در هالووین ۲۰۱۶ مایکروسافت سرمایه گذاری جدیدی را برای دستیابی به یک تکنولوژی مهم شروع کرده تا از این طریق بتواند زندگی برخی افرادی که شانس کمتری برای لذت بردن از زندگی دارند بهبود ببخشد. با وینفون همراه باشید.

پروژه ی توکیو نام ماموریت جدید مایکروسافت برای دستیابی به یک پروتایپ هوش مصنوعی در راستای کمک به افراد کم بینا و نابیناست تا بتوانند فعالیت های اجتماعی، فیزیکی و نوشتاری خود را بهبود ببخشیند و دسترسی و آگاهی بیشتری نسبت به محیط اطرافشان پیدا کنند تا از توانایی های خود در جهان پیرامون استفاده کنند.

پروژه ی توکیو محققان مایکروسافت را از آکادمی های همکار سراسر جهان مثل آمریکا، بریتانیا، چین، ژاپن و هند  دورهم جمع کرده تا برای پیشرفت تکنولوژی در این محدوده و کمک به افراد نابینا و کم بینا، همکاری کنند و راهکارهای جدید کشف کنند.

این پروژه با کمک هوش مصنوعی و تکنولوژی تشخیص چهره می تواند مشکل افراد کم بینا و نابینا در شناسایی افراد را بهبود ببخشد. همچنین باعث دسترسی بهتر این افراد به اطلاعات شهری و مسیریابی آن ها خواهد شد.

با پیشرفت های اخیر در هوش مصنوعی، ماشین های یادگیری، چشم انداز کامپیوتر و هرآنچه به آن مربوط است باعث کمک به تحول صنایع و قدرتمند تر کردن مردم می شود. تعامل با کامپیوتر، پردازش زبان، دید کامپیوتر و هر آنچه به این عرصه مرتبط باشد توسعه داده خواهد شد و افراد با ناتوانی بینایی می توانند علائم فرودگاه ها را بفهمند، صندلی خالی اتوبوس را پیدا کنند یا چهره های آشنا در هر مسیری را بشناسند و با آن ها خوش و بش کرده و در نتیجه احساس استقلال بیشتری به دست بیاورند.

Jenne Lay Flurrie یکی از مدیران مایکروسافت درباره فن آوری می گوید:

“تکنولوژی توانایی وارد کردن مردم به عرصه هایی که قبلا ممکن نبوده را دارد و ما تلاش برای دسترسی به شاخه های مختلف تکنولوژی که باعث قدرتمند تر شدن افراد و سازمان ها می شوند را متوقف نخواهیم کرد.”

مایکروسافت درحال حاضر تحقیقات طولانی را برای تولید پروتایپ این محصول انجام داده است و همچنان درحال کار برروی این محصول واین تکنولوژی است.

منبع :

MSPOWERUSER

  • سه شنبه 10 آبان 1395 14:00
  • بدون نظر
  • هادی اکبری زاده
  • اخبار
1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,