با فرا رسیدن هر نسل تازه‌ای از کنسول‌های ویدیویی، تکنولوژی‌های جدیدی هم با آن‌ها از راه خواهند رسید. بی شک این موضوع شامل حال گرافیک و جلوه‌های بصری نیز خواهد بود که دائما در حال بهتر و بهتر شدن هستند. اما همیشه یک سری چیزهای دیگر هم وجود دارد. مخصوصا برای نسل پیش روی کنسول‌های ویدیویی شرکت‌های سونی و مایکروسافت که فعلا به اسم پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت شناخته می‌شوند. در ادامه با ارایه جزئیات بیشتر در این زمینه با شما خواهیم بود. با وینفون همراه باشید.

تا به حال حرف و حدیث‌های زیادی درمورد SSD HDD هایی که قرار است هر دوی این کنسول‌ها داشته باشند، به گوش رسیده است. اکنون هم یک توسعه دهنده دیگر به اسم Cryteck وارد این مباحث شده تا نظر خودش را در این زمینه که نشان می‌دهد با یک تحول بزرگ در این صنعت رو به رو خواهیم بود، ابراز کند.

Crytek در گفت و گوی تازه‌ای که در مصاحبه اخیر خود با وبسایت Wccftech داشته، گفت که SSD هایی که قرار است در نسل بعدی کنسول‌های ویدیویی به کار گرفته شوند، باعث ایجاد تغییر و تحولات بزرگی در بازی‌های رایانه‌ای خواهند شد. آن‌ها زمان بارگذاری بازی‌ها را تا حد چشمگیری کاهش خواهند داد و به لطف صورت گرفتن این کار، امکانات و فرصت‌های بسیار زیادی برای طراحی بازی‌ها به وجود خواهد آمد که در گذشته به همین علت امکان دسترسی به آن‌ها وجود نداشته بود. وی در این زمینه چنین گفت که:

اگر کیفیت جلوه‌های گرافیکی و بصری به همین اندازه‌ و قدم‌های بزرگی که با فرا رسیدن هر نسل تازه‌ای از کنسول‌های ویدیویی برداشته می‌شود، ادامه پیدا کند تغییر دهنده‌های واقعی بازی‌های رایانه‌ای که باعث ایجاد تحولات بزرگی در آن‌ها خواهند شد، قطعا و به طور حتم همین حافظه‌های تند و سریعی خواهند بود که قول وجود آن‌ها در نسل بعدی به همه ما داده شده است. جدای از مزیت‌های واضح و روشنی که کاهش پیدا کردن مدت زمان بارگذاری بازی‌ها به وجود خواهد آورد، این کار باعث بازگشایی امکانات بسیار زیادی برای بازی‌ها خواهد شد تا در همین جهت طراحی و ساخته شوند تا برای استریم کردن هم مناسب و مفید باشند. همچنین این نشان دهنده‌ی زمینه‌ای است که موتور گرافیکی طراحی و ساخت بازی‌های رایانه‌ای نیز باید متناسب با آن تکامل پیدا کنند چرا که به انجام این کار نیاز دارند تا بتوانند موارد گفته شده را عملی و اجرا کنند. شدیدا موثر به نظر می‌رسد اما در عین حال هم بسیار هیجان انگیز است.

این‌ها تنها کسانی نیستند که چنین صحبت‌هایی انجام می‌دهند. آن‌ها هم به لیست بزرگ و رو به رشدی از سازنده‌ها و توسعه دهندگان دیگر ملحق می‌شوند که تا به حال از شور و اشتیاق خود برای کار کردن با SSD کنسول‌های نسل بعد و تکنولوژی‌های پرسرعتی که قول داده شده در آن‌ها به کار گرفته شود، صحبت کرده‌اند و این علاقه را از خود بروز داده‌اند. تعداد زیادی از آن‌ها تا به حال در مورد این حافظه‌ها اظهار کرده‌اند که وجود آن‌ها و به کار گرفته شدنشان در نسل بعدی کنسول‌های ویدیویی هیجان انگیزترین چیزی بوده که آن‌ها در ذهن خود برای کنسول‌های نسل بعد در نظر گرفته بودند و دوست داشتند ببینند. بی شک همه ما بی صبرانه منتظر عرضه و انتشار اطلاعات تکمیلی بیشتر درمورد کنسول‌های نسل بعدی سونی و مایکروسافت هستیم و دوست داریم هر چه زودتر بدانیم که تکنولوژی‌های جدید آن‌ها دقیقا چه چیزهایی است. فقط گذر زمان این موضوع را برایمان روشن خواهد کرد، پس بهتر است فعلا منتظر باشیم و ببینیم در زمان مناسب چه اطلاعاتی از آن‌ها به دست خواهیم آورد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,