هنوز کنفرانس مایکروسافت در E3 2017 آغاز نشده است اما به‌نظر می‌رسد مایکروسافت از الان شروع به انفجار بمب خبری کرده است. بر طبق گفته‌ی مایک ایبارا در صفحه‌ی توییترش، پروژه اسکورپیو اکنون اجازه‌ی دسترسی به ۹ گیگابایت رم به سازرزندگان بازی‌ها را می‌دهد. در ادامه برای کسب اطلاعات بیش‌تر با وینفون همراه باشید.

قبل‌تر مایکروسافت به اطلاع رسانده بود که از مقدار ۱۲ گیگابایت رم تخصیص داده شده به کنسول اسکورپیو، تنها ۸ گیگبایت را در اختیار بازی‌ها قرار می‌دهد اما گویی با بهینه‌سازی های انجام شده بر روی این کنسول، اکنون این رقم به ۹ گیگابایت ارتقا داده شده است. این بدین معنی است که سهم سیستم‌عامل از این مقدار رم تنها ۳ گیگابایت خواهد بود.

از همین‌رو امروز صبح مایک ایبارا توییتی را در صفحه‌ی شخصی خود در توییتر منتشر کرد:

ما برای توامند‌ ساختن سازندگان برای به اشتراک گذاشتن بهترین نسخه‌ از بازی‌هایشان در حال بهبود اسکورپیو هستیم. از همین‌رو اکنون آن‌ها می‌توانند به یک گیگابایت رم بیش‌تر یعنی ۹ گیگابایت در بازی‌هایشان دسترسی داشته باشند.

همچنین او در ادامه افزود:

بازی‌هایی که از این ۹ گیگابایت به‌صورت کامل استفاده نکنند، باقی‌مانده صرف امور کش کردن می‌شود(باعث بارگذاری سریع‌تر جزئیات درون بازی می‌شود) بنابراین همه‌ی بازی = اجرای بهتر.

این بدین معنی است که نه تنها بازی‌ها سریع‌تر بارگذاری می‌گردند بلکه ما شاهد کیفیت بالاتری در کیفیت بافت‌ها نیز خواهیم بود. به‌جز بازی‌های بزرگ Open-World مانند Falout 4 که تجربه‌ی بی‌دغدغه‌تری را بر روی کنسول آتی تجربه‌ خواهند کرد.

مطمئنا این مقدار رم اضافه به سازندگان اجازه خواهد داد که کارهای بیش‌تری را با عناوین در دست ساخت‌شان انجام دهند. همین موضوع باعث خواهد شد تا خود به خود بهترین نسخه از بازی‌ها بر روی کنسول اسکورپیو اجرا گردد.

لازم به‌ذکر است که کنسول PS4 Pro تنها مقدار ۵ گیگابایت از رم را در اختیار بازی‌ها قرار می‌دهد که تفاوتی ۴ گیگابایتی با کنسول اسکورپیو دارد.

دیدکاه خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید. آیا این قدرت اضافی را ویژگی مثبتی و مشتری‌پسندی برای اسکورپیو می‌دانید.

منبع :

MSPU

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,