه بچه سالم منتظر ماتد ( ای او اس یا آندروید) .

علی A
💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴

بچه ی فلجی وجود نخواهد داشت
شما تو عمرت یک خط برنامه نوشتی؟نه واسه آموزش.بلکه چیزی که واقعا اجرا بشه
الآن اکثر زبان های برنامه نویسی سطح بالا هستند یعنی به زبان محاوره ای ما نزدیک تر هستند.مثل این که یه کد رو مثل یه جمله بنویسی.
بقیه ی کار رو کامپایلر انجام میده یعنی دستورات ما رو به زبان ماشین(زبان واقعی سخت افزار ها)تبدیل میکنه
درست همون طوری که تو کتابای برنامه نویسی اومده کامپایلر رو شرکت های بزرگ نرم افزاری میسازن و سازوکار اون ها پیچیده تر از این حرف هاست که ما فکرشو بکنیم
حالا فکرشو بکن یه کامپایلر بسازن که کارش تبدیل کد ها باشه.این کار تازگی نداره وقبلا هم وجود داشته نمونش همین پایتون که قابلیت چسب داره
این کامپایلر های خاص کاری به کد های باینری ندارن و فقط کد های سطح بالا رو تبدیل میکنن(واسه پلتفرم ها یا سیستم عامل های دیگه)
مثل اینه که یه فایل mp3 رو به یه فایل AVI تبدیل کنیم
آهنگ کیفیتش کم نمیشه فقط شکل دیکودرش عوض شده
تبدیل نرم افزار ها درست عین تبدیل آهنگه
فرض کن آهنگ نرم افزار باشه و دیکودر سیستم عامل
این همه نوشتم که بگم نرم افزار ها تبدیل میشن که یه جای دیگه اجرا بشن اما هیچ تغییری نمی کنن
پس خواهش میکنم حرف بیخود نزنید.

  mozahem
  💔 2 پاسخ دهید چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴

  ماشالله اونقدر مرتبط با موضوع بحث کردی که بیشتر خندم گرفت … خوب بجای اینکه منتظر واسم یه نرم افزار اول واسه اندروید نوشته شه بعد واسه ویندوز فون پورت شه میرم همون گوشی اندرویدی که محدودیت وینفون رو نداره میخرم …. در ضمن بیشتر نرم افزارهای اندرویدی قابلیت پین شدن به اکشن سنتر اندروید رو دارن حالا فک کن اون نرم افزار پورت شه واسه ویندوز فون با اکشن سنتر تخم – تخیلیش …. یا مثلا یه نرم افزار اندرویدی که تنها از طریق روت شدن گوشی قابل اجراست جچوری میخواد داخل وندوز فون اجرا شه؟ یه فایل منیجر داخل اندروید حتی به فایلهای سیستمی دسترسی داره مثل معروفترینها astro حالا فک کن بخواد پورت شه واسه ویندوز فون اونوقت فقط قابلیتی جز کپی پیست معمولی واسش نمیمونه پس عملا تبدیل به همون فایل منیجر چرت ویندور فون میشه ………. پس عملا پورت کردن کار بیهوده و بس عبث هست و چون ویندوزفون 10 عملا همون 8.1 با اندکی تغییرات جزئی هست پس بچه ناقصه چون ویندوز 8.1 هم ناقص بود

   شهرام
   💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴

   نوشته آقای mozahem چون نمونه ای است رسا از بهانه گیری کین توزانه و قیاس های غیرمنطقی بدون اینکه هیچ ردپایی از استدلال یا نگرش علمی درش دیده بشه، بنابراین در خور پاسخ هم نیست.

   اما برای دیگر خوانندگان مشخص هست که دارندگان فعلی گوشی های ویندوزفون که مطمئنا معیار و ملاک انتخابشون تنوع نرم افزار و برنامه نبوده و نیست هرچند که از این موضوع استقبال میکنن. کی هست که با داستانهای استور آشنا نباشه یا بگوشش نخورده باشه.

   این پروژه (همینجور که از ماهیتش مشخص هست پروژه است یعنی معلوم نیست چه سرانجامی داشته باشه) در اصل برای کشاندن خریدارانی هست که هنوز در انتخاب نهایی پلتفرم دودل هستن (شاید هم سه دل!) به سمت وینفون.
   پیشتر، حدود دو سال قبل، هم امکان دیگه ای مطرح شده بود اما نه برای اجرای فایل باینری بلکه ارائه ابزارهایی بود به برنامه نویسها و توسعه دهندگان که بتونن با کمترین کار اپلیکیشن رو به ویندوزفون پورت کنن.
   فعلا هم دسترسی به پروژه برای کسانی هست که برنامه اندرویدی دارن و میخوان اون رو محک بزنن.

   در هر صورت، یک برنامه نویس واقعی باید از این داستان خوشحال باشه چون با کمترین زحمت میتونه برنامه اش رو برای گروه دیگه ای از خریدارن هم ارائه کنه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام