با در نظر گرفتن این که اکنون پنج سال از زمان عرضه کنسول‌های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ می‌گذرد، اما هر دوی آن‌ها عملکردی بسیار بهتر از انتظارات داشته‌اند و از نظر فروش هم فراتر از انتظار عمل کرده‌اند. با حرکت و عملکردی که هر دوی این دو کنسول‌های سالخورده از خودشان به جای گذاشته‌اند، رابطه میان آن‌ها و چرخه رو به زوال کنسول‌های سنتی نیز سوالات زیادی به وجود آورده. اما برخی از تحلیلگران هنوز اعتقاد دارند که نسل بعدی کنسول‌ها می‌توانند در سال ۲۰۱۹ معرفی شوند.

با این وجود، این سوال که نسل بعدی کنسول‌های ایکس‌باکس و پلی‌استیشن چه زمانی معرفی خواهند شد، هنوز هم یکی از پرتکرارترین سوال‌هایی است که این روزها بین مردم وجود دارد طوری که هر چه به زمان آغاز سال میلادی جدید نزدیک‌تر می‌شویم، این موضوع پررنگ‌تر می‌شود و چنین سوالاتی بیش از هر زمان دیگری برای مردم به وجود می‌آیند.

اخیرا در شبکه اجتماعی توییتر از مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، تحلیلگر گروه آماری NPD و یکی از صاحب نظران و تحلیلگران این صنعت، سوال شد که او فکر می‌کند که ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ تا کی می‌توانند همینطور به فروش خود ادامه دهند. مت در پاسخ اظهار کرد که انتظار کاهش فروش هر دوی این دو کنسول ها را در سال آینده دارد، در حقیقت این اتفاق قبل از معرفی نسل آینده کنسول‌ها یعنی ایکس‌باکس اسکارلت ( یا هر چیز دیگری که مایکروسافت می‌خواهد نام آن را انتخاب کند) و پلی‌استیشن ۵ رخ خواهد داد.

طبق پیشبینی مت پیسکاتلا ما تا سال آینده شاهد کاهش فروش کنسول‌های نسل هشتمی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ خواهیم بود که پس از آن زمان معرفی و عرضه کنسول‌های نسل بعدی آن‌ها فرا خواهد رسید و دوران تازه‌ای شروع خواهد شد. به نظر می‌رسد که سال ۲۰۱۹ زمان مناسبی برای معرفی هر دوی آن‌ها باشد. این در حالی است که ما در سال ۲۰۲۰ قطعا شاهد عرضه آن‌ها خواهیم بود که با در نظر گرفتن این نکته، به احتمال بسیار زیاد و قطع به یقین، در سال ۲۰۱۹ می‌توانیم منتظر معرفی آن‌ها باشیم. در حقیقت همین اواخر هم دلایل محکمی ارایه شد که سونی در سال ۲۰۱۹ اقدام به معرفی نسل بعدی کنسول‌ خود خواهد کرد و با وجود عدم حضور این شرکت در E3، احتمالا در مراسم دیگری در سال ۲۰۱۹ شاهد معرفی پلی‌استیشن ۵ خواهیم بود. در ادامه می‌توانید متن توییت مت پیسکاتلا درمورد زمان تخمینی معرفی نسل بعدی کنسول‌ های سونی و مایکروسافت را ببینید.

من پیشبینی می‌کنم که سال آینده میزان فروش ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ کاهش پیدا کند، و در کنار آن نسل بعدی معرفی شود (هر چیزی که می‌ تواند معنی بدهد). زمانی که به سه ماهه سوم سال برسیم، انتظار یک جابجایی مثبت دارم. اما بله، درمورد زمان دقیق آن شک دارم.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,