برتری سخت افزاری Project Scorpio نسبت به PS4 Pro بر کسی پوشیده نیست. برخلاف PS4 Pro که یک ارتقای محافظه کارانه و جمع و جور نسبت به PS4 است، Project Scorpio جهشی بزرگ از لحاظ توان سخت افزاری در مقایسه با اکس باکس وان معمولی به حساب می رود. اما آیا برتری سخت افزاری به تنهایی تضمین کننده موفقیت Project Scorpio است؟ در ادامه با وینفون همراه باشید.

پذیرفتن برتری سخت افزاری Project Scorpio کار ساده ای است اما تعهد این کنسول به اکس باکس وان قدیمی و همچنین عرضه زودتر PS4 Pro، این نگرانی را به وجود آورده است  که ممکن است قدرت بیشتر اسکورپیو توسط سازندگان نادیده گرفته شود.

با این حال، استودیو Slightly Mad  سازنده سری Project CARS ( که تا مدت ها پیشرو در ساخت عناوین با کیفیت تکنیکی بوده اند) اعلام کرد قصد نادیده گرفتن قدرت این کنسول را ندارد. طی گفت و گویی که با Andy Tudor سرپرست اصلی عنوان Project CARS 2 داشتیم، از او پرسیدیم با وجود ارتقاهای متعدد اسکورپیو ( همانند FreeSync و HDMI 2.1 ) آیا عنوان جدید آن ها بهبود قابل توجهی برای کسانی که از کنسول آینده مایکروسافت استفاده می کنند در نظر گرفته است؟

او به طور واضح اعلام کرد هیچکدام از ارتقاهای اسکورپیو را به خاطر PS4 Pro نادیده نخواهند گرفت.

در ادامه افزود:

بر روی این کنسول ما ممکن است از رزولوشن بالاتر در مقایسه با PS4 Pro استفاده کنیم یا با حفظ رزولوشن پایین تر به افزایش جزییات بپردازیم. بازهم اعلام می کنم هنوز کمی زود است تا راجع به این موضوع حرف بزنیم ولی به طور خلاصه اگر ما قادر به خلق محصولی با کیفیت تر بر روی Scorpio باشیم مسلما از عملی کردن آن دریغ نمی کنیم. پس مطمئن باشید به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد PS4 Pro توانایی های Scorpio را محدود کند.

عنوان Project CARS 2 از موتور گرافیکی Madness engine استفاده می کند که قادر است در عین سازگاری با سخت افزار کنسول های پایه، خود را با قدرت کنسول های ارتقا یافته وقف دهد. این خبر خوبی برای هواداران است که تیم توسعه بازی تصمیم گرفته اند از تمام قدرت Scorpio برای خلق عنوان خود استفاده کنند.

توسعه آسان بازی ها بر روی اسکورپیو یک ویژگی مثبت برای این کنسول به شمار می رود که مسلما در آینده توجه توسعه دهندگان بیشتری را به خود معطوف خواهد کرد. برای همین پیش بینی می شود طی ماه های آینده اخبار بیشتری راجع به پشتیبانی تعداد بیشتری از ناشرین و استودیو های بازی سازی از اسکورپیو منتشر خواهد شد.

شما چطور فکر می کنید؟ آیا قدرت بیشتر اسکورپیو توجه توسعه دهندگان را به خود جلب خواهد کرد یا این که آن ها ترجیح می دهند بر روی کنسول های فعلی تمرکز کنند؟

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

GAMINGBOLT

28 پست
سیاوش امامی
زندگی یعنی هنر هفتم. آرامش یعنی موزیک کلاسیک. کمپانی یعنی مایکروسافت .
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,