اخیرا خبرهای زیادی از پروژه اسکورپیو مایکروسافت که لقب قدرتمند ترین کنسول تاریخ به آن داده شده است به گوش می رسد. چندی پیش هم خبرهایی درباره آماده شدن این کنسول را تقدیم حضور شما عزیزان کردیم. هم اکنون به نظر می رسد که این کنسول قرار است بسیار زودتر از آنچه تصور می شد معرفی شود. با وینفون همراه باشید.

پروژه اسکورپیو که نام رمز کنسول قدرتمند مایکروسافت است چند روزی است که بیش از پیش بر سر زبان ها افتاده است. از فاش شدن سخت افزار پیش بینی شده برای این کنسول تا حتی زمان عرضه آن! به درست خواندید. امروز حساب توییتر استودیو دیجیتال فاندری با توییتی خبر از معرفی رسمی کنسول اسکورپیو در پنجشنبه هفته جاری (پسفردا) داد.

نا به گفته مایکروسافت کنسول اسکورپیو با ۶ ترافلاپ قدرتمند ترین کنسول تاریخ خواهد بود. گفته شده که این کنسول از ۱۲ گیگابایت رم و نسل جدید پردازنده AMD یعنی RIZEN برخوردار خواهد بود. البته سخت افزار این کنسول فعلا در حد شایعه است. همچنین گفته می شود که اسکورپیو اولین کنسول با توانایی اجرای بازی های ۴K به صورت واقعی خواهد بود. ابعاد این کنسول در حد و اندازه اکس باکس وان اس خواهد بود و از هدست های واقعیت مجازی (VR) هم پشتیبانی خواهد کرد.

تمامی بازی های اکس باکس وان/وان اس توانایی اجرا بر روی اسکورپیو را هم دارند اما بازی های VR بر روی دو کنسول قبلی یاد شده توانایی اجرا ندارند (به دلیل کمبود های سخت افزاری). همچنین گفته شده که بازی های فورزا موتور اسپورت ۷ و بازی مورد انتظار Red Dead Redemption 2 هم برای به نمایش گذاشتن قدرت بی همتای این کنسول به نمایش در خواهند آمد.

همچنین گمانه زنی هایی هم درباره نام این کنسول انجام شده که گفته می شود نام نهایی این کنسول اکس باکس وان ایکس (Xbox One X) خواهد بود.

 

نظر شما در رابطه با این کنسول قدرتمند چیست؟ آیا عرضه صرفا یک کنسول قدرتمند می تواند اوضاع نابسامان کنسول نسل هشتمی مایکروسافت را بهبود ببخشد؟

منبع : وینفون
88 پست
شادان غمگسار
*از طرفداران قدیمی Nokia*
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 16 فروردین 1396

به وقت ایران کی میشه ؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,