آزمایشگاه محققان تکنولوژی های پیشرفته مایکروسافت به تازگی از پروژه جدیدی به نام پروژه prague پرده برداری کرد. این پروژه به برنامه نویسان اجازه می دهد تا حرکات ساده دست را به سادگی به نرم افزار های خود اضافه کنند. منظور از حرکات ساده دست، همان ژست های حرکتی نرم افزار هاست که هر کدام وظیفه خاصی را به دوش خود دارد.

این پروژه، به برنامه نویسان اجازه می دهد تا حتی حالت های حرکتی خاص به سلیقه خود را نیز، با کمی کد نویسی بیشتر در نرم افزار های خود بگنجانند. ویدیوی اولیه ای که ردموندی ها از این پروژه منتشر کردند بسیار کوتاه و در حدود ۳۰ ثانیه بود و اطلاعات دقیقی را در مورد این پروژه در اختیار نمی گذاشت. اکنون، آن ها ویدیوی جدید تری را برای معرفی هرچه بهتر این پروژه منتشر کرده اند.

همان طور که در این ویدیو مشاهده کردید، این حالت های حرکتی به کمک دوربین های تشخیص عمق فضا همانند دوربین های Realsense camera اینتل فعال می شوند. همچنین، این کمپانی در متنی این پروژه را به این شکل معرفی کرد:

بیایید بگوییم شما در حال مکالمه با یک شخص در اسکایپ هستید و می خواهید تماس را قطع کنید. اگر به جای استفاده از موس و کیبورد خود، تنها با دست خود حالت قطع کردن تلفن را تکرار کنید چه؟

می خواهید صفحه نمایش رایانه خود را به سرعت باز کنید؟ اگر به جای استفاده از دکمه ها و ابزار های مختلف تنها با دستان خود حالت باز کردن قفل را تکرار کنید چه؟

همان طور که مشاهده می کنید، مایکروسافت به کمک دوربین های هالولنز و پروژه های جدید خود، قصد دارد رایانش را وارد فضای جدید تری کند. از یک سو اجرا کردن ویندوز در محیط واقعیت افزوده و از سوی دیگر استفاده از ژست های حرکتی مختلف در محیط نرم افزار ها، نوید بخش آینده ای بدون موس و کیبورد است. آینده ای که بستن نرم افزار ها تنها به سرعت مشت کردن دست خواهد بود و قطع کردن صدای رایانه تنها با پایین آوردن دست امکان پذیر شود (درست همانند فیلم های Iron Man)

نظر شما در مورد روند حرکت تکنولوژی چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
seyed
پاسخ دهید چهارشنبه 21 تیر 1396

البته فکر کنم درستش جستچر gesture باشه که میشه معادلش از اشارات یا ژست های حرکتی هم استفاده کرد…🙂

    احسان رستمی پور
    پاسخ دهید پنجشنبه 22 تیر 1396

    بله اصلاح شد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,