هنوز نسل هشتم کنسول‌های ویدیویی کار خود را به پایان نرسانده‌اند و چرخه عمر این کنسول‌ها هنوز به اتمام نرسیده اما با این حال هر روزه اخبار و شایعات تازه‌تری از نسل بعدی کنسول‌ها موسوم به پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس بعدی (اسکارلت یا هر چیز دیگر) از گوشه و کنار شنیده می‌شود. امروز هم به دنبال آن زمزمه‌ها و گمانه زنی‌های تازه‌ای به راه افتاده که در ادامه می‌توانید از جزئیات آن با خبر شوید.

در حالی که برخی از تحلیلگران پیشبینی کرده‌اند که نسل بعدی کنسول‌های سونی و مایکروسافت امسال معرفی خواهند شد و در سال ۲۰۲۰ به بازار روانه خواهند شد، لویس وارد (Lewis Ward) تحلیلگر موسسه IDC تخمین زده که این اتفاق ممکن است کمی دیرتر از چیزی که ما انتظار داریم، به وقوع بپیوندد و پیش بینی می‌کند که تاریخ عرضه هر دوی کنسول‌های نسل بعدیِ پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت سال ۲۰۲۱ خواهد بود. در ارتباط با این موضوع، وی اخیرا در حالی که یک مصاحبه اختصاصی با وبسایت Gamingbolt انجام میداد، لویس وارد اشاره کرد که هر دوی این سیستم‌ها به طور کامل در E3 2020 به معرفی گذاشته خواهند شد.

وی در این زمینه گفت ممکن است هر دوی کنسول‌های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت یعنی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۹ از نظر سخت افزاری کمی بهبود پیدا کنند که به معنی معرفی نسخه‌های جدیدی از آن‌ها است که این موضوع می‌تواند با تعداد زیادی از بازی‌های AAA بزرگ انحصاری برای هر دوی آن‌ها ترکیب شود که این امر باعث فعال سازی و ادامه چرخه حیات هر دوی این کنسول‌ها به مدت دو سال خواهد شد و تا این مدت می‌تواند کاملا نیاز بازار و بازی‌بازان را از نظر سخت افزاری برطرف کند. همه این کار ها در نهایت باعث می‌شود که سال ۲۰۲۰ زمان مناسبی برای هر دوی این شرکت‌ها باشد تا برنامه‌های آینده خود را به معرض معرفی و نمایش بگذارند و درمورد آینده کاری خود با طرفدارانشان صحبت کنند. لویس وارد در این زمینه و در پاسخ به این که آیا سال ۲۰۱۹ زمان مناسبی برای معرفی کنسول‌های نسل بعدی سونی و مایکروسافت خواهد بود یا خیر، گفت:

همانطور که من از سونی و مایکروسافت انتظار دارم، اگر در سال ۲۰۱۹ آن‌ها کمی مورد بهبود قرار بگیرند و تازه سازی شوند، این اتفاق رخ نخواهد داد و در این میان می‌توان بازی‌های انحصاری AAA بزرگ را دید که وسط چرخه حیات این کنسول‌ها عرضه خواهند شد.

لویس وارد در ادامه صحبت‌های خود افزود:

اگر برنامه آن‌ها پیش از معرفی کنسول‌های نسل بعدیشان این باشد که به مدت دو سال این تازه سازیِ فرضی را انجام دهند، بنابراین می‌توان حدس زد که E3 2020 زمان مناسبی برای سونی و مایکروسافت خواهد بود تا از کنسول‌های جدید خود برای نسل آینده رونمایی کنند.

همچنین در این گفت و گو از وارد پرسیده شد که با توجه به موفقیتی که نینتندو با کنسول ترکیبی جدید خود یعنی سوییچ به دست آورده، و همینطور با وجود طراحی یک کنسول دستی و همراه، آیا امکان این وجود دارد که سونی و مایکروسافت نیز قصد داشته باشند با سخت افزارهای جدید خود چنین کاری را انجام دهند و همین فرمول را پیاده سازی کنند؟ اما لویس وارد باور دارد که کنسول‌های بعدی این دو شرکت، بیشتر کنسول‌هایی سنتی خواهند بود. وی در این زمینه نیز گفت:

فعلا، در حال حاضر خیر.

وی این پاسخ را در جواب به این پرسش که آیا فکر می‌کند کنسولی سوییچ مانند یا هر نوع سخت افزار دیگر چیزی است که سونی و مایکروسافت به دنبال ساختنش باشند، داد. وی در ادامه صحبت‌هایش در این زمینه گفت:

من فکر می‌کنم که پلی‌استیشن ۵ و نسل بعدی ایکس‌باکس دارای صفحه نمایش‌های داخلی نخواهند بود و دارای دیسک درایو خواهند بود تا همچنان به حضور این درایوها در کنسول‌ها ادامه داده شود.

منبع :

GAMINGBOLT

910 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,